1400/10/27

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

هرآنچه که باید در مورد “نوزاد چهار هفته ای” بدانید

هرآنچه که باید در مورد “نوزاد چهار هفته ای” بدانید

نوزاد چهار هفته ای

رشد هفته به هفته نوزاد بعد تولد (هفته چهارم)

یک ماه از تولد نوزاد دوست داشتنی شما گذشته و حالا او با روز اولی که به دنیا آمده بود کلی فرق دارد در حال حاضر، شما استاد پوشک عوض کردن شده اید و شروع به آموختن تجربه هایتان به بقیه شده اید، اما البته هنوز چند سوال دارید که پاسخ آنها را در ادامه این بخش از بیا نی نی خواهید خواند.

چگونه یک نوزاد چهار هفته ای، از لحاظ جسمی رشد می کند؟

با شروع هفته چهارم، نوزاد شما هر روز یک اینچ در هر ماه و ۱۴۰-۲۰۰ گرم، در هفته رشد خواهد کرد. شنوایی آنها نیز ،به طور کامل پس از یک ماه رشد می کند، به این معنی که آنها شروع به گوش دادن به منبع صداها می کنند و هنگامی که صدای بلند در اتاقشان باشد، به آن توجه می کنند. عضلات گردنشان، تا حدودی قوی تر می شود، آنها باید کم کم سر خود را بالا بیاورند زمانی که به روی شکمشان خوابیده اند، و حتی سرشان را تکان دهند.

نوزاد چهار هفته ای

رشد نوزاد چهار هفته ای از لحاظ جسمی

در یک ماه، دید آنها باید بهبود یابد، همانطور که توانایی تمرکز آنها بهبود یافته است با این وجود، برای انجام این کار تلاش زیادی می کنند، به طوری که ممکن است بعضی چشمانشان چپ به نظر برسد. برای کمک به این اتفاق، چیزی را در مقابل چهره او قرار دهید و آن را به آرامی حرکت دهید، آنها باید شروع به دنبال کردن آن کنند.

چگونه یک  نوزاد چهار هفته ای، رشد شناختی پیدا می کند؟

در حال حاضر، متوجه هر چیز جدیدی که در اطرافش است، می شود از جمله دست و پای خودشان. از آنجایی که آنها نمی فهمند، با شخص شما فرق دارند و شخص دیگری هستند، بعید است که بدانند، دقیقا دست یا پایشان چیست، اما به زودی قادر به هماهنگی بیشتر خواهند بود و همچنین قادر خواهند بود ،که صداهایی را که در رحم بودند ، تشخیص دهند از جمله لحن تم نمایش تلویزیونی مورد علاقه شما .
آنها الان قادر به تشخیص چهره های آشنا خواهند بود این کار ،میتواند بسیار عالی باشد اگر که یک آینه در مقابل او قرار دهید و شکلک های خنده داری از خود دربیارید و او سعی میکند تا خودش را تشخیص بدهد. در صورتی که آنها شما را تشخیص ندادند، زیاد ناراحت نشوید، زیرا حافظه آنها هنوز کامل نشده و در حال رشد است.به صحبت کردن با کودک خود ادامه دهید و اجازه دهید که آنها بر روی صورتتان متمرکز شوند و حرکات چهره شما را ببینند آنها سعی می کنند ،تا حرکاتتان را کپی کنند و به زودی ادای شما را در خواهند آورد.
 رشد نوزاد چهار هفته ای

رشد شناختی نوزاد چهار هفته ای در این هفته

نوزاد چهار هفته ای،چه واکسنی را باید بزند؟

نگران واکسن زدن کودکتان در یک ماهگی اش نباشید، این کار تا دو یا سه ماهگی نیازی نیست هنگامی که زمانش برسد، این اتفاق زودتر از آنچه فکرش را کنید ، می افتد، ما برای شما در این مقاله نکته هایی را آورده ایم که کمک می کند تا در زمان واکسن زدن، بتوانید کودک خود را آرام کنید.

نوزاد چهار هفته ای چقدر باید بخوابد؟

کودک شما حداقل تا دو ماه اول تا ۱۸ ساعت می خوابد، البته در طول روز، نه تنها زمانی که شما می خواهید چشمانتان را ببندید و بخوابید ؛ ممکن است احساسات خستگی در شما آغاز شوند، در این باره، در اینجا برخی از نکات مفید را برای پدر و مادران آورده ایم. یک پند بزرگ این است که، اگر کودکتان را قبلا قنداق نکرده اید، این کار را الان انجام دهید، زیرا اینکار، احساس در رحم بودن را برای کودک ایجاد می کند.
میزان خواب

مدت زمان خواب نوزاد چهار هفته ای 

نوزاد چهار هفته ای چه مقدار باید بخورد؟

شما در حال حاضر ،می توانید یک برنامه خواب بهتری را داشته باشید، به این معنی که موانع کمتری در غذا خوردنتان اتفاق خواهد افتاد اما غذا خوردن های شبانه، همچنان برایتان وجود دارد بنابراین برای شبهای بی خوابی آماده باشید.
طبق جدول اندازه گیری شده، برای غذا دادن به کودک، بر اساس وزن او باید غذا دهید، ۱۵۰ml-200ml غذا برای هر کیلو گرم وزن کودک نگران نباشید که نوزاد شما زیاد غذا می خورد، او می داند که در این مرحله چقدر باید بخورد یا چقدر نباید بخورد و تنها زمانی که نیاز است ،خواهد خورد.چه از ،شیر خود کودک را تغذیه می کنید، چه با مواد دیگر، فرمول کودک خود را دنبال کنید، و انجام دهید. اگر مشکلی با تغذیه از شیر خود دارید، با پزشک خود در این مورد صحبت کنید ،تا مطمئن شوید که اتفاق خاصی رخ نداده باشد.

استفاده از کولیک

در صورتی که کودک شما مدام ساعت ها گریه می کند،برای سه بار به مدت سه هفته از کولیک استفاده کنید این موضوع ۴۰% نوزادان را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر متوجه شدید، که کودک شما بدون دلیل، برای ساعت ها گریه می کند، با پزشک نوزاد خود صحبت کنید و نکات ما را درباره استفاده از کولیک بررسی کنید.

کودک ۴ هفته ای چقدر باید مدفوع کند؟

نگرانید که فرزندتان به اندازه کافی مدفوع نمی کند؟ نترسید، تا زمانی که آنها بین یک تا ده بار در روز مدفوع می کنند به علاوه حداقل روزی شش بار که پوشکشان را خیس می کنند، – همه چیز مرتب است اگر فکر می کنید مشکلی وجود دارد، رنگ مدفوعش را چک کنید.

نقاط عطف یک نوزاد چهار هفته ای

انگشتان دست و پایشان را پیدا می کنند

کودک شما شروع به فهمیدن این می کند ،که روی دستها و پاهایش چیزی دارد نگران نباشید، اگر هنوز هم قادر به تشخیص آنها نشده اند، بالاخره به وقتش این اتفاق برای همه کودکان می افتد.

نقاط عطف

پیداکردن انگشتان دست و پا در هفته چهارم نوزاد 

نجواها شروع می شود

در نهایت، ، کودک شما متوجه خواهد شد که جز گریه کردن، می توانند برخی صداهای دیگری را نیز تولید کند این بدان معناست، که جذاب ترین و بامزه ترین نجواها در حال پدیدار شدن هستند ، مخصوصا در زمانی که مشغول صحبت با کودک خود هستید.

از چه مشکلاتی والدین یک نوزاد چهار هفته ای ،باید آگاهی داشته باشند؟

کم خوابی 

شما تقریبا به زندگی بدون خوابیدن درست ،عادت کرده اید، اما فقط در صورتی که لیست غذاهای تقویتی را جدا نکردید.

افسردگی پس از زایمان

هورمون های شما تا الان باید منظم شده باشند و هورمون های کودک در بدنتان تمام شده باشند اما اگر هنوز با احساس ناراحتی درگیر هستید یا به عنوان اینکه همه چیز اشتباه باشد و مشکل دارد، زمانتان سپری می شود و همه آن اشتباه ها را تقصیر خود می دانید، احتمالا دارای افسردگی پس از زایمان هستید. از هر ده زن، یک زن افسردگی پس از زایمان را تجربه می کند، و برای بهبود، حتما باید به پزشک مراجعه شود اگر شما مطمئن نیستید که افسردگی پس از زایمان است یا هورمونهای کودک است که مانده، حتما نکات تشخیص این تفاوت ها را بررسی کنید.

مشکلات والدین

افسردگی بعداز زایمان از مشکلات مادران نوزاد چهار هفته ای 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *