۲۸ فروردین ۱۴۰۰

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

بهترین روش برای تولد نوزاد سالم

بهترین روش برای تولد نوزاد سالم

سلامت نیوز: دبیر علمی چهاردهمین کنگره بین المللی انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران گفت: با انجام مشاوره های قبل از بارداری می توان با کنترل سلامت مادر یک بارداری موفق و در نتیجه تولد نوزادی سالم را شاهد بود .
 
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر فاطمه سروی اظهار داشت : برای اینکه خانمها در طول بارداری از سلامتی کامل برخوردار بوده و همچنین زایمان موفقی داشته باشند لازم است حداقل سه ماه قبل از بارداری با مراجعه به متخصصین زنان و مامایی از مشاوره های قبل از بارداری استفاده کنند.
 
وی گفت : مادران لازم است در یک وضعیت خوب وارد فاز بارداری شوند و در صورت ابتلا به بیماری می بایست در مراحل اولیه بیماری تحت کنترل قرار گیرند.
 
سروی شایعترین بیماریهایی را که منجر به مرگ و میرمادران باردار و نوزادان می شود، بیماریهای زمینه ای شامل بیماریهای قلبی، دیابت و فشار خون بالا، بیماریهای روماتیسمی، نارساییهای کلیوی برشمرد و افزود: در میان بیماریهای ذکر شده بیشترین عامل مرگ و میر مشکلات قلبی است که لازم است قبل از بارداری شناسایی شود و در بسیاری از موارد ممکن است ممنوعیت حاملگی وجود داشته باشد و در مواردی که مادران دارای فشار خون مزمن و دیابت کنترل نشده، حامله شوند ناهنجاریهای جنینی و عوارض حاملگی افزایش می یابد.
 
استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: اینگونه مشاوره های بیش از بارداری و در حین دوران بارداری می تواند والدین و جامعه را از هزینه های سنگین تحمیل شده که در اثر بی توجهی و تولد نوزاد نارس ایجاد می شود، بدور نگهداشته و منجر به تضمین سلامت مادر و نوزاد پس از دوره بارداری شود.
 
چهاردهمین کنگره بین المللی انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران از ۲۲ تا ۲۵ مهرماه ۹۳ در سالن همایشهای رازی تهران برگزار می شود.
 
منبع: سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code