1401/03/01

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

مصرف قرص خواب را در دوران بارداری کنار بگذارید

مصرف قرص خواب را در دوران بارداری کنار بگذارید

مصرف قرص خواب را در دوران بارداری کنار بگذارید

نی‌نی سایت: بدخوابی زن باردار در این دوران مهم اتفاقی نسبتا رایج محسوب می‌شود که البته واکنش افراد در این مورد ممکن است تفاوت‌های زیادی با هم داشته باشد. به طور کلی بد خوابیدن یا بی‌خوابی در دوران بارداری بیشتر به دلیل تغییرات هورمونی ناشی از رشد جنین در رحم صورت می‌گیرد. برخی زنان باردار در این دوران به استفاده از قرص‌های خواب آورد روی می‌آورند. در نگاه نخست این روش خوددرمانی می‌تواند خطراتی برای زن باردار و جنینش به همراه داشته باشد اما بهتر است از نگاه علمی به این مقوله نگاه شود.

به طور کلی توصیه جدی می‌شود که در دوران بارداری از قرص‌های خواب آور استفاده نشود. درحالی که بسیاری از متخصصان زنان و زایمان به زنانی که در طول دوره بارداری مشکلات خواب دارند نهایتا توصیه می‌کنند که روزانه یک قرص مصرف کنند اما مطالعات جدید پزشکی حکایت از آن دارند که حتی نباید همین یک قرص را هم مصرف کرد. بر پایه این مطالعات استفاده از قرص‌های خواب آورمشکلات طولانی مدتی را برای جنین به همراه خواهد داشت که اثرات احتمالی آن در دوران نوزادی نیز پدیدار می‌شود.

از این رو برای این دسته از زنان استفاده از روش‌های طبیعی و غیردارویی درمان بدخوابی توصیه می‌شود. انجام حرکات ورزشی چشمگیر در طول روز، چرت نزدن در طول روز و تهیه برنامه منظم برای خواب از جمله راه‌کارهای مناسبی خواهند بود که خواب راحت‌تر را برای زنان بارداری که دچار مشکلاتی در این زمینه هستند به ارمغان می‌آورند. همچنین توصیه می‌شود که پیش از خواب دوش آب گرم گرفته شده و سپس به موسیقی ملایم و آرامش بخش گوش داده شود. همچنین پیشنهاد جدی می‌شود که در بعدظهر و تا زمان خواب شبانه مایعات زیادی نوشیده نشود تا در طول شب نیازی به مراجعه مکرر به سرویس بهداشتی نباشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *