انتخاب لباس زیر مناسب برای کودکان کاری است که اکثر والدین آن را با شک و تردید انجام می دهند. شاید در نگاه اول خیلی ساده به نظر برسد؛ اما جزئیات مهمی هستند که باید آن ها را مد نظر قرار دهید که در این قسمت قصد داریم بگوییم که چگونه باید بهترین انتخاب را داشته باشید و چه المان هایی را در نظر بگیرید.
 
قابلیت تنفس پارچه
بسیار مهم است پارچه منافذی داشته باشد که پوست نوزاد بتواند داخل آن تنفس کند و رطوبت تجمع پیدا نکند، زیرا عامل انتقال عفونت خواهد بود.

سفتی و استحکام
لباس زیر باید خاصیت کشسانی داشته باشد؛ اما از طرفی هم نباید شل و وارفته باشد. باید لباس زیر را به اندازه ای سفت در نظر بگیرید که هم احساس ناراحتی و سختی به وجود نیاورد و هم این که پوشک را نگه دارد.

نرمی پارچه
بسیار مهم است پارچه ای که انتخاب می کنید، نرم باشد تا پوست کودک تان آسیب نبیند و از اینکه آن لباس را به تن کرده، احساس ناراحتی نکند.

کیفیت بالا
مواد به کار رفته شده در لباس زیر اهمیت بسیار زیادی دارند. توصیه می‌ کنیم هرگز از جنس پلی استر یا فیبر های صنعتی استفاده نکنید. قابلیت جذب این پارچه ها پایین است و از طرفی باعث ایجاد واکنش آلرژیک می شوند.

سایز مناسب
سایز لباس زیر برای کودک باید مناسب باشد. اگر خیلی بزرگتر باشد، در استفاده از پوشک دچار مشکل خواهید شد. اگر خیلی کوچک باشد، کودک احساس راحتی نخواهد داشت و پوستش آسیب می بیند.

در نظر گرفتن فصل
بسیار مهم است لباس زیر کودک دمای بدن را تنظیم کند، رطوبت را به خود جذب کرده و روی پوست کودک نگه ندارد. از طرفی حس گرمی و خنکی بیرون روی آن تاثیرگذار نباشد. در فصل تابستان باید از پارچه های سبک با ساق کوتاه استفاده کنید و در فصل زمستان برعکس عمل نمایید.