با آنکه فضای داخلی خانه قرار است منعکس کننده حس زیبایی شناسی خودمان باشد، به روز ماندن با جدیدترین مُدها هم می‌تواند حال و هوای تازه‌ای به محیطی که در آن زندگی می‌کنیم بدهد.
در این مطلب با ایده های ۱۰ طراح داخلی برای سال جدید میلادی آشنا می‌شویم که از استفاده از رنگ‌های تند تا استفاده از تکنیک های قدیمی متغییرند.
 
خداحافظی با رنگ های روشن
خاویر بورکل، طراح داخلی از شهر دالاس که نمونه کارش در بالا آمده می‌گوید: «در سال جدید مشتاقانه منتظر طرح هایی هستم که ریشه در رنگ های سیر دارند، مثل قهوه ای، قرمز و چوب های تیره تر. من عاشق شخصیتی هستم که این رنگ‌ها به فضا می‌بخشند.» او ادامه می‌دهد: «داریم از رنگ‌های روشن و خنثی فاصله می‌گیریم. تم های خاکی و الهام گرفته از طبیعت در سال ۲۰۲۳ بیشتر به چشم خواهند خورد.»

استقبال از پارچه و بافت
گروه دو نفره آنا استیل و مارگریت جانسون معتقدند «۲۰۲۳ سال هر چیزی است که گرم و دنج باشد.» آنها دوست دارند پارچه های نرم مثل مخمل، موهر و بوکله را در پروژه‌هایشان بگنجانند.
 
بازنگری خلاقانه فضاهای کوچک
لیزا هندرسون می‌گوید: «من فکر می‌کنم با استقبال از طراحی‌ها و استفاده‌های جسورانه‌تر و خلاقانه‌تر از فضاها، که پیش‌بینی می‌کنم تا سال ۲۰۲۳ ادامه پیدا کند، اعتماد به نفس مردم بالا می‌رود.» این طراح داخلی می‌گوید: «از رنگ دیوار از کف تا سقف و انتخاب کاغذدیواری های رنگ روشن گرفته تا تغییر کاربری خلاقانه فضاهای بلااستفاده، مثل فضای خالی زیر راه پله ها، مشتاقانه منتظر دیدن طرح های روشن و رنگارنگ بیشتری در سال جدید هستم.»
 
روشنایی تازه
«من از لوسترهای تماما سفید در سال ۲۰۲۳ استقبال می‌کنم.» رشیدا بنکس، طراح دکوراسیون و وبلاگ نویس سبک زندگی از واشینگتن دی سی این را می‌گوید. او هم مثل بروکل پیش بینی می‌کند که دیوارهای به رنگ قهوه ای شکلاتی قرار است مورد استقبال بیشتری قرار بگیرند.
 
رنگ های کثیف
الی پوستون کوپر از ریچموند ویرجینیا می‌گوید: «مشتریان و تم های طراحی ما از رنگ های شفاف و شاداب دور می‌شوند و به جای آن رنگ های خاکی تر را انتخاب می‌کنند.» او اشاره می‌کند که راز ایجاد احساس تازگی در این رنگ‌ها، در ترکیب کردن آنهاست.
 
تازه کردن قدیمی ها
مگی دیلون طراح اهل کارولینای شمالی همان‌طور که در تصویر می‌بینید یک چهارپایه قدیمی را دوباره روکش کرده و می‌گوید: «من فکر می‌کنم ما همچنان شاهد افزایش استفاده مجدد از مبلمان های قدیمی منازل خواهیم بود. راه حلی سریع برای جان بخشیدن دوباره به مبل و صندلی های قدیمی.»
 
آشپزخانه سرگرم کننده
ایزابل لاد طراح داخلی از لکسینگتون کنتاکی می‌گوید: «آشپزخانه ها زمانی سرگرم‌کننده‌تر می‌شوند که به اندازه دیگر اتاق های خانه تزئین شوند. یک روشنایی تازه، استفاده از کاغذ دیواری و برخی کارهای دیگر در این راه به ما کمک می‌کنند.»
 
بازگشت به سنت ها
لورا هاجز می‌گوید: «من فکر می‌کنم کابینت چوبی طبیعی به سبک انگلیسی قدیمی در سال ۲۰۲۳ محبوب خواهد شد. به نظر می‌رسد جزئیات قدیمی بیشتری مثل شیشه های مشبک، پایه های برگردانده شده و دیوارهای قاب بندی شده نیز دوباره مورد استفاده قرار بگیرند.»

دیوارهای پویا
اشلی گیلبرث، دکوراتور مستقر در آلاباما می‌گوید: «حتی برای کسانی که از رنگ دوری می‌کنند و به سمت دیوارهای تک رنگ جذب می‌شوند، ترکیب الگوها و بافت ها، فضایی چندبعدی ایجاد می‌کند. و برای کسانی که از رنگ نمی‌ترسند، استفاده از دیوارپوش راهی جالب برای بهره بردن از رنگ و طرح است.»
 
مبلمانی که برای ماندگار شدن ساخته شده
تیلور هیل طراح چارلستون کارولینای جنوبی می‌گوید: «ما به مشتریانمان درباره خرید کالاهای باکیفیت تاکید می‌کنیم.» او می‌گوید: «اگر نیاز به پر کردن فضا با بودجه کم داشته باشید، مبلمان آماده مناس است اما ما معتقدیم تمرکز بر استفاده از کار دست مهم است. من ترجیح می‌دهم مشتری چند اتاق خالی و یک کاناپه فوق العاده داشته باشد که بتواند ۳۰ سال آن را نگه دارد.»