بسیاری از متخصصان پیشنهاد می کنند که هر ۳ سال یک بار بالش هایتان را عوض کنید اما به جای دور انداختن بالش های کهنه می توانید از آنها با ایده ها و خلاقیت های منحصر به فرد مجددا استفاده نمایید. در این بخش روش های استفاده مجدد از بالش های کهنه را بیان خواهیم کرد.

از آنها در باغ استفاده کنید
باغبانی کار سختی است، به خصوص اگر روی زمین زانو بزنید. یک بالش کهنه بردارید و آن را با یک کیسه زباله بپوشانید و هنگام باغبانی زیر پای خود قرار دهید.

به عنوان تکیه گاه استفاده کنید
فقط به این دلیل که یک بالش نمی تواند راحتی کافی برای سر یا شانه شما در هنگام خواب ایجاد کند، نمی شود گفت قابل استفاده نیست. چند متر پارچه بخرید و برای اتاق نشیمن خود بالش جدید درست کنید حتی می‌توانید مواد را از چند بالش قدیمی خارج تا یک بالش به شکل دیگری ایجاد کنید.

بالش های خود را بازیافت یا کمپوست کنید
بالش‌هایی که با پر یا پرقو، پر شده اند قابل کمپوست شدن هستند، بنابراین می‌توانید پرها را در نزدیک‌ترین سطل کمپوست خالی کنید و ملحفه آن را دور بریزید همچنین می‌توانید با پناهگاه‌ حیات وحش تماس بگیرید تا ببینید آیا می‌توانند آن‌ها را به عنوان تخت حیوانات تغییر کاربری دهند.

برای نشستن در فضای باز بکار ببرید
می‌توانید بالش‌های کهنه و قدیمی خود را با پارچه‌های مقاوم‌تر در برابر آب و هوا برای استفاده در فضای باز یا برای نشستن در باغ دوباره ملحفه کنید تا درصورت طوفان غیرمنتظره یا فضولات پرندگان خراب نشود.

صندلی بسازید
اگر تعدادی بالش کهنه دارید که می‌خواهید دوباره از آن استفاده کنید، درست کردن صندلی می‌تواند بهترین گزینه باشد. یک راه ساده برای ساخت صندلی استفاده از سه بالش یا بیشتر است، همیشه می‌توانید اندازه صندلی ها را طوری تنظیم کنید که می خواهید.

به عنوان دستمال استفاده کنید
هنگامی که محتویات بالش را خالی کردید، می توانید از ملحفه آن مانند سایر پارچه ها برای تمیز کردن دقیق گرد و غبار منزل استفاده کنید.

اسباب بازی بسازید
اگر بچه‌هایتان اسباب‌بازی‌ و عروسک های پر شده از الیاف دارند که از هم جدا شده‌اند و به مقداری مواد برای پر کردن نیاز دارند، از بالش‌های قدیمی‌تان استفاده کنید و آن‌ها را داخل اسباب‌بازی‌ها قرار دهید و به شکل جدید بدوزید.

به عنوان بسته بندی استفاده کنید
برای ارسال یک کالای شکننده که می ترسید،در حمل و نقل آسیب ببیند از بالش های قدیمی خود استفاده کنید.

نکته
بالشت هایی که نشانه هایی از موارد آلرژی زا دارند و یا پارچه و الیاف آنها به ظاهر سلامت و بهداشت لازم را ندارند، قابل استفاده مجدد نیستند و بهتر است آنها را دور بیاندازید.