1400/07/05

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

دانستنی‌های کودکان راه های جلوگیری و درمان آفتاب سوختگی کودک

راه های جلوگیری و درمان آفتاب سوختگی کودک

آفتاب سوختگی کودک

محافظت از کودک خود در برابر آفتاب و جلوگیری از آفتاب سوختگی در بچه ها

هنگامی که کودک شما کوچک است،بهترین کار این است به طور کامل از نور مستقیم خورشید دور نگه داشته شوند ؛ زمانی که شش ماهه یا بزرگتر میشود .میخواهد که بخزد و بیرون بازی کند،در این مواقع از کلاه سایه دار و لباس های گشاد و شل استفاده کنید ،تا از آفتاب سوختگی کودک جلوگیری کنید. توصیه میشود ،که در ساعات بین ۱۱ صبح تا ۳ بعد ازظهر، کودک خود را در سایه نگهدارید و تا جایی که ممکن است ،در زیر درختان ،یک چتر، یک تپه یا یک چادر آفتاب گیر ،قرار بگیرد.

اگر هنوز کودکتان نمیتواند تحرک داشته باشد،خوشحال خواهد شد که در سایه ای دراز بکشید و یا اگر کودکتان راه میرود یا می غلطد ،او را تشویق کنید، تا اگر هوا خیلی گرم است،در زیر سایه بنشیند و بازی کند مهم است،که در اواسط روز هنگامی که خورشید قوی تر است ،بیرون بیایید. زمانی که خورشید در حال تابیدن است،مطمئنا میخواهید از خانه بیرون بروید و با کودک خود لذت ببرید اما آفتاب سوختگی مانع از این کار می شود . در ادامه این بخش از نکات مراقبت ازکودک در بیا نی نی به بحث آفتاب سوختگی کودکان پرداخته ایم.

آفتاب سوختگی کودک

راه های جلوگیری و درمان آفتاب سوختگی کودک 

۶ راه برای جلوگیری از آفتاب سوختگی پوست کودکان و نوزادان

۱. پوست کودکتان را با لباس هایی که از پارچه های سبک و پنبه مانند دوخته شده اند،بپوشانید.

۲. از کلاه های لبه پهن ،به سبک لژیون خارجی که صورت و گوش ها وگردنشان را بپوشاند، استفاده کنید.

۳. از عینک آفتابی برای کودکتان استفاده کنید،تا از چشم های حساسش محافظت کنید نیازی نیست که ،حتما گران باشند ؛ کیفیت خوب عینک ،کافی است.وقتی که برای کودکتان یک عینک آفتابی میخرید،به نشانه CE و علامت استاندارد بریتانیا ( BSEN) ،دقت کنید،که به شما درباره حفاظت صد در صدی در برابر UV و قابل تنظیم بودن لاستیک دسته آن میگوید.

آفتاب سوختگی نوزاد

استفاده از عینک آفتابی برای محافظت از چشم ها در برابر آفتاب

۴. هنگامی که در روز های خیلی گرم با کودکتان به بیرون میروید از صندلی های چتر دار استفاده کنید و هر چند وقت یکبار بررسی کنید و مطمئن شوید که آفتاب به طور مستقیم به آنها نمیتابد و اگر چنین تجهیزاتی در اختیار ندارید ،میتوانید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

۵. هنگامی که کودک شما شش ماهه است ،میتوانید از لوسیون ها یا اسپری هایی استفاده کنید ،که با فرمولاسیون مخصوص کودکان ساخته شده اند.برای انتخاب این محصول حتما باید با پزشک متخصص مشورت کنید و هرگز بدون نسخه و تجویز او لوسیون کرم ضد آفتاب برای پوست فرزندتان خریداری نکنید. در آخر چک کنید، که کرم های ضد آفتاب،برچسب چهار ستاره یا پنج ستاره داشته باشد که معنی حفاظت خوب آنها از UVA و UVB میباشد.

آفتاب سوختگی پوست کودک

لوسیون کرم ضدآفتاب برای جلوگیری از آفتاب سوختگی کودک

۶. کرم ضد آفتاب را به تمام قسمت های بدن کودکتان که با لباس پوشیده نشده اند،بمالید مثل دست ها و پاهای او. در صورت امکان،۱۵ دقیقه قبل از خارج شدن از منزل، کرم را بمالید و اینکه باید هر چند ساعت یکبار آن را تکرار کنید ، این کار را حتی در مواقعی که در آب بازی میکنند انجام دهید حتی اگر کرم آنها ضد آب باشد ولی در هر صورت ،قبل از اعمال آن،این کرم را در یک ناحیه کوچک از پوست خود تست کنید اگر یک قرمزی پدیدار شد، به جای آن ،از یک کرمی استفاده کنید ،که فرمول ضد حساسیت داشته باشد.ابتدا،لوسیون مرطوب کننده و درمان کننده را بزنید و نیم ساعت بعد ،کرم ضد آفتاب را اعمال کنید.

اگر کودک دچار آفتاب سوختگی شود،چه باید کرد؟

پوست کودک شما ،بسیار ظریف است علیرغم تلاش های شما برای محافظت از او،متاسفانه آفتاب سوختگی، گاهی اوقات میتواند اتفاق بیفتد.ممکن است بلافاصله بعد از سوختگی متوجه آن نشوید و میتواند، بعد از چندین ساعت،قرمزی و درد و سوزش ظاهر شود.اگر آفتاب سوختگی کوچولوی شما،با رنگ قرمز و درد ظاهر شد،یک پارچه را در آب سرد خیس کنید و سپس، به آرامی در ناحیه ای که دچار سوختگی شده است،به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قرار دهید این کار را چندین بار در روز تکرار کنید.

کودکتان را با آب ولرم حمام کنید،که باعث میشود قرمزی پوستش کاهش یابد.

درمان آفتاب سوختگی در بچه ها

کاهش قرمزی بدن کودک با حمام آب ولرم 

یک مرطوب کننده یا نرم کننده را به آرامی برای تسکین پوست او، اعمال کنید.

با تغذیه، با شیر مادر یا نوشیدنی های اضافی ، آبهایی که از طریق عرق دفع شده اند را، بازگردانید.

اگر آفتاب سوختگی کودک شما شدید است و پوست ملایم و متورم است،با پزشک او تماس بگیرید.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code