اصلاح با تیغ راهی سریع و راحت برای از بین بردن موهای زائد بدن است؛ اما می تواند باعث ایجاد برجستگی های قرمز، جوش یا درماتیت و بدتر شدن آکنه شود. یکی از راه های کاهش این مشکلات، لایه برداری پوست است.
لایه برداری کلاژن را تحریک می کند و می تواند با به حداقل رساندن مو های زیر پوستی و جوش، به جلوگیری از مسدود شدن منافذ کمک کند. موهای زیر پوستی ممکن است خارش، درد و حتی عفونت را در پی داشته باشد. به همین دلیل، لایه برداری منظم می تواند کمک کننده باشد؛ اما اگر می خواهید بدانید که این عمل باید قبل یا بعد از اصلاح انجام شود، در این قسمت از دنیای مد بیا نی نی با ما همراه باشید.

لایه برداری پوست شما را آماده اصلاح می کند
لایه برداری قبل از شیو؛ منافذ را باز می کند و به حفظ رطوبت کمک خواهد کرد؛ اما برعکس انجام این کار بعد از اصلاح، احتمالا تحریک و قرمزی بیشتری را برای تان به همراه خواهد داشت. ممکن است که بسیاری از لایه ‌بردار های معمولی بعد از شیو پوست را بسوزانند؛ پس بهتر است از آن ها اجتناب کنید. معمولا توصیه می شود هر هفته دو تا سه بار و همچنین قبل از شیو، لایه برداری را انجام دهید.
البته لایه برداری قبل از اصلاح معایب خودش را هم دارد؛ به طور مثال آلفا هیدروکسی اسیدها و هیدروکسی بتا اسید ها لایه بردار های شیمیایی هستند که برای قبل از اصلاح ایده آل نمی باشند، زیرا ممکن است کمی بیشتر از لایه بردار های فیزیکی پوست را تحریک کنند. در عوض، لایه‌ بردار های فیزیکی مثل دانه ‌های جوجوبا، میکروبیدها، اسکراب ‌های شکر و تفاله قهوه بسیار مناسب اند؛ البته حواس تان باشد که محصولاتی حاوی رتینول باعث خشکی پوست می شوند.

نحوه لایه برداری صحیح پوست قبل شیو
می توانید با لیف زدن شروع کنید. اول پوست تان را با آب گرم و صابون ملایم بشویید تا آلودگی ها و باقی مانده های آرایش پاک شود. در مرحله بعد، یک اسکراب آماده، یا مخلوط لایه بردار دلخواه تان (مثل شکر دانه ریز، دانه های جوجوبا، اسکراب قهوه و غیره) را روی ناحیه ای که می خواهید اصلاح کنید، بمالید.
با حرکت دایره ای دست ها و یا زدن ضربه های آرام و کوتاه با لیف یا برس ادامه بدهید.
در نهایت محل را با آب ولرم بشویید و از تیغ برای از بین بردن مو های زائد تان استفاده کنید. از تیغه های تیز استفاده کرده و بلافاصله بعد از پایان کار بدن تان را مرطوب کنید.