1400/07/04

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

غذاها و خوراکی های ممنوع برای کودک ۹ ماهه

غذاها و خوراکی های ممنوع برای کودک ۹ ماهه

غذای کودک 9 ماهه

چه مواد غذایی را نباید در برنامه غذایی کودک ۹ ماهه بگنجانید

غذاهای ویژه ای وجود دارد که نباید به کودک ۹ ماهه خود بدهید،  در این سن، سیستم گوارشی آن ها هنوز برای انواع غذاها آماده نیست.به طور خلاصه، تعدادی از غذاها وجود دارند که نباید کودکتان بخورد. به علاوه، غذایی که نوزاد در اولین ماه های زندگی خود مصرف می کند باید بسیار مقوی باشند.
بنابراین، ایده آل است با شیردهی شروع کنید، چون هر چیزی که نوزاد نیاز دارد فراهم می کند.سپس زمانی که نوبت معرفی مواد غذایی جامد است، مطمئن شوید غذاهایی هستند که حاوی ویتامین ها هستند که برای رشد مناسب به آن نیاز دارند. هر نوزاد متفاوت است، اما در ۹ ماهگی بسیاری از نوزادان غذای جامد می خورند.
مقاله زیر را بخوانید تا آگاه شوید که کودکان در این مرحله رشد باید از مصرف کدام مواد غذایی اجتناب کنند. همیشه به خاطر داشته باشید تمام سیستم های گوارشی از همان راه به غذا رسیدگی نمی کنند. در زیر، درباره غذاهایی بخوانید که باید مراقب باشید و نوزادتان را تغذیه نکنید.
غذای کودک 9 ماهه
غذاهای ممنوعه کودک ۹ ماهه 

۱۱ غذایی که نباید نوزاد و کودک ۹ ماهه شما بخورد

اگر سیستم گوارشی کودک تان سالم است، مواد غذایی می توانند به رشد سالم آن ها کمک کنند. با این حال، غذاهایی وجود دارند که هضم آن ها برای کودکان دشوار است و می تواند موجب واکنش های آلرژیک شود. چون آنزیم های لازم را ندارند، مواد غذایی به درستی جذب نمی شوند، می تواند باعث شود کودک مشکلات سلامتی داشته باشد و وزن کم کند ( یا وزن به دست نیاورد ).
شیر گاو /سویا :
در ۹ ماهگی، آنزیم های روده ای آن ها هنوز به بالاترین سطح پیشرفت نرسیده اند. کودک در این سن نمی تواند پروتئین ها را در این نوع شیر هضم کند. علاوه بر این ، آن ها حاوی مواد معدنی هستند که می توانند برای کلیه ها مضر باشند.
مواد غذایی کودک 9 ماهه
 غذاهای مضر برای غذای کودک ۹ ماهه
اسفناج و برگ چغندر :
این ها کاملا مضر نیستند، فقط اگر در مصرف آن زیاده روی کنید. طبیعتا، سبزیجات معمولا حاوی نیترات، به ویژه سبزیجات سبز هستند. نیترات ها در داخل بدن به نیتریت ها تبدیل می شوند.اما نیتریت ها به مقادیر زیاد می توانند باعث اختلال شوند که توزیع صحیح اکسیژن توسط سلول های خون را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر این اتفاق بیفتد ، پوست نوزاد احتمالا به رنگ ارغوانی ( کبود ) تبدیل خواهد شد که نشانه هشدار این مشکل است .
 
نمک :
چیز دیگری که کلیه ها را آلوده می کند نمک بیش از حد است. توصیه نمی شود نمک را به سوپ اضافه کنید چون مقدار سدیم بالایی دارد. تا جای ممکن از نمک پرهیز کنید.
غذاهای مضر برای کودک 9 ماهه
چه غذاهایی برای کودک نه ماهه مضر است
شکر تصفیه شده :
قند شیرینی و یا آب میوه و سایر محصولات منجر به نوسانات قابل توجهی در میزان گلوکز خون می شود. اگر می خواهید غذای کودک را شیرین کنید، از موز یا شیر مادر استفاده کنید. بهتر است کودک شکر طبیعی میوه ها را مصرف کند.
 
عسل :
معمولا عسل حاوی هاگ ها است که می توانند به سرعت در بدن کودک ۹ ماهه تکثیر شوند و خطر بوتولیسم را به همراه دارد.
خوردنی کودک 9 ماهه
مواد غذایی که برای کودکان نه ماهه مضر است
 
نوشابه :
به دلیل محتوای بالای شکر، کافئین و دیگر مواد افزودنی،نوشابه ها برای کودکان مضر هستند. می توانند به شکم کودک آسیب بزنند و باعث ایجاد تغییر در خواب و بیش فعالی شوند.
 
شیر برنج :
خوردن شیر برنج خطرناک است ، توصیه می شود به کودکان زیر یک سال شیر برنج ندهید زیرا حاوی غلظت های بالایی آرسنیک و فلزات دیگر هستند. حتی در کودکان بزرگ تر، باید به طور متوسط مصرف شود.
کودک 9 ماهه
درباره مواد غذایی ممنوعه برای کودکان نه ماهه بیشتر بدانید
مواد پخته شده ای متفاوت :
هرگونه مواد غذایی مثل کیک ، شیرینی ، پاستا ، چیپس به دلیل مواد افزودنی و شیمیایی که دارد توصیه نمی شود .
 
تخم مرغ ها :
تخم مرغ می تواند چندین نوع واکنش آلرژیک را تحریک کند . بهتر است با زرده شروع کنید و چند ماه بعد سفیده تخم مرغ را معرفی کنید. توصیه می شود تا بعد از یک سالگی نوزاد تخم مرغ به او ندهید.
مواد غذایی کودک 9 ماهه
آیا می دانید چه غذاهایی برای کودک نه ماهه مضر است
غذاهای چسبناک :
برخی غذاهای چسبنده مثل آدامس، لوبیا پخته و شیرینی، می توانند در گلوی کودک گیر کنند. علاوه بر این ، آن ها حاوی مواد شیمیایی و قندی هستند که برای کودکان مضر هستند.
 
غذاهای کم چرب :
چربی ها حاوی مقدار قابل توجهی کالری هستند که نوزادان در این سن به آن نیاز دارند. بسیاری از این غذاها حاوی ویتامین های محلول در چربی مانند ویتامین د هستند.
غذاهای کودک 9 ماهه
غذاهای مضر برای کودک نه ماهه مضر را بشناسید
جلوگیری از خفگی نوزاد
به اندازه لقمه ای که به نوزاد می دهید دقت کنید. تکه های بزرگ می تواند در گلویش گیر و آن ها را خفه کند. اغلب غذاهایی که به آن ها داده می شود باید له شده یا پوره باشد .
 
کلام آخر:
متخصصان توصیه می کنند یک سال نوزادان مواد غذایی آلرژی زا نخورند ، به خصوص اگر زمینه ژنتیکی آلرژی داشته باشند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code