27 اردیبهشت 1400

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

لوازم مورد نیاز در سیسمونی نوزاد

کودک بازیگوش

رسومات ایرانی در تهیه سیسمونی 

ایران از جمله کشورهایی به حساب می آید که توانسته مناسبت های بسیار زیادی را به خود اختصاص دهد. برخی از این رسم و رسومات و آیین ها می توانند حس و حال ویژه ای را به افراد ببخشند و لذت بالایی را برای آن ها به همراه داشته باشد.

 از جمله این رسم و رسومات می توان به تهیه سیسمونی برای نوزاد اشاره کرد. در خرید سیسمونی موارد بسیار زیادی حائز اهمیت هستند که از جمله آن ها می توان به اوضاع مالی اشاره داشت. قاعدتا خانواده ها دوست دارند بهترین چیزها را برای فرزند خود انتخاب کننددر حالی که نمی دانند از کجا باید شروع کنند. به خاطر اهمیتی که این موضوع دارد بر آن شدیم تاتا شما را با لوازم ضروری سیسمونی نوزاد آشنا کنیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. 

اتاق خواب کودک

دسته بندی لوازم ضروری سیسمونی نوزاد

لوازم ضروری ای که در سیسمونی می توان از آن استفاده نمود، در دسته بندی های متنوع ای قرار دارد. از این رو می توان آن ها را بر حسب نوع مصرف به دسته بندی های زیر تقسیم بندی نمود:

۱.وسایل حمل و نقل نوزاد

از جمله لوازم ضروری در سیسمونی نوزاد می توان به وسایل حمل و نقل اشاره کرد که شامل موارد متعددی هستند که از آن ها می توان به کالسکه، کریر، روروئک، صندلی ماشین، سان شید، آغوشی، آینه کمکی ماشین و ساک وسایل بچه اشاره کرد. 
شما با توجه به نیاز و همچنین اوضاع مالی خودتان می توانید این وسیله ها را خریداری کنید. به طور کلی بسیاری از این لوازم چندان کارآمد نیستند و حذف کردن آن ها باعث مشکلات خاصی نمی شود.
 به عنوان مثال اگر ماشین شخصی ندارید، خرید صندلی ماشین ضرورتی ندارد. از لوازم ضروری سیسمونی نوزاد در این دسته بندی می توان به ساک، آغوشی و کالسکه اشاره کرد. 

۲.سرویس خواب و مبلمان کودک

دسته بندی دیگری که در سیسمونی نوزاد باید به آن توجه داشت، سرویس خواب و مبلمان نام دارد که در مقایسه با وسایل حمل و نقل گستردگی بسیار بیشتری را به خود اختصاص داده است.
 از جمله این موارد می توان به میز و تشک تعویض، شلف دیواری، کیسه خواب، پشه بندی، پارک کودک، تشک استاندارد برای تخت، انواع پتو، ملحفه، تشک نم گیر پلاستیکی، بالش و روبالشی و همچنین ضربه گیر تخت اشاره کرد.
 در این دسته بندی نیز می توان از خرید گزینه های متعددی چشم پوشی کرد که پارک کودک نمونه ای از این موارد است. ولی در یک نگاه کلی سرویس خواب در لوازم ضروری سیسمونی نوزاد قرار می گیرد. 
سرویس خواب کودک

۳.لوازم ایمنی کودک

دسته بندی دیگری که خانواده ها باید برای خرید آن خود را آماده می کنند، لوازم ایمنی کودک است. این لوازم نیز جامعیت زیادی را داشته و اگر به فرزند خود اهمیت می دهید، تهیه بیشتر آن ها را نسبت به سایر دسته بندی ها باید در اولویت قرار دهید. 
دماسنج اتاق، قنداق، دستگاه استریل بخار، گارد پله، دماسنج برای حمام، گارد تخت، انواع قفل برای توالت، یخچال، کابینت، اجاق گاز، تب سنج و واکی تاکی در بین این لوازم قرار می گیرند. پس قبل از هر چیزی یک لیست کامل از لوازم ضروری سیسمونی نوزاد که مربوط به طبقه بندی ایمنی می شوند تهیه کنید تا در حین خرید زمان زیادی را صرف نکنید.

۴.وسایل تغذیه نوزاد

مهم ترین لوازمی که باید دقت بالایی را در تهیه آن ها داشته باشید، وسایل تغذیه نوزاد بوده که شامل گزینه های متعدد است. از جمله این موارد می توان به شیشه شیر، سر شیر، ظرف ذخیره غذا، غذا گرمکن، پیش بند، بالش شیر دهی، شیر گرمکن و… اشاره داشت.
 بدون شک یکی از مهم ترین موارد در بین لوازم تغذیه نوزاد، شیشه شیر می باشد. البته باید به نکات بسیار گسترده ای در این باره توجه کنید. به عنوان مثال قبل از خرید به سن فرزندتان و جریان سرشیشه توجه کنید تا بتوانید یک شیشه شیر متناسب انتخاب کنید.
وسایل تغذیه نوزاد

۵.پوشاک کودک و لوازم بهداشتی کودک

پوشاک کودک نیز مانند دیگر گزینه ها اهمیت دارد و شامل مواردی همچون سرویس لباس خانگی و لباس مهمانی می شود. همچنین از لوازم ضروری سیسمونی نوزاد برای تامین بهداشت او می توان به فکر تهیه لیف، شامپو، پودر بچه، کرم و لوسیون، دستمال مرطوب، ست ناخن گیرست اسفنج، کلاه حمام و… اشاره کرد. از آنجایی که این لوازم حساسیت بالایی دارند، باید از جای مطمئن آن ها را تهیه کنید که سایت مادرآن که یکی از قدیمی ترین فروشگاه ها در حوزه خرید وسایل سیسمونی کودک است را به شما پیشنهاد میکند.

۶.وسایل بازی و تسکین دهنده کودک

گاهی اوقات نوزادان بسیار ناآرام و بی قرار هستند. به همین علت باید به فکر تسکین آن ها باشید که می توانید برای اینکار از وسایل بازی استفاده کنید. از جمله این لوازم می توان به اسباب بازی های پلاستیکی، تاب برقی، دندانی، عروسک و جغجغه اشاره کرد. 

سخن آخر

لوازم ضروری سیسمونی نوزاد شامل دسته بندی های مختلفی می شوند که شما بر اساس نیاز کودکان و همچنین سرمایه تان می توانید برای خرید آن ها برنامه ریزی داشته باشید و بهترین مرکز را برای خرید آن ها انتخاب نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code