1400/11/03

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

هفته به هفته بعد از تولد ؛ رشد نوزاد دو هفته ای

هفته به هفته بعد از تولد ؛ رشد نوزاد دو هفته ای

نوزاد دو هفته ای

هفته به هفته بعد از تولد ؛ رشد نوزاد دو هفته ای

چند هفته اول با نوزاد جدید یکی از سخت ترین زمان ها برای شماست، اما نگران نباشید، همه چیزهایی را که نیاز دارید در مورد نوزاد دو هفته ای بدانید در این بخش از بیا نی نی برایتان خواهیم گفت.

چگونه کودک دو هفته ای به طور فیزیکی در حال رشد است 

ممکن است نوزاد وزن خود را از دست بدهد چون آن ها هنوز به شیر خوردن عادت ندارند، این به احتمال زیاد در روز ۱۰ – ۱۱ متوقف می شود و جایی برای نگرانی نیست. زمانی که دوباره وزن اضافه می کنند، ۲۵ گرم روزانه است البته هر کودک به طور متفاوت وزن می گیرد و این فقط راهنمایی است. نیاز ندارید هر روز آن ها را وزن کنید، ماهی یک بار برای شش ماه اول توصیه می شود.

به نظر می رسد آنها خیلی سریع رشد می کنند، حتی اگه هنوز در وضعیت رحم قرار گرفته باشند. چیزی که انتظار نخواهید داشت این است که ناخن های آن ها به کوتاه کردن نیاز دارند، بهترین زمان وقتی است که آن ها خواب هستند. ممکن است به آن ها توجه داشته باشید که با مکیدن، چنگ زدن و پلک زدن ، ماهیچه ها را ورزش می دهند.

نوزاد دو هفته ای

وزن نوزادان دو هفته ای چقدر باید باشد

چگونه نوزاد دو هفته ای به طور شناختی در حال رشد است 

در دو هفته، قانون ۲۵ سانتیمتری هم صادق است و اگر در فاصله ی دور هستید ، کودک تنها قادر خواهد بود روی شما تمرکز کند. آن ها به احتمال زیاد با تمرکز شدید به شما خیره می شوند، و ارتباط را شروع می کنند، پس لحظه ای را صرف تماس چشمی و گپ زدن کنید چون راه خوبی برای پیوند دادن است.کودک هنوز شخصیت کوچکش را پرورش نمی دهد و احتمالا بین هوشیاری،خواب آلودگی و هوشیاری فعال حرکت می کند.

کولیک :

اگر متوجه شدید نوزادتان بیش از سه ساعت گریه می کند، بدون هیچ دلیل خاصی، ممکن است کولیک داشته باشند. کولیک تقریبا غیرقابل کنترل است ، و هیچ توضیح قطعی پزشکی برای آن وجود ندارد. در حالی که ۵ تا ۲۰ درصد از کودکان در برخی موارد آن را تجربه می کنند، ۶۰ درصد از آن ها ظرف سه ماه حل خواهند شد و ۹۰ درصد حدود چهار ماهگی بهتر می شوند.

نوزاد دو هفته ای

کولیک یکی از مشکلات اساسی گریه کردن نوزاد

نوزاد دو هفته ای چه واکسنی دارد 

به هیچ وجه ! نوزاد تا هشت هفته نیازی به واکسن ندارد، اما با این نکات مفید در مورد نحوه حفظ آرامش نوزاد در طول واکسیناسیون آمادگی پیدا کنید.

یک نوزاد دو هفته ای چقدر باید بخوابد 

نوزاد به احتمال زیاد در روز حدود ۱۷ ساعت می خوابد، و حتی زمانی که بیدار می شوند ، بعید است به طور فعال در تمام زمان ها هوشیار باشند. با این حال، در دو هفته ، می توانید به آن ها کمک کنید تا تفاوت بین روز و شب ( نوزادان بدون ساعت بدن متولد شوند ) را درک کند. تا جایی که ممکن است با کودک وقتی در طول روز بیدار است بازی کنید خانه را روشن و پر از صداهای عادی روز کنید. اگر آن ها از طریق شیر خوردن بخوابند، آن ها را بیدار کنید. وقتی شب می شود، نور و صداها را پایین نگه دارید و وقتی بیدار می شوند با آن ها بازی نکنید. سرانجام، آن ها متوجه این تفاوت خواهند شد !اگر برنامه خواب نامنظم را مشکل می دانید بررسی کنید چگونه این اشتباهات خواب را والدین جدید در چند هفته اول رفع کنند.

نوزاد دوهفته ای

مقدار خواب یک نوزاد دو هفته ای 

نوزاد دو هفته ای چقدر باید غذا بخورد 

احتمالا نوزاد عادت به تغذیه بیشتر در این مرحله دارد، اما اگر با پستان شیر به نوزاد می دهید ، متوجه خواهید شد . نوزاد مقدار غذایی که می تواند هر روز بخورد، را افزایش می دهد و تا دو هفته باید بین ۱/۵تا ۳ اونس در طول ۲۴ ساعت تغذیه کند. البته، این بستگی به نحوه رشد نوزاد دارد بنابراین نگران نباشید اگر بیشتر یا کمتر از این غذا می خورند. اگر از شیر مادر تغذیه می کنند، سخت تر متوجه می شوید چقدر شیر خورده اند ، اما تا زمانی که نوزادتان در حال خوردن و تغذیه کردن است تا زمانی که می ایستند تا استراحت کنند، همه چیز خوب است. این نکات را برای بهترین وضعیت شیر دهی مادر بررسی کنید.

نوزاد دوهفته ای

مقدار شیردهی یک کودک دو هفته ای چقدر باید باشد

نوزاد دو هفته ای چقدر مدفوع دارد

مدفوع نوزاد دو هفته ای مثل نوزاد یک هفته ای خواهد بود، اما از آنجا که شیر بیشتری مصرف می کنند، ممکن است این هفته بیشتر پوشک را خیس کنند. روزی یک تا ده بار طبیعی است اگر نگران بیرون روی خیلی کم نوزاد هستید ورم شکم یا نشانه های مثل درد هنگام مدفوع کردن را چک کنید. اگر آن ها هستند، با پزشک عمومی خود تماس بگیرید ، اما مطمئن باشید، تا زمانی که آن ها پوشک را شش بار در روز خیس می کنند، آن ها به اندازه کافی شیر خورده اند.

نقطه عطف و تغییرات اصلی نوزاد دو هفته ای

از دست دادن بندناف : 

در دو هفته اول زندگی نوزاد از باقی مانده بند ناف راحت می شوید . شما باید به جای حمام کردن در وان ازاسفنج برای شست وشو او استفاده کنید تا در طول این زمان ناف را خشک نگه دارید ،زمانی که بند ناف به طور کامل بیفتد.

نوزاد دوهفته ای

زمان افتادن بند ناف

بیرون رفتن :

احتمالا بیش از یک هفته است که در خانه مانده اید و ممکن است فرصتی پیدا کنید تا خانه را ترک کنید که به خودتان و نوزادتان هوای تازه بخورد

پدر و مادر نوزاد دو هفته ای چقدر باید نسبت به مشکلات آگاهی داشته باشد 

گریه کردن نوزاد :

برای نوزاد عادی است که در پایان روز کج خلق باشد، چون یک باره به مناظر و اصوات جدید عادت می کنند ! ضربان قلب و الگوهای مکیدن نوزاد زمانی که صداهای جدیدی می شنود ، تغییر می کند، اما اگر به نظر خیلی آشفته می رسند، تلاش کنید تا آن ها را با ماساژیا تکان دادن آرام کنید.

نوزاد دو هفته ای

رشد هفته به هفته بعد از تولد نوزاد

یبوست :

ممکن است بیش از حد نگران این موضوع باشید چون هنوز به صورت طبیعی به بچه خود عادت ندارید. به از دست دادن اشتها، گریه و ناراحتی قبل از انجام مدفوع ، کم تر از سه بیرون روی در یک هفته یا مدفوع خشک توجه کنید . اگراین موارد را داشت، با پزشک عمومی تماس بگیرید.

افسردگی پس از زایمان :

حدود دو هفتگی، افسردگی کودک باید با سازگاری هورمون ها حل شود . بنابراین، اگر تحت تاثیر احساس شکست قرار گرفته یا ناراحتی هستید ممکن است افسردگی بعد از زایمان داشته باشید. در اینجا برخی از تفاوت های کلیدی میان افسردگی روحی و پس از زایمان برای شما آورده شده است. به یاد داشته باشید ، هیچ خجالتی ندارد، که دنبال درمان باشید یکی از ۱۰ نفر از زنان دچار افسردگی بعد از زایمان می شوند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *