1401/04/04

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

آمارهای تکان‌دهنده سقط جنین در جهان

آمارهای تکان‌دهنده سقط جنین در جهان

آمارهای تکان‌دهنده سقط جنین در جهان

بیا نی نی:به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی بیا نی نی، درگزارش جدید فدرال روز چهارشنبه  اعلام شد که سقط جنین در ایالات متحده رو به کاهش  است. این  روند کاهش در  ۲۵سال گذشته بوده است.مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری گزارش کرده است تعداد سقط ۴ درصد در سال ۲۰۱۲ کاهش یافته است. حدود ۶۹۹،۰۰۰ سقط جنین  در آن سال به دولت فدرال گزارش شده است. که حدود ۳۱۰۰۰ کمتر از سال قبل بوده است.کارشناسان  دلایل مختلف برای کاهش اخیرارائه می کنند: استفاده بهتراز روش های کنترل  و پیشگیری بارداری و  اثرات طولانی رکود اقتصادی عامل کمتر شدن سقط جنین می باشد. برخی استدلال می کنند که یک تغییر فرهنگی نیز در این بین وجود دارد این فرهنگ وتفکر باعث شده که زنان بیشتری ادامه بارداری را انتخاب می کنند .
در سال ۲۰۱۲، نرخ سقط جنین از ۱۳درصد سقط جنین دربین ۱۰۰۰ زن درسن باروری  به ۵ درصد کاهش یافته است. است که این تعداد سقط نسبت به سال ۱۹۷۴ نصف شده است، یک سال پس از تصمیم تاریخی دادگاه عالی در خصوص حق سقط جنین در سراس کشور آمریکا.در برخی موارد پدرها با روشن شدن آنکه همسرانشان چند قلو حامله است در خواست سقط جنین می کنند.این گزارش ادارات بهداشت ۴۷ ایالت آمریکاست پنج ایالت از شش ایالت بیشترین کاهش سقط را داشته اند.هاوایی با ۳۰ درصد، نیومکزیکو ۲۴ درصد، نوادا و رود آیلند ۲۲ درصد، کانکتیکات ۲۱ درصد .البته واشنگتن، نیویورک ،کالیفرنیا، مریلند و نیوهمپشایر در خصوصی تعداد سقط جنین آماری را گزارش نکرده اند.بزرگترین کاهش در سقط جنین در هاوایی است که در آن سقط جنین از ۳۰۶۴ در سال ۲۰۱۰ به ۲۱۴۷ در سال ۲۰۱۴ کاهش یافته است.البته در دو ایلت میشیگان و لوئیزیانا ۱۲ درصد نسبت به سال ۲۰۱۴ به دلیل وضع قوانین جهت محدودیت سقط جنین و تعطیلی درمانگاه هایی در این خصوص افزایش یافته است.
در اوایل سال جاری، آسوشیتد پرس داده های  اخیر ادارات بهداشت ۴۵ ایالت در۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ را مورد بررسی قرار داد.  آسوشیتد پرس اعلام کرده است که سقط جنین رو به کاهش است.این در حالی است هیچ قانونی به تازگی در خصوص محدودیت  سقط جنین اعلام نشده است.

 

منبع:بیا نی نی جوان


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *