1401/05/17

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

شیردهی بعد از پروتز سینه

شیردهی بعد از پروتز سینه

در این ویدئو به این سوال پاسخ داده می‌شود که آیا امکان شیردهی پس از عمل پروتز سینه وجود دارد؟

سوال : آیا امکان شیردهی پس از عمل پروتز سینه وجود دارد؟

پاسخ : اگر جراحی پروتز سینه انجام داده اید، شاید برایتان سوال باشد که آیا ممکن است این پروتز ها، در توانایی شیردهی شما اثر بگذارند؟ خبر خوب این است که اکثر خانم ها پس از جراحی پروتز سینه می توانند به فرزند خود شیر دهند زیرا این عمل اکثرا به مجرا شیری و فضای مربوط به تولید شیر آسیبی وارد نمی کند. امکان نشتی سیلیکون موجود در پروتز های امروزی در شیر مادر بسیار پایین می باشد.

برای آگاهی بیشتر از شیردهی بعد از پروتز سینه به سراغ دکتر شاپور عزیزی، متخصص جراحی لاغری و زیبایی رفتیم. از شما دعوت میکنیم ویدئو زیر را تماشا کنید. برای مراجعه به دکتر شاپور عزیزی یا دریافت نوبت از دکتر شاپور عزیزی کلیک کنید.

شیردهی بعد از پروتز سینه

پروتز سینه

عمل اصلاح پستان ها به وسیله پروتز یا ایمپلنت عملی است که توسط جراح پستان و جراح پلاستیک قابل انجام است. این عمل از جراحی هایی محسوب می گردد که دارای دو جنبه زیبایی و درمانی می باشد. در مواردی مانند بازسازی پستان پس از سرطان سینه و عمل ماستکتومی می توان با توجه به نقش حیاتی پستان در بانوان این عمل را نوعی عمل درمانی دانست و حتما باید توسط بهترین جراح پستان که می شناسید انجام شود.

از دید زیبایی نیز بزرگ کردن سینه به‌ وسیله‌ی عمل پروتز پستان، یک عمل زیبایی ایمن و با حداقل تهاجم است. در یک پروسه‌ی کوتاه تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. انجام یک جلسه مشاوره با جراح پستان قبل از عمل جراحی ضروری است در این جلسه فرد معاینه شده و با توجه به سایز طبیعی پستان ها، عرض سینه، علاقه بیمار، شرایط بافت پستان و تجربه تخصصی پزشک مناسب ترین پروتز از نظر اندازه، جنس و فرم پروتز برای فرد انتخاب می گردد.

آیا با وجود پروتز در سینه، امکان شیردهی وجود دارد؟

بله ممکن است با وجود پروتز، فرد بتواند شیردهی داشته باشد که البته به نوع پروتز، محل قرارگیری پروتز و روند جراحی بستگی دارد. پروتز یا زیر عضله پستان قرار می گیرد یا زیر بافت یا فشیا پستان قرار می گیرد. در هر حال پروتز سینه هیچ ارتباطی با پستان ندارد و تا زمانی که پروتز پاره نشود هیچ اتفاقی نمی افتد اگر هم پروتز پاره شود ژل داخل آن وارد بافت پستان نمی شود . این ژل زیر بافت پستان باقی می ماند و با روش فاگوسیتوز وارد غدد لنفاوی زیر بغل می شود. و در پروتز های آب نمکی اگر پروتز پاره شود آب نمک داخل پروتز جذب بدن می شود و از طریق عروق جذب می شود. به هیچ وجه پروتز ربطی به بافت غددی پستان ندارد.

شیردهی بعد از پروتز سینه

نکات مهم در رابطه با شیردهی پس از جراحی پروتز سینه

  • اگر باردار هستید و نگران تأثیر پروتز در شیردهی هستید، با پزشک خود مشورت کنید. بسیاری از مادرانی که پروتز سینه انجام داده‌اند، می‌توانند شیر تولید کنند،. پزشک می تواند در مورد نحوه جریان یافتن شیر، از جمله درک شکل نوک پستان و چگونگی تأثیر آن بر گرفتن نوک سینه توسط نوزاد، و ماساژ سینه، که می‌تواند درد ناشی از گسترش بافت را تسکین دهد و سینه ‌های شما را برای تولید شیر آماده کند، توصیه کنند.
  • شیردهی منظم پس از تولد نوزاد، موجب تولید منظم شیر و احتمالاً افزایش آن می شود. بنابراین مهم است در طول بارداری و بعد از تولد نوزاد به خوبی از خود مراقبت کنید.
  • در دوران بارداری و در دوران شیردهی هیدراته نگه داشتن بدن نکته بسیار مهمی است. آب بهترین گزینه است.
  • مادران شیرده به حدود ۵۰۰ کالری اضافی در روز نیاز دارند.
  • غذاهایی مانند بلغور جو دوسر، ماست، تخم مرغ و بسیاری از سبزیجات حاوی کلسیم، آهن و اسید فولیک هستند که پروتئین را به رژیم غذایی اضافه می کنند و ممکن است به افزایش تولید شیر کمک کنند.
  • بگذارید کودک از یک سینه شیر بخورد تا زمانی که خالی شود. این پیامی به مغز شما می فرستد که به سینه ها بگوید دوباره شروع به تولید شیر کنند.
  • به نظر می رسد شیردهی به نوزادان بر حسب تقاضا به بسیاری از زنان کمک می کند تا شیر خود را حفظ کنند.

جلوگیری از مشکلات شیردهی پس از پروتز سینه

قبل از انجام پروتز سینه، به جراح خود بگویید که قصد دارید در آینده به کودک خود شیر دهید. در این صورت جراح می تواند برای جلوگیری از مشکلات آتی، بهترین روش جراحی را به شما پیشنهاد دهد. حتی ممکن است بخواهید جراحی پروتز سینه را تا بعد از بارداری و زایمان عقب بیاندازید. شرایط خاص و نادر دیگری نیز وجود دارد که می تواند شیردهی با سینه عمل شده را دشوار تر کند. به طور کلی اطلاع دادن به جراح خود، می تواند نتایج غیر منتظره را تا حد فراوانی کاهش دهد.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *