1401/11/18

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

آیا اندازه کلیتوریس روی توانایی ارگاسم خانم ها تاثیر می گذارد؟

آیا اندازه کلیتوریس روی توانایی ارگاسم خانم ها تاثیر می گذارد؟

هنجارهای علمی تحت سلطه‌ی مردان به این معنی است که بسیاری از مسائل درباره‌ی ارگاسم زنان ناشناخته مانده است و متاسفانه، بسیاری از افسانه‌های مضر نیز هم‌چنان ادامه دارند. روی این مقاله کلیک کنید تا ببینید آیا اندازه کلیتوریس می‌تواند روی توانایی ارگاسم خانم ها تاثیر بگذارد یا نه.

     آیا اندازه کلیتوریس روی توانایی ارگاسم خانم ها تاثیر می گذارد؟

زنان می‌ توانند در هر زمانی از ماه رابطه‌ی جنسی داشته باشند و برای تخمک گذاری یا باردار شدن نیازی به ارگاسم ندارند. با این حال، رسیدن به ارگاسم می‌تواند لذت روابط زناشویی را برای زنان افزایش دهد و به بهبود کیفیت زندگی مشترک نیز کمک کند. به خواندن ادامه دهید تا با تاثیر اندازه کلیتوریس بر توانایی ارگاسم خانم ها پی ببرید.

در این مقاله می‌خوانید:

 • کلیتوریس چیست و کجاست؟
 • علائم ارضا شدن زن چیست؟
 • آیا اندازه کلیتوریس روی توانایی ارگاسم خانم ها تاثیر می گذارد؟
 • اختلال ارگاسم در زنان

کلیتوریس چیست و کجاست؟

بخشی از کلیتوریس که دیده می‌شود، قدر یک نخود است.

«کلیتوریس دقیقاً کجاست؟» یا «چگونه کلیتوریس را پیدا کنیم؟» از پرسش‌های رایجی هستند که در زمینه‌ی ارگاسم زنان مطرح می‌شوند.
کلیتوریس، اندام جنسی پیازی شکل است که بخشی از دستگاه تناسلی زنانه را تشکیل می‌دهد. این اندام، به عنوان یک عضو اروژن شناخته می‌شود؛ چرا که در لذت جنسی زنان نقش کلیدی دارد.

کلیتوریس در بالای فرج و در نقطه‌ای که لابیاهای داخلی به هم می‌رسند یافت می‌شود. از بیرون، کلیتوریس ممکن است کوچک به نظر برسد، اما قسمتی که می‌توانید ببینید فقط نوک آن است. بیشتر کلیتوریس در داخل است. به همین دلیل قابل مشاهده نیست. (بخشی از کلیتوریس که دیده می‌شود، قدر یک نخود است، اما در مجموع می‌تواند تا ۵ اینچ یا ۱۲ سانتی‌ متر طول داشته باشد!)

     تاثیر اندازه کلیتوریس بر توانایی ارگاسم خانم ها

علائم ارضا شدن زن چیست؟

با نزدیک شدن به ارگاسم، عضلات ممکن است منقبض شوند.

در هنگام تحریک یا برانگیختگی، جریان خون به اندام‌های تناسلی افزایش می‌یابد و باعث حساس شدن آن‌ها می‌شود.
با افزایش برانگیختگی، ضربان قلب، فشار خون و تعداد تنفس فرد نیز ممکن است افزایش یابد. علاوه بر این، با نزدیک شدن به ارگاسم، عضلات ممکن است منقبض شوند. در حقیقت، بسیاری از زنان در طول ارگاسم، نوعی اسپاسم ماهیچه‌ای ریتمیک را در واژن خود تجربه می‌کنند.

نظریه‌های مختلفی درباره‌ی مراحل خاص هر پاسخ جنسی مطرح شده است. با این حال، اکثر نظریه‌ها مراحل زیر را شامل می‌شوند:

 • هیجان که در طی آن برانگیختگی ایجاد می‌شود.
 • فلات که در طی آن برانگیختگی افزایش یافته و سطح آن کاهش می‌یابد.
 • ارگاسم که باعث احساس لذت شدید می‌شود.
 • رزولوشن که در طی آن برانگیختگی کاهش می‌یابد.

     کلیتوریس چیست و کجاست

علائم ارگاسم زنان عبارتند از:

 • انقباض احتمالی ماهیچه‌های واژن و مقعد (تقریباً یک بار در ثانیه، حدود ۵ تا ۸ بار)
 • افزایش ضربان قلب و تنفس
 • خیس شدن احتمالی واژن و خروج مایع قبل و در حین ارگاسم (تحقیقات نشان می‌دهد درصد زنانی که انزال می‌کنند، می‌تواند بین ۱۰ تا ۷۰ درصد باشد.)

بلافاصله پس از ارگاسم، کلیتوریس ممکن است به لمس حساس شود. با این حال، بسیاری از زنان می‌توانند پس از رفع ارگاسم مجدداً به ارگاسم برسند. هر چند که مردان معمولاً قبل از رسیدن به ارگاسم مجدد، نیاز به یک دوره استراحت دارند.

     علائم ارضا شدن زن چیست

آیا اندازه کلیتوریس روی توانایی ارگاسم خانم ها تاثیر می گذارد؟

اندازه‌ی کلیتوریس بر توانایی شما در ارگاسم تأثیری نمی‌گذارد.

اندازه‌ی کلیتوریس بر توانایی شما در ارگاسم تأثیری نمی‌گذارد، اما اندازه‌ی کلاهک کلیتورال ممکن است موثر باشد.
در واقع، اگر کلیتوریس شما با کلاهک ضخیم‌تری پوشانده شده باشد، ممکن است که برای رسیدن به ارگاسم به فشار مستقیم بیشتری نیاز داشته باشید. هم‌چنین ممکن است بتوانید به آرامی کلاهک کلیتورال خود را به سمت عقب بکشید تا امکان تحریک مستقیم کلیتوریس توسط همسر شما فراهم شود.
در نهایت، لازم است بدانید که اگر در رابطه به ارگاسم نرسیدید، ناامید نشوید؛ زیرا همیشه می‌توانید با امتحان کردن رویکردهای مختلف راهش را پیدا کنید.

     کلیتوریس دقیقا کجاست

اختلال ارگاسم در زنان

در همه‌ی زنان، فراوانی و شدت ارگاسم متفاوت است.

اختلال ارگاسم یا آنورگاسمی، ارگاسم تاخیری، نادر یا غایب (یا ارگاسم با شدت کمتر) پس از برانگیختگی و تحریک جنسی کافی است. زنانی که مشکلات ارگاسم دارند و در مورد این مشکلات احساس ناراحتی زیادی می‌کنند، ممکن است به آنورگاسمی مبتلا شوند.
در همه‌ی زنان، فراوانی و شدت ارگاسم متفاوت است. هم‌چنین، برای هر فردی، ارگاسم می‌تواند از زمانی به زمان دیگر متفاوت باشد. نوع و میزان تحریک مورد نیاز برای رسیدن به ارگاسم نیز متفاوت است. این را گفتیم تا اگر اندازه کلیتوریس شما بزرگ است و بلافاصله نتیجه گیری می‌کنید که آنورگاسمی دارید، دست نگه دارید.

     چگونه کلیتوریس را پیدا کنیم

عوامل متعددی ممکن است منجر به آنورگاسمی شود که بهتر است ابتدا آن‌ها را بررسی کنید:

 • مسائل مربوط به رابطه یا صمیمیت
 • عوامل فرهنگی
 • شرایط فیزیکی یا پزشکی و داروهای مصرفی

به هر حال، اگر هم این اختلال را داشته باشید، نباید خیلی نگران شوید؛ زیرا می‌توانید آن را به کمک راه‌های مختلفی مانند آموزش در مورد تحریک جنسی، دستگاه‌های تقویت جنسی، درمان فردی یا زوجی و داروها درمان کنید. البته مهم است که هم تشخیص و هم فرآیند درمان این اختلال را زیر نظر پزشک متخصص طی کنید.

     ارگاسم زنان

جمع‌بندی

تحقیقات علمی جدی در مورد ارگاسم زنان نسبتاً جدید است. متاسفانه حتی برخی از پزشکان ممکن است که هنوز به افسانه‌هایی در مورد ارگاسم زنان اعتقاد داشته باشند یا فکر کنند که برای زنان تجربه‌ی جنسی هیچ اهمیتی ندارد. این بدان معنی است که بسیاری از افراد ممکن است در دسترسی به اطلاعات قابل اعتماد در مورد ارگاسم مشکل داشته باشند.
یکی از سوالاتی که در زمینه‌ی ارگاسم زنان مطرح می‌شود، درباره‌ی اندازه کلیتوریس است. در این زمینه، اول از همه باید بدانید که هیچ جواب مشخصی برای ارگاسم وجود ندارد و تجربه‌ی آن در افراد مختلف متفاوت است. با این حال، در قدم بعدی باید گفت که اندازه کلیتوریس روی توانایی ارگاسم خانم ها تاثیری ندارد و در واقع، این اندازه‌ی کلاهک کلیتورال است که می‌تواند در آن نقش داشته باشد.

برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با متخصص زنان، به کلینیک بیا نی نی سر بزنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *