1401/03/07

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

آیا خوابیدن نوزادان در صندلی ماشین بی‌خطر است؟

آیا خوابیدن نوزادان در صندلی ماشین بی‌خطر است؟

آیا خوابیدن نوزادان در صندلی ماشین بی‌خطر است؟

امن‌ترین مکان برای خواب کودک شما روی یک سطح صاف و سفت است مانند تخت کودک. این شیوه بهترین راه برای کاهش شانس ابتلا به سندرم مرگ ناگهانی نوزاد یا SIDS است. محصولاتی که کودک شما را در یک موقعیت شیبدار قرار می‌دهند مانند تاب، بالش، صندلی یا حتی کالسکه فضای امنی برای خواب کودک شما نیستند به خصوص برای حرکات کششی طولانی. خوابیدن در حالت عمودی (یا نیمه عمودی) می‌تواند باعث شود که کودک به سمت پایین بیفتد و در نهایت در وضعیت چانه تا سینه قرار گیرد و به طور بالقوه باعث خفگی شود. باید در اسرع وقت او را به گهواره یا تختخوابش ببرید. (ما می‌دانیم که گفتنش آسان‌تر از انجام دادن است! ) در حالی که او در حال چرت زدن است مراقب باشید تا مطمئن شوید که در حالت چانه تا سینه قرار نگیرد و بینی یا دهانش پوشیده نشود. هرگز کودک خود را برای خوابیدن در صندلی ماشینش قرار ندهید. ‌ایده خوبی است که هر دو ساعت یک‌بار آن را حرکت دهید تا کودکتان بتواند پا‌هایش را دراز کند.

چگونه از سلامت فرزندتان در صندلی ماشین خود مطمئن شویم؟

 اطمینان حاصل کنید که صندلی تمام الزامات ایمنی را برآورده می‌کند:

صندلی‌های موجود در بازار امروز باید استاندارد‌های ایمنی اولیه را رعایت کنند. بنابراین اگر نو می‌خرید فقط مطمئن شوید که اطلاعات کلیدی مانند تاریخ انقضای صندلی ماشین (که روی خود صندلی قرار دارد) را بررسی کنید و به دستورالعمل‌های سازنده پایبند باشید. اگر از صندلی ماشین شما قبلاً استفاده شده بود (حتی توسط یک خواهر یا برادر بزرگتر)، به دنبال تاریخ انقضا باشید تا مطمئن شوید که هنوز استفاده از آن بی‌خطر است.

 به کودک استراحت دهید:

در سفر‌های طولانی هر دو ساعت یکبار حرکت کنید تا کودک بتواند پا‌هایش را دراز کند، شیر بدهد و پوشکش را عوض کنید.

 غذا و نوشیدنی ندهید:

هر دو می‌توانند خطر خفگی ایجاد کنند. میان وعده‌ها را برای زمانی که به خانه می‌رسید ذخیره کنید یا در طول سفر‌های طولانی‌تر آن‌ها را به صورت پوره سرو کنید.

 از صندلی ماشین در بیرون از اتومبیل استفاده نکنید:

صندلی‌های ماشین نباید به‌عنوان فضایی برای چرت زدن یا خوابیدن استفاده شوند.

 لباس زیاد تن کودک نکنید:

یک پتو یا کت روی تسمه‌های کمربند کمان‌دار بی‌اندازید. کت‌های حجیم، لباس‌های کلفت یا لایه‌های سنگین می‌توانند در هنگام تصادف فشرده شوند و باعث شل شدن بند‌های صندلی شوند و کودک شما را در معرض آسیب قرار دهند.

 

منبع:

www.whattoexpect.com


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *