1401/11/16

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

آیا قد کوتاه افراد مانع ازدواج می‌شود؟

آیا قد کوتاه افراد مانع ازدواج می‌شود؟

آیا اختلاف قد در ازدواج اهمیت دارد؟ آیا زن و شوهر حتما باید با یکدیگر تناسب قد داشته باشند؟

آیا قد کوتاه افراد مانع ازدواج می‌شود؟
به نقل از مجله دلتا: یکی از معیارهای انتخاب همسر ویژگی‌های ظاهری او است که قد نیز شامل آن می‌شود. تقریبا اکثر افراد در جامعه ایران معتقد هستند که مرد باید از همسرش بلندتر باشد. 
آیا قد کوتاه افراد مانع ازدواج می‌شود؟

اختلاف قد زن و شوهر

اکثر خانم‌ها دوست دارند با مردی ازدواج کنند که از آن‌ها قد بلندتر باشد. نظر شما چیست؟ ویژگی‌های ظاهری یکی از ملاک‌های ازدواج برای بسیاری از دختران و پسران است. اختلاف قد انتخاب را کمی سخت‌تر می‌کند. در بسیاری از موارد زوجین با وجود تفاهمات اخلاقی و تناسبات شخصیتی تنها به دلیل عدم تناسب در قد از ازدواج با یکدیگر صرف‌نظر کرده‌اند.

آیا قد کوتاه افراد مانع ازدواج می‌شود؟

مردان با زنان کوتاه‌تر از خود ازدواج می‌کنند

اکثر مردان تمایل دارند به خواستگاری دختری کوتاه‌تر از خود بروند و نمی‌خواهند با زنی بلند‌تر از خود ازدواج کنند. چراکه در این شرایط ممکن است دچار خودکم‌بینی شوند. همچنین مردان دوست ندارند هنگام نگاه‌کردن به همسرشان سرخود را بالا بگیرند.
آیا قد کوتاه افراد مانع ازدواج می‌شود؟

افراد قدبلند با چه کسانی ازدواج می‌کنند؟

بر اساس آنچه گفتیم مردان قدکوتاه تمام تلاش خود را می‌کنند تا به نحوی کوچکی اندام خود را جبران کنند. به همین دلیل ممکن است تمایل داشته باشند با زنانی ازدواج کنند که درآمد کمتری دارند یا سطح تحصیلاتشان پایین‌تر از خودشان است. برخلاف آن‌ها مردان قدبلند می‌خواهند تا از جذابیت ظاهری خود استفاده کنند و به همین دلیل تمایل بیشتری به ازدواج با زنانی نشان می‌دهند که درآمد یا سطح اجتماعی بالاتری نسبت به خودشان دارند.
آیا قد کوتاه افراد مانع ازدواج می‌شود؟

زنان چه قدی را می‌پسندند؟

می‌دانیم که از معیارهای ظاهری دختران برای انتخاب همسر آینده، قدبلند است. شاید این فکر در ذهنتان به وجود بیاید که قد مطلوبی که دختران از همسر خود انتظار دارند چقدر است. بیشتر دختران دوست دارند همسرشان بین ۱۲ تا ۱۴ سانتی‌متر بلند‌تر از آن‌ها باشد. نزدیک به هفتاد درصد خانم‌ها طی پژوهش‌ها اعلام کرده‌اند که دوست دارند همسرشان قد بلندتری نسبت به خودشان داشته باشد.
آیا قد کوتاه افراد مانع ازدواج می‌شود؟

مردان چه قدی را می‌پسندند؟

تحقیقات نشان داده که مردان دوست دارند همسرشان قد کوتاه‌تری نسبت به خودشان داشته باشد. میانگین قد ایده‌آل در نظر مردان ۱۶۳ تا ۱۷۲ است. البته مردان دوست ندارند که همسرشان اختلاف قد بسیار زیادی با آنان داشته باشد. ۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متر تفاوت قد برای مردان مطلوب است.
آیا قد کوتاه افراد مانع ازدواج می‌شود؟

نکات مهم در مورد قد در ازدواج

  • افراد قدبلند معمولاً اعتمادبه‌نفس بالایی دارند و به همین دلیل در موقعیت‌های اجتماعی و شغلی نیز تصویر بهتری از خود نشان می‌دهند.
  • افراد قدکوتاه به دلیل احساس امنیت کمتر، بیشتر از قد بلندها به بیماری‌های روانی دچار می‌شوند. آنان به دلیل کمبود اعتمادبه‌نفس، استرس و اضطراب زیادی را تجربه می‌کنند و به همین دلیل در برابر بیماری‌های مختلف آسیب‌پذیر می‌شوند.
  • برخی تحقیقات نشان داده که قد بر صدای افراد تاثیر می‌گذارد. افراد قدبلند، ریه‌های قوی‌تری دارند و صدایشان نیز تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد. خانم‌ها به این تن صدا علاقه بیشتری نشان می‌دهند؛ پس این عامل را نیز می‌توان از دلایل علاقه زنان به مردان قدبلند دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *