1400/07/06

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

بارداری‌های عجیب و غریب/ رکوردداران دوران حاملگی!

بارداری‌های عجیب و غریب/ رکوردداران دوران حاملگی!

بارداری‌های عجیب و غریب/ رکوردداران دوران حاملگی!

نی‌نی سایت: اغلب مادران باید یک دوره ۹ ماهه صبر کنند تا رشد جنین در رحم کامل شده و به دنیا بیاید. در برخی موارد نیز این انتظار زودتر از موعد سر می‌آید و بچه‌های عجول چند هفته‌ای زودتر پا به این دنیا می‌گذارند اما آیا تا به حال چیزی در مورد زنانی که بیشتر از ۹ ماه برای تولد نوزادشان صبر کرده‌اند، شنیده‌اید؟
چند روز قبل خبری روی خروجی خبرگزاری‌های خارجی و ایرانی قرار گرفت و توجه بسیاری را در حوزه زنان به خود معطوف کرد. خبری درباره یک زن چینی که ادعا می‌کرد ۱۷ ماه از بارداری‌اش می‌گذرد، در حالی که او هنوز زایمان نکرده بود!

مورد عجیب «وانگ‌شی»!
این زن که در شهر تیانپینگ، در حومه هونان زندگی می‌کند، به رسانه‌ها گفته باید در ماه نوامبر سال گذشته زایمان می‌کرد اما با گذشت ۸ ماه بعد از زمان زایمان، او همچنان باردار بوده چون جفت به اندازه کافی رشد نکرده و در نهایت در ۱۸ آگوست زایمان کرده است.
رسانه‌های محلی چینی گزارش کرده‌اند که «وانگ‌شی» در فوریه ۲۰۱۵ باردار شده است اما وقتی ۹ ماه بعد برای زایمان به بیمارستان رفته، دکترها به او گفته‌اند که به دلیل عدم رشد جفت که به آن جفت سرراهی هم گفته می‌شود، نمی‌تواند زایمان کند. «وانگ‌شی» و همسرش که به شدت نگران بودند هر ۷ تا ۱۰ روز یکبار به بیمارستان مراجعه می‌کردند. با گذشت ۱۴ ماه از بارداری و آمادگی وانگ‌شی برای زایمان، پزشکان یکبار دیگر به دلیل عدم رشد کافی جنین برای سزارین از او می‌خواهند تا بیشتر صبر کند. 
افزایش وزن وانگ‌شی به دلیل بارداری طولانی مدت حدود ۲۶ کیلوگرم بوده است؛ او که پیش از بارداری ۵۲.۲ کیلوگرم وزن داشته در انتهای دوران بارداری به ۷۸ کیلوگرم می‌رسد. 
البته ادعای این زن توسط تعدادی از پزشکان رد شده است. او هیچ مدرکی از سونوگرافی یا تایید آزمایشگاهی مبنی بر بارداری ندارد. یک منبع رسمی به گلوبال تایمز گفته: ما از او خواستیم تا برای اثبات ادعایش سونوگرافی شود اما قبول نکرد و فقط ادعا کرد که از سال ۲۰۱۵ عادت ماهانه نشده است. تنها مدرک موجود تقاضای ثبت شده این زن برای صدور گواهی دولتی برای زایمان است  که یک‌ماه پیش از تاریخ زایمان صادر شده است. این مدرک نشان می‌دهد که او باید در نوامبر ۲۰۱۵ زایمان می‌کرده است. در حقیقت جز اظهارات این زن، هیچ مدرک پزشکی دیگری برای اثبات این ادعا وجود ندارد. او هیچ مدرک یا آزمایشی ندارد که در اوایل بارداری انجام داده باشد. 
وانگ‌شی بالاخره در ۱۸ آگوست زایمان کرده و یک نوزاد سالم به وزن ۳.۸ کیلوگرم به دنیا آورده است. 

خانم آمریکایی رکورددار قبلی!
جالب است بدانید که پیش از این نیز مواردی از بارداری طولانی‌مدت مشاهده شده است. طولانی‌ترین بارداری ثبت شده مربوط به یک زن امریکایی به نام «بولا هانتر» بوده که در سال ۱۹۴۵ و بعد از ۳۷۵ روز بارداری، زایمان کرده اما وانگ‌شی که ۵۱۷ روز باردار بوده می‌تواند رکورد جدیدی را در کتاب گینس به نام خودش ثبت کند. 
بولا هانتر، ۲۵ سال داشت که زایمان کرد. مدت بارداری او ۱۰۰ روز بیشتر از وضعیت طبیعی، یعنی ۹ ماه یا ۲۸۰ روز به طول انجامید. او بعد از ۳۷۵ روز کودک خود را سالم به دنیا آورد. البته در مورد هانتر مدت بارداری با آزمایش تست بارداری و دوره عادت ماهانه او تایید شده است. از او نوزاد دختری به نام پنی دیانا متولد شده است. پیش از بولا هانتر، رکورد طولانی ترین بارداری ثبت شده ۳۱۷ روز بود، که ۶۰ روز کمتر از رکورد بولا هانتر است. 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code