1400/10/28

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

چیزهایی که والدین نوزاد پسر حتما باید بدانند

چیزهایی که والدین نوزاد پسر حتما باید بدانند

والدین نوزاد

۱۰ رازی که والدین فرزند پسر باید بدانند

داشتن فرزند پسر یعنی آمادگی برای هیجان و انرژی بالا ، درست همان چیزی که بارها در مورد این موجودات دوست داشتنی پر تکاپو از والدین شان شنیده اید چرا که حتما در اقوام خود پسربچه دارید و می دانید که آنها را بمب انرژی می نامند . حالا نوبت شماست ، شمایی که در انتظار به دنیا آمدن نوزاد پسر هستید ؛ ادامه این بخش از بیا نی نی برایتان جالب خواهد بود.

چیزهایی که والدین نوزاد پسر باید بدانند

آبی همیشه برای پسران نیست :

می دانید وقتی همه چیز آبی است در بخش پسرانه مغازه هستید از کامیون، دایناسورها، لوازم ورزشی در بخش پسران بفروش می رسد – بنابراین چقدر خنده دار است که رنگ صورتی در اصل به عنوان یک انتخاب مردانه برای نوزادان به بازار عرضه شود ؟ رنگ ها در اوایل دهه ۱۹۰۰ متداول شدند، اما تا دهه ۱۹۳۰ بود که مصرف کنندگان ترجیح دادن آبی برای پسران باشد.

دختر و پسر در ابتدا شبیه دیده می شوند :

در مراحل اولیه رشد جنینی، اندام های جنسی نوزادان غیرقابل تشخیص هستند. پسران و دختران تا حدود هفت هفته رشد در دستگاه تناسلی مشابهی دارند. زمانی که تستسترون شروع به رشد می کند، مرد کوچک برجسته تر خواهد شد و جنسیت قابل دیدن خواهد بود.
 
دختر و پسر

 شباهت بسیار فراوان دختر و پسر نوزاد در اوایل تولد

در۱۸ هفتگی می توانید متوجه جنسیت نوزاد پسر شوید :

سونوگرافی بهترین راه برای پی بردن به سلامت و جنسیت نوزادتان است. در حالی که تفاوت های جنسیتی در حدود ماه دوم قابل توجه می شوند، تکنولوژی سونوگرافی به اندازه کافی قدرتمند نیست که آن ها را ببیند. زمانی که نوزاد به ۱۸ هفته نزدیک تر است، به احتمال زیاد به اندازه کافی بزرگ خواهد شد تا بتوانیم به راحتی او را ببینیم.

ممکن است در ابتدا کمی سینه داشته باشد :

در طول نه ماه بارداری، او در معرض سطح بالایی از استروژن قرار گرفته است. وقتی زایمان می کنید ، بدن او ممکن است نسبت به برگشت استروژن با تورم موقت بافت سینه واکنش نشان دهد. این کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست. در عرض چند هفته تورم ناپدید خواهد شد و فراموش خواهید کرد که این اتفاق رخ داده است.
نعوظ :
بسیاری از مادران و پدران جدید وقتی برای اولین بار متوجه نعوظ فرزند تازه متولد شده خود می شوند احساس نگرانی می کنند. نعوض (راست شدن آلت تناسلی در مردان )در نوزاد کاملا طبیعی است در حقیقت او حتی در رحم همانطور بوده است. هشدار، اگر می خواهید پوشک او را تعویض کنید و متوجه شدید ، آلت نوزاد راست شده چند ثانیه ای دوباره پوشک او را ببندید – راست شدت آلت در نوزادان اغلب نشانه این است که مثانه کوچک او پر است.

ختنه کردن نوزاد پسر:

یکی از اولین تصمیمات پزشکی که باید انجام دهید این است که پسر خود را ختنه کنید یا نه. جراحی پوست ختنه گاه می تواند برای اهداف مذهبی و  یا زیبایی صورت پذیرد. در حالی که میزان ختنه در حال کاهش است، حدود ۷۵ درصد از پسران هنوز در حال ختنه شدن هستند. درباره این گزینه با پزشک اطفال ، شوهرتان صحبت کنید، یا تحقیقی انجام دهید تا به شما در مورد آنچه که برای خانواده تان مناسب است، کمک کند البته در کشور های اسلامی امری واجب و لازم الاجرا است.
 
ختنه کردن نوزاد

 نوزاد خود را ختنه کنیم یا خیر؟

پسران دربدو تولد بزرگتر از نوزادان دختر هستند:

بزرگ ترین بچه که تا به حال متولد شده یک پسر بیست و دو پوندی بوده است. به طور کلی پسران ۳ – ۴ اونس سنگین تراز دختران در هنگام تولد هستند. برخی فکر می کنند که این چند اونس بیشترکمی به تاخیر زایمان کمک می کند. به طور متوسط، زایمان پسر بچه ۴۵تا ۳۰قیقه بیشتر طول می کشد.

پسران شلوغی را دوست دارند :

محققان واقعیت جالبی در مورد مغز پسران نوزاد کشف کرده اند در حالی که دختران نوزاد ترجیح به تماشای و مطالعه عکس های تکی می دهند، پسرها بیشتر جذب عکس های گروهی از افراد می شوند.
 
تولد نوزاد

پسران عاشق شلوغ کردن می باشند

پسران مشغول تر هستند:

به طور کلی پسران به احتمال زیاد در حال رفتن هستند. در حالی که هیچ تفاوت واقعی بین پسرها و دخترها که چه وقت برای اولین بار در حال حرکت یا راه رفتن هستند، وجود ندارد پسرها بیشتر به راه رفتن علاقه دارند.
تصور می شود این افزایش تمرکز بر تحرک ، چیزی است که پسران را یک یا دو ماه پشت سر دختران قرار می دهد زمانی که نوبت به صحبت کردن و مهارت های زبانی،می رسد اما بدون نگرانی، پسران معمولا تا سه سالگی به دختران می رسند.
 
والدین فرزند پسر

معمولا پسرها بیشتر از دخترها تحرک دارند

پسران بی پروا هستند:

می دانیم موضوعی واضح است، اما از لحاظ علمی پشتیبانی می شود. در مطالعات نشان داده شده است که پسران نسبت به دختران واکنش های طبیعی کمتری نسبت به محرک های بلندمثل (ازجا پریدن ) دارند. هم چنین زمانی که کودکان با اسباب بازی هایی که مادرشان واکنش های منفی به آن ها نشان می دهد، احتمال بیشتری وجود دارد که این هشدارها را نسبت به دخترها نادیده بگیرند و بازی خود را ادامه دهند.
 
واکنش نوزادان

واکنش نوزادان پسر نسبت به نوزاد دختر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *