1401/05/23

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

آیا درد سینه به معنای باردار بودن است؟

آیا درد سینه به معنای باردار بودن است؟

آیا درد سینه به معنای باردار بودن است؟

علائم اولیه بارداری بسیاری وجود دارد که سینه درد ممکن است یکی از آن‌ها باشد. برخی از شایع‌ترین علائم اولیه بارداری شامل مواردی مانند حالت تهوع، خستگی، افزایش ادرار و عقب افتادن قاعدگی است. با این حال در طول دوران بارداری و زمانی که سطح هورمون‌ها شروع به کاهش می‌کند این علائم اتفاق می‌افتد و به همین دلیل است که میانه و پایان بارداری بسیار بیشتر از چند هفته اول پس از لقاح است.

چرا درد سینه در اوایل بارداری اتفاق می‌افتد؟

بسیاری از افراد نمی‌دانند درد سینه در واقع یکی از اولین علائم اولیه بارداری است. با این حال از آنجایی که بسیاری از زنان در طول سیکل‌های ماهانه خود درد سینه را تجربه می‌کنند اغلب نادیده گرفته می‌شود. هورمون‌ها روی آماده‌سازی بدن برای شیردهی کار می‌کنند. این رشد زمانی اتفاق می‌افتد که خون به سینه‌ها می‌رسد و مجاری شیر بزرگ می‌شود و با بزرگتر شدن سینه‌ها بسته به میزان رشد و سرعت سینه‌ها همه چیز از ناراحتی گرفته تا درد احساس می‌شود. اگر رشد بیش از حد سریع باشد زنان ممکن است با کشش پوست، خارش یا سوزش سینه‌ها را تجربه کنند. در برخی موارد علائم کشش نیز ممکن است رخ دهد.

در دوران بارداری سینه‌ها چه تغییراتی می‌کنند؟

به غیر از دردناک بودن و بزرگ شدن سینه‌ها تغییرات دیگری نیز با پیشرفت بارداری در سینه‌ها ایجاد می‌شود. برخی از تغییراتی که در طول بارداری در سینه‌ها اتفاق می‌افتد عبارتند از:

  • برجستگی‌ها یا غده‌هایی که روی هاله‌ی آرئول تشکیل می‌شوند
  • رگ‌های واضح‌تر
  • آرئولا‌ها تیره‌تر به نظر می‌رسند
  • نوک سینه‌ها با نزدیک شدن به زمان زایمان و حتی بعد از شروع شیردهی نوزادان، شکل و اندازه تغییر می‌کنند

 

سایر علل درد سینه به چه علت است؟

در طول یک ماه دلایل زیادی برای بروز درد سینه وجود دارد. باردار بودن تنها یکی از آنهاست. علت وجود درد در پستان غیر مرتبط با بارداری عبارتند از:

  •  صدمات
  • تغییرات فیبروکیستیک
  •  کیست‌ها
  • التهاب اطراف دنده‌ها
  • عفونت‌ها

نتیجه‌گیری:

اگر درد سینه یک مسأله طبیعی نیست که ماهانه همزمان با دوره‌های قاعدگی زنان اتفاق می‌افتد ممکن است ارزش آن را داشته باشد که با یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی صحبت کنید تا هرگونه مشکلی را برطرف کنید. دلایل زیادی برای بروز درد سینه وجود دارد که باردار بودن یکی از آنهاست.

 

منبع:

www.babygaga.com


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *