1402/03/19

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

به بچه ات یاد بده اینجوری از حقش دفاع کنه

به بچه ات یاد بده اینجوری از حقش دفاع کنه

تربیت کودک

آموزش دفاع از حق خود در کودکان

بدون شک قوانینی خاص در مدارس یا برخی از خانواده ها، بودن در کنار بچه های قلدر و زورگو می تواند عامل ایجاد فشار در کودکان باشد.‌ در واقع این فشار چیزی است که آن را به طور مداوم در زندگی احساس می‌ کنند. شما باید به کودک تان آموزش دهید تا بتواند اعتماد به نفس خود را دوباره تقویت کرده و با این فشار ها مبارزه کند و به نوعی از حق خودش در جایی که باید؛ دفاع کند. در این قسمت از خانواده پلاس بیا نی نی رفتارهایی را به شما آموزش می‌ دهیم که می توانید به فرزند خود یاد بدهید تا بتواند از خودش دفاع کند.

هوش هیجانی را به او آموزش دهید

به کودک تان یاد بدهید که چگونه هوش هیجانی خود را به طور مداوم تقویت کند. با انجام این کار او احساساتش را می شناسد، سرنخ ها را پیدا می کند و می تواند تصمیمات بهتری اتخاذ کند. از طرفی طرز فکر دیگران را هم می فهمد و تعامل بهتری با آن ها خواهد داشت.

تربیت کودک 

دفاع از خود را مدل سازی کنید

وقتی که کودک بداند چگونه باید در برابر ظلم ایستادگی کند و چگونه تمایلاتش را نشان دهد، قطعا موفق تر هم عمل می کند. سعی کنید الگو و مدل خوبی برایش باشید تا از شما یاد بگیرید که چگونه از خود دفاع کند.

اجازه دهید که سوالاتش را بپرسد

حتی با اعتماد به نفس ترین بچه ها هم ممکن است نتوانند سوالات شان را به زبان بیاورند. باید به آن ها یاد بدهید که در چنین حالتی هر طور که شده سوالات خود را بپرسند و از حق خودشان دفاع کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *