1402/09/15

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

مراقبت های ضروری بعد از لمینت دندان

مراقبت های ضروری بعد از لمینت دندان

در این ویدئو به این سوال پاسخ داده می‌شود که مراقبت های ضروری بعد از لمینت دندان چیست؟

سوال: مراقبت های ضروری بعد از لمینت دندان چیست؟

پاسخ: با لمینت دندان یا ونیرپرسلین می‌توانید عیوب ظاهری دندان‌هایتان را برطرف کنید و لبخندی زیباتر داشته باشید. برای این که لمینت ماندگاری نسبتا خوبی داشته باشد نیاز دارد یک سری مراقبت‌های خاص را بعد از انجام آن رعایت کنید. در صورت مراقبت درست از لمینت سرامیکی، بین ۱۰ تا ۱۵ سال ماندگاری دارد. لمینت‌های دندانی به مراقبت ویژه‌ای نیاز ندارند. اگرچه این روکش‌ها تفاوت بسیاری در ظاهر دندان‌های شما ایجاد می‌کنند، ولی نیازی به ایجاد تغییرات جدی در بهداشت روزانه نیست. با این‌ وجود، دندانپزشک شما احتمالا در خصوص مراقبت از لمینت‌ها توصیه‌های ویژه‌ای برای شما داشته و اصرار به مراقبت کامل از آن‌ها خواهد داشت.

برای آگاهی بیشتر از مراقبت های ضروری بعد از لمینت دندان به سراغ دکتر کیهان قدیمی، جراح دندانپزشک رفتیم. از شما دعوت میکنیم ویدئو زیر را تماشا کنید. برای مراجعه به دکتر کیهان قدیمی یا دریافت نوبت از دکتر کیهان قدیمی  کلیک کنید.

مراقبت های ضروری بعد از لمینت دندان

 

 

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان رایج ترین و پرتقاضاترین درمان ترمیمی و زیبایی در دندانپزشکی امروزی است. مطابق نظرسنجی ها میزان آگاهی مردم از این پروتزها از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۲ نزدیک به ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده و همچنان رو به رشد است. لمینت در واقع پوسته‌های بسیار ظریفی می‌باشد که به سفارش مشتری ساخته شده و به سطح جلویی دندان چسبیده تا ظاهر دندان و لبخندتان را بهبود بخشد. این روکش‌ها اغلب به‌ منظور اصلاح رنگ دندان، ساییدگی و نامرتبی آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌ منظور استفاده از لمینت‌ها، دندانپزشک شما حدود ۱/۲ میلی‌متر از دندان را تراش داده تا بدین‌ترتیب روکش به‌ درستی روی دندان قرار گرفته و حجیم به‌ نظر نیاید. پس از آن، روکش برای همیشه به دندان شما می‌چسبد.

انواع لمینت دندان کدامند؟

نکته‌ای که در خصوص استفاده از لمینت دندان وجود دارد، توجه به انواع لمینت است. در واقع لمینت‌هایی که می‌توان برای دندان‌ها مورداستفاده قرار داد، انواع مختلفی دارند. در کل دو نوع لمینت وجود دارد که معمولا توسط متخصصان دندان‌پزشکی استفاده می‌شوند. هر دوی این روش‌ها مزیت‌ها و معایب مخصوص به خود را دارند. تفاوت آنها بیشتر در متریال مورداستفاده برای انجام لمینت دندان است. رزین کامپوزیت و روکش‌های چینی یا سرامیکی دو نوع لمینت رایجی است که در کلینیک‌های دندان‌پزشکی مورداستفاده قرار می‌گیرد. البته نوع سومی هم وجود دارد که به نام اسنپ اسمایل می‌شناسیم و نوعی لمینت ارزان‌ قیمت و متحرک است.

 

 

موارد استفاده از لمینت چیست؟

۱. از بین بردن فواصل دندانی با استفاده از لمینت دندان
۲. اصلاح به هم ریختگی های متوسط دندانی با کمک لمینت دندان
۳. درمان دندان های تیره و رنگ دار با کمک لمینت دندان
۴. درمان دندان های لکه دار با کمک لمینت دندان
۵. درمان دندان هایی که لب پر شده اند

با وجود هزینه هایی که می کنید و زمانی که برای این کار قرار می دهید، مهم است که تا مدت طولانی بتوانید از لمینت خود استفاده نمایید، پس باید مراقبت هایی را انجام دهید تا به عمر لمینت دندان خود بیافزایید. لمینت دندان یکی از انواع درمان ها با هدف زیبایی است به اینصورت که، یک لایه یا پوسته‌ای از مواد دندانپزشکی است که بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و آنها را به فرم و شکل دلخواه بیمار تبدیل می‌کند.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *