1401/11/18

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

جمله‌ای که مردان از گفتن آن می‌ترسند!

جمله‌ای که مردان از گفتن آن می‌ترسند!

اگر منتظرید جمله «دوستت دارم» را از زبان همسرتان بشنوید، بد نیست نگاهی به گذشته‌اش بیندازید.

مردان از گفتن این جمله می‌ترسند

به نقل از مجله دلتا: اگر منتظرید جمله «دوستت دارم» را از زبان همسرتان بشنوید، بد نیست نگاهی به گذشته‌اش بیندازید.گفتن جمله دوستت دارم به همسر گاهی از هزاران هدیه گران‌قیمت و عمل عاشقانه بیشتر است. نگفتن این جمله هم بسیار مشکل‌ساز و تنش‌زاست.

مردان از گفتن این جمله می‌ترسند

گفتن جمله دوستت دارم به همسر

شنیده‌اید می‌گویند مردها از راه چشم عاشق می‌شوند و زن‌ها از راه گوش؟ مردها معمولا این نکته را می‌دانند، پس چه چیزی باعث می‌شود در برابر گفتن این دوستت دارم به همسرشان مقاومت می‌کنند؟

مردان از گفتن این جمله می‌ترسند

آسیب در گذشته از موانع گفتن جمله دوستت دارم به همسر

بسیاری از مردها به‌خاطر آسیب‌ها و دل‌شکستگی‌های قبلی این جمله را ناخودآگاه از ذهنشان بیرون کرده‌اند. اتفاقاتی مثل تجربه زندگی مشترک ناموفق یا خیانت همسر سابق ابراز احساسات و علاقه کلامی را برای مردان دشوار می‌کنند، چون دردهای روابط ناموفق قبلی را برای آنان زنده می‌کند. در واقع فرار از این جمله دیوار دفاعی آنان در برابر دل‌شکستگی‌ها و آسیب‌های آینده است.

مردان از گفتن این جمله می‌ترسند

از احساسات شما به خودش مطمئن نیست‌

یکی از عواملی که شریک زندگی‌تان را از گفتن دوستت دارم بازمی‌دارد، مطمئن‌نبودن به پاسخ شماست. برای بعضی از مردها ابراز عشق جسورانه بدون اینکه بدانند طرف مقابل چه واکنشی نشان می‌دهد کمی ترسناک است. همین ترس باعث می‌شود که تا از احساسات طرف مقابل مطمئن نشده‌اند، این جمله را به زبان نیاورند.

مردان از گفتن این جمله می‌ترسند

داشتن درگیری‌های شخصی از موانع گفتن جمله دوستت دارم به همسر

شاید مردی که پیش رویتان نشسته است درگیر مشکلات و مسائل مهمی باشد، مثلا:

  • درگیر مشکلی خانوادگی باشد
  • پروژه‌ای کاری ذهنش را مشغول کرده باشد
  • نگران سلامتی یکی از دوستان یا آشنایان باشد
  • تا زمانی که مرد با مشکلی دست‌و‌پنجه نرم می‌کند، شاید نتواند علاقه‌اش را به زبان بیاورد

مردان از گفتن این جمله می‌ترسند

نمی‌خواهد احساساتش را بروز بدهد

احساس می‌کنید مرد زندگی‌تان از شما فاصله گرفته و فهمیدن احساساتش سخت شده است؟ اگر تاکنون به شما نگفته است که دوست‌تان دارد، شاید نمی‌خواهد احساسش را بروز بدهد. مثلا بعضی افراد نمی‌توانند احساسات واقعی خود را با شریک زندگی‌شان در میان بگذارند، چون:

  • نمی‌خواهند ضعیف یا آسیب‌پذیر به‌نظر برسند
  • بلد نیستند احساسات خود را بروز بدهند
  • از بچگی احساساتشان را بروز نداده‌اند و به این وضعیت عادت کرده‌اند

اگر مرد زندگی شما کمی ساکت و تودار است، طبیعی است که ابراز احساسات محبت‌آمیز برایش سخت باشد. مردهای کم‌حرف اغلب برای ابراز علاقه کلامی با مشکل مواجه می‌شوند.

مردان از گفتن این جمله می‌ترسند

آماده نبودن برای ابراز علاقه از موانع گفتن جمله دوستت دارم به همسر

در همه روابط عاشقانه، زوج‌ها پا‌به‌پای هم حرکت نمی‌کنند. روابط با سرعت‌های مختلف پیش می‌روند و هیچ جدول زمانی مشخصی برای ابراز احساسات عاشقانه وجود ندارد. ممکن است طرف مقابل هنوز آمادگی ابراز علاقه را نداشته باشد. برخی از افراد بعد از چند ماه به این نقطه می‌رسند و برای برخی دیگر حتی ۱ سال طول می‌کشد.

مردان از گفتن این جمله می‌ترسند

خیال می‌کند به‌روش خودش ابراز علاقه کرده است

حتی اگر شنیدن دوستت دارم برای شما پر از معنی و مفهوم باشد، باید بپذیرید برخی از مردها ترجیح می‌دهند به‌جای ادای این ۲ کلمه جادویی، عشق و فداکاری خود را در عمل به همسرشان نشان بدهند. شاید هر روز از محل کار با شما تماس بگیرد و حالتان را بپرسد، برایتان هدیه بگیرد و برایتان وقت بگذارد. همه این‌ها غیرمستقیم نشان‌دهنده عشق و احساسات همسرتان به شما هستند و می‌توانند به‌اندازه جمله دوستت دارم ارزشمند باشند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *