رنگ پوست زیر بغل بطور طبیعی باید همانند رنگ پوست در سایر نقاط بدن باشد؛ اما ممکن است در برخی موارد به دلایل گوناگون تیرگی بیشتری در این ناحیه مشاهده شود و برای برخی شرم آور باشد. معمولا اصلاح مو‌های این قسمت با روش های مختلف باعث ایجاد چنین حالتی می شود. در ادامه راهکارهایی برای رفع تیرگی زیر بغل را به شما معرفی می کنیم
۱. روغن برگ چای
از نظر علمی نیز به اثبات رسیده است که روغن برگ چای نه تنها به روشن شدن زیر بغل کمک شایانی می کند، در جلوگیری از انتشار بوی نامناسب نیز، اثرگذار است. این روغن به دلیل داشتن خواص ضد میکروبی که دارد، باعث نابودی باکتری ها از آن ناحیه می شود.
برای استفاده از این روش، می توانید مقداری آب را با روغن چای ترکیب کرده تا رقیق تر شود و سپس روزانه به ناحیه موردنظر اسپری کنید.
 ۲. آب لیمو
لیمو به دلیل داشتن غلظت بالای اسیدسیتریک، یک سفید کننده طبیعی به شمار می آید. آب لیمو کمک می کند تا سلول های مرده ی پوست از بین بروند و پوست روشن تر از قبل گردد.
آب لیمو باید به مدت ۵-۱۰ دقیقه بر روی پوست قرار بگیرد و سپس با آب سرد شسته شود. انجام این کار به مدت ۱۰ روز بخصوص قبل از حمام کردن تاثیر بسزایی در رفع تیرگی پوست خواهد داشت.
 ۳. ژل آلوئه ورا
این ژل حاوی خواص ضد باکتریایی می باشد که به تسکین، لایه برداری و روشن شدن پوست کمک می کند.
جهت استفاده از این روش، باید ژل را از آلوئه ورا استخراج کرد و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست زیر بغل بماند تا خشک گردد، سپس با آب ولرم شسته شود.
۴. سرکه سیب
سرکه سیب حاوی مقادیری اسید است که می تواند نقش مهمی در پاکسازی پوست از سلول های مرده ایفا کند. دو قاشق غذاخوری از سرکه سیب را با دو قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط کنید و سپس این ترکیب را روی تیرگی زیر بغل بمالید. ۱۰ دقیقه صبر کنید تا ماده خشک شود. سپس آن را با آب سرد بشویید.
 ۵. گلاب و جوش شیرین
برای استفاده از این ترفند، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را به مقداری گلاب اضافه کرده و محلول را به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید.