1401/03/07

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

ترکیب دو شیر خشک، مجازه؟

ترکیب دو شیر خشک، مجازه؟

وقتی صحبت از شیر خشک به میان می‌آید، مساله آنقدرها که برخی از مردم فکر می‌کنند آسان، یا ساده نیست. شاید برخی از خانواده‌ها درباره ترکیب دو شیر خشک با هم فکر کنند، اما آیا این کار درست است؟

ترکیب دو شیر خشک، مجازه؟

وقتی صحبت از شیر خشک به میان می‌آید، مساله آنقدرها که برخی از مردم فکر می‌کنند آسان، یا ساده نیست. شاید برخی از خانواده‌ها درباره ترکیب دو شیر خشک با هم فکر کنند، اما آیا این کار درست است؟

در این مقاله می‌خوانید:

  • آیا ترکیب دو شیر خشک از مارک‌های مختلف، بی‌خطر است؟
  • آیا کودک متوجه ترکیب دو شیر خشک با هم خواهد شد؟
  • چرا می‌خواهید از ترکیب دو شیر خشک و برندهای مختلف استفاده کنید؟
  • پرسش و پاسخ درباره ترکیب دو شیر خشک با هم

برندهای زیادی وجود دارد که می‌توانید برای انتخاب تغذیه کودک انتخاب کنید، مگر اینکه کودک رژیم غذایی خاصی داشته باشد مثلا نتواند به دلیل حساسیت به لبنیات یا سویا، شیر خشک از این برندها را بخورد.

برندهای زیادی وجود دارد که می‌توانید برای انتخاب تغذیه کودک انتخاب کنید، مگر اینکه کودک رژیم غذایی خاصی داشته باشد.

تصمیم گرفتن درباره اینکه کدام برند برای کودک شما بهترین تغذیه به شمار می‌رود، دشوار است.
برخی از والدین ممکن است یک قوطی شیر خشک با مارک یک برند خاص را بخرند، اما بعد متوجه شوند که کودک آن‌ها این نوع شیر خشک را دوست ندارد و باید آن را عوض کنند.
حتی ممکن است از یک برند خاص استفاده کنید، اما ببینید که مارک دیگری در حال فروش است. اما آیا ترکیب دو شیر خشک از دو برند مختلف، بی‌خطر است؟ آیا می‌توانید برندهای شیر خشک کودک را مرتبا تغییر دهید؟

ترکیب دو شیر خشک، مجازه؟

آیا ترکیب دو شیر خشک از مارک‌های مختلف، بی‌خطر است؟
جواب کوتاه این است: بله! ما می‌دانیم که تغییر یا مخلوط کردن مارک‌های فرمول می‌تواند برایتان کاری خسته‌کننده، یا حتی اعصاب خردکن باشد، اما تا زمانی که دستورالعمل‌های استاندارد مخلوط کردن را دنبال کنید، مخلوط کردن آن‌ها کاملا بی‌خطر است.
می‌توانید دو برند را با هم ترکیب کنید یا از یک برند جدید خرید کنید. مطمئن شوید که به مواد تشکیل‌دهنده در شیر خشک‌هایی که در حال مخلوط کردن آن‌ها یا خرید یک نوع جدید هستید، توجه می‌کنید.

دلیلی وجود ندارد که نتوانید دو برند مختلف را با هم ترکیب کنید یا بین برندها جابجا شوید.

برای اکثر شیر خشک‌های مبتنی بر شیر، مواد تشکیل‌دهنده کم و بیش یکسان خواهد بود و همین موضوع در مورد شیر خشک‌های سویا یا انواع دیگر شیر خشک هم صدق می‌کند.
دلیلی وجود ندارد که نتوانید دو برند مختلف را با هم ترکیب کنید یا بین برندها جابجا شوید. تنها زمانی لازم است به یک برند خاص پایبند باشید که پزشک متخصص اطفال به دلیل خاصی آن را تجویز کرده باشد.

ترکیب دو شیر خشک، مجازه؟

آیا کودک متوجه ترکیب دو شیر خشک با هم خواهد شد؟
همانطور که در بالا گفتیم، مواد اولیه در اکثر شیر خشک‌ها یکسان است. مثلا، تمام شیر خشک‌های مبتنی بر شیر، دارای لاکتوز و پروتئین‌های شیر گاو هستند.

نوزادان می‌توانند مزه کنند! و ممکن است متوجه تفاوت مزه‌ها بین برندهای مختلف شوند.

تفاوت‌های کوچک، مانند پروتئین‌های آب پنیر یا روغن‌هایی که برای چربی استفاده می‌شوند، به احتمال زیاد توسط یک نوزاد قابل تشخیص نخواهند بود.
اما، نوزادان می‌توانند مزه کنند! و ممکن است متوجه تفاوت مزه‌ها بین برندهای مختلف شوند. برخی از نوزادان هم ممکن است پس از خوردن شیر خشک خاص دچار نفخ یا بدحالی شوند، بنابراین اگر اینطور است، فقط از خرید آن مارک خاص، خودداری کنید.

ترکیب دو شیر خشک، مجازه؟

چرا می‌خواهید از ترکیب دو شیر خشک و برندهای مختلف استفاده کنید؟
گاهی اوقات، یک برند خاص از شیر خشک با نظر کودک شما همخوانی ندارد. مثلا دچار نفخ یا آبریزش دهان بیش از حد می‌شود.
یا ممکن است کودک شما طعم یک برند را دوست نداشته باشد! برخی از نوزادان دچار مشکل عدم تحمل لبنیات یا سویا می‌شوند.
در این موارد، تغییر یا ترکیب برندهای شیر خشک کاملا منطقی است. هیچ قانون خاصی برای مصرف یک شیر خشک برای همه وجود ندارد، گاهی اوقات باید چند شیر خشک مختلف را امتحان کنید تا ببینید کودک کدام‌یک را بیشتر دوست دارد.

ترکیب دو شیر خشک، مجازه؟
همچنین، بسیاری از والدین هنگامی که مارک مورد نظرشان به فروش می‌رسد مارک قبلی را تغییر می‌دهند، یا زمانی که به اندازه کافی از یک برند ندارند، مارک‌های شیر خشک را با هم مخلوط می‌کنند چون نمی‌خواهند هیچ‌یک از برندها را هدر بدهند، اما می‌توانید مطمئن باشید، تغییر یا مخلوط کردن مارک‌های شیر خشک کاملا بی‌خطر است و در واقع می‌تواند به شما کمک کند بهترین شیر خشک را برای کودک خود پیدا کنید.

ترکیب دو شیر خشک، مجازه؟

پرسش و پاسخ درباره ترکیب دو شیر خشک با هم
سوال مخاطب بیا نی نی: سلام. دخترم الان دو ماهشه. قبلا شیر اپتامیل پی دی اف میخورد که اگزما زد و دکترش شیر را عوض کرد، گفتن باید اچ آ بدم. چون آپتامیل اچ آ پیدا نشد مجبور شدم نان اچ ا بدم.
متاسفانه طعمشو اصلا دوست نداره و نمیخوره. الان تونستم اپتامیل اچ آ، یک قوطی بخرم. می‌خواستم بدونم میتونم ۱ پیمانه نان و ۲ پیمانه اپتامیل رو با هم مخلوط کنم؟

پاسخ دکتر مرتضی عبداللهی، متخصص اطفال:
مادر عزیز بین شیر خشک های مختلف تفاوت طعم وجود دارد و موقع تغییر کودک در برابر شیر خشک جدید گاهی مقاومت می‌کند. نوع هایپو آلرژیک یا اچ آ هر دو نوع استفاده‌شده خوب است و چنانچه کودک با هر کدام از این دو نوع مشکل ندارد، بهتر است همان برند ادامه یابد.

به کلینیک بیا نی نی سر بزنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *