1403/04/23

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

در دوران شیردهی چه مقدار کافئین می‌توان مصرف کرد؟

در دوران شیردهی چه مقدار کافئین می‌توان مصرف کرد؟

در دوران شیردهی چه مقدار کافئین می‌توان مصرف کرد؟

توصیه می شود مصرف کافئین هنگام شیردهی را محدود کنید زیرا مقادیر کمی می تواند به شیر شما وارد شود که با گذشت زمان بر کودک شما تأثیر می گذارد. بیایید بیشتر بدانیم که چه مقدار کافئین می توانید با خیال راحت هنگام شیردهی مصرف کنید. مادران شیرده روزانه بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلی گرم کافئین مصرف می کنند. ۲۰۰ میلی گرم کافئین برابر با دو فنجان کوچک قهوه است.  کافئین در قهوه، چای، نوشابه، نوشیدنی های ورزشی و انرژی زا، برخی از داروهای بدون نسخه و داروهای تجویز شده و غذاهای حاوی قهوه یا شکلات یافت می شود. در حقیقت فاکتورهایی وجود دارند که بر میزان کافئین تأثیر می گذارند از جمله نوع دانه های قهوه  تفت دادن دانه ها (رست های سبک تر حاوی کافئین بیشتری هستند) و البته اندازه سرو.

خطرات مصرف بیش از حد کافئین در دوران شیردهی چست؟

مصرف کافئین از سبک تا متوسط خطری برای شما یا کودک شما ایجاد نمی کند. با این حال هر نوزاد واکنش متفاوتی نسبت به کافئین دارد. برخی از نوزادان با کافئین سازگار نیستند و علائم ناراحتی را از خود نشان می دهند. از نشانه های کودک خود آگاه باشید تا بدانید آیا آنها به کافئین حساسیت دارند یا خیر. آنچه پیشنهاد می‌شود این است که از مصرف یک فنجان قهوه یا چای قبل از شیردهی یا پمپاژ خودداری کنید. از آنجا که با گذشت زمان مقدار کمی کافئین در شیر مادر جمع می شود دانستن مقدار کافی کافئین بسیار حیاتی است.

کودکی که به کافئین حساسیت دارد چه نشانه هایی دارد؟

این احتمال وجود دارد که در صورت مصرف بیش از حد کافئین کودک شما علائم تحریک کافئین را نشان دهد. یک مادر شیرده که ۵ فنجان قهوه مصرف کرده دارای نوزادی است که با مصرف کافئین گیج می‌شود و خوب نمی خوابد. اگر تحریک کافئین برای کودک شما مشکل است، ممکن است چند روز تا یک هفته طول بکشد تا مادر کافئین کودک را از بین ببرد تا کودک کمتر کلافه شود .

 

منبع: www.babygaga.com


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *