1401/05/17

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

بهترین صبحانه ها برای مادران باردار

بهترین صبحانه ها برای مادران باردار

بهترین صبحانه ها برای مادران باردار

بیا نی نی: بعضی از خانمهای باردار زمانیکه از خواب بیدار می شوند حالت تهوع دارند و میل چندانی به خوردن صبحانه ندارند اما باید بدانید که صبحانه یک غذای کامل و بسیار مهم در طول بارداری است. پیشنهادات ساده ای که در اینجا ارائه شده است به خانمهای باردار کمک می کند تا از ساده ترین روش برای تهیه صبحانه استفاده کرده و خود و نوزاد تان را از خوردن این وعده غذایی محروم نکنید.

صبحانه شماره ۱: اسموتی سبز حاوی شیر بادام، ماست، کیوی، اسفناج و دانه چیا

صبحانه مفید بارداری: اسموتی سبز

با یک غذای خارق العاده در صبح موافق هستید؟ این اسموتی سرشار از ویتامین ث، به دلیل داشتن میوه هایی که داخل آن استفاده شده است و پروتئین و کلسیم به خاطر وجود ماست است. مطمئنا از اهمیت دریافت فولات ( ویتامین B9 که به فولیک اسید معروف است) در رزیم غذایی خود در طول بارداری با خبر هستید. برگهای سبزیجاتی مثل اسفناج سرشار از این ویتامین است. وجود دانه های چیا در این اسموتی، که منبع گیاهی غنی امگا۳ است و آن را به بدن شما می رساند. برای تهیه این اسموتی مغذی، یک دوم پیمانه شیر بادام، یک دوم پیمانه ماست، یک عدد کیوی، یک مشت اسفناج و یک قاشق چایخوری دانه چیا را با یکدیگر مخلوط کنید.

صبحانه شماره ۲: تخم مرغ پخته شده و آواکادو له شده در نان تست سبوس دار

صبحانه مفید بارداری: تخم مرغ و آووکادو

روز خود را با دوز مفید کولین موجود در تخم مرغ ، ستاره مواد مغذی برای مادران باردار آغاز کنید. تحقیقات اخیر نشان می دهد که هیچ ماده غذایی به اندازه تخم مرغ نمی تواند کولین مورد نیاز را به بدن برساند. یک زرده تخم مرغ حاوی یک چهارم کولین مورد نیاز روزانه بدن شما است. این ماده به فعالیت مغز شما کمک می کند و همچنین مراقب رشد مغز نوزاد بویژه در ۳ ماه آخر بارداری است . نان تست سبوس دار و آواکادو نیز فیر موردنظر را به بدن شما می رسانند. 

صبحانه شماره ۳: آرد جو دوسر با گردو و سیب

صبحانه مفید بارداری: آرد جو دوسر با سیب و گردو

احساس خوبی در هنگام صبح ندارید؟ اما این بهانه خوبی برای اینکه صبحها صبحانه نخورید نیست بویژه وقتی برای صبحانه یک پیشنهاد ساده وجود داشته باشد. از شب قبل آرد جو دو سر را تهیه کنید. یک دوم پیمانه از جو و  یک دوم پیمانه از شیر را در یک ظرف مخلوط می کنیم، یک قاشق سوپخوری گردوه خورد شده و یک نصف سیب رنده شده را به آن اضافه می کنیم. مواد را مخلوط میکنیم و به مدت یک شب در یخچال قرار می دهیم سپس آن را بهم بزنید و میل کنید

صبحانه شماره ۴: نان حلقه ای گندمی، پنیر خامه ای و ماهی قزل آلا پخته شده

صبحانه مفید بارداری: قزل آلا و پنیر خامه ای

ماهی قزل آلا دودی به علت خطر وجود لیستریا برای خانمهای باردار پیشنهاد نمی شود. اما از امگا ۳ موجود در ماهی قزل آلا غافل نشوید. این چربی سالم برای رشد مغز نوزاد بینهایت اهمیت دارد. ماهی را به انواع مختلف طبخ کنید و در کنار پنیر خامه ای روی نان شیرنی حلقه ای لذت ببرید. اگر از نان شیرینی حلقه ای استفاده کنید که حاوی گندم باشد، پاداش دیگری به خود و جنین خود داده اید. 

 
صبحانه شماره ۵: مخلوط غلات پرفیبر با انواع توتها و شیر

صبحانه مفید بارداری: غلات و توت ها

غلاتها ۱۰ تا ۱۴ گرم فیبر در هر هر وعده را تامین می کنند. اگر در هنگام صبح نمی توانید به اندازه کافی میل کنید، از غلات خشک استفاده کنید. از غلات غنی شده ازآهن به همراه انواع توتها استفاده کنید: میوه هایی که حاوی ویتامین ث هستند، به جذب بهتر آهن کمک می کنند. 

  
صبحانه شماره ۶: غلات کامل به همراه کره بادام و موز

صبحانه مفید بارداری: کره بادام زمینی و موز

فیبرها در غلات کامل وجود دارند. کره بادام زمینی نیز حاوی امگا۳، منیزیوم و پروتئین است. از ویتامین B6 که در موز موجود است غافل نشوید با ترکیب آنها می توانید در یک وعده صبحگاهی از فوائد مغذی این صبحانه بهرمند شوید. نا گفته نماند بعضی از تحقیقات نشان می دهد که این مواد مغذی باعث کاهش تهوع صبحگاهی می شود.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *