15 مرداد 1400

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

۱۱ واقعیت مهم از زبان دکتر کاماروفسکی متخصص کودکان

دکتر کاماروفسکی

۱۱ نقل قول زیبا از زبان دکتر کاماروفسکی در مورد واقعیت زندگی کودکان

دکتر Evgeny Olegovich Komarovsky یکی از مشهورترین متخصصان اطفال ، یکی از کاندیدای علوم پزشکی ، مجری تلویزیون و نویسنده ۱۵ کتاب در مورد نگهداری و مراقبت از کودکان می باشد و به همین دلیل از جانب والدین شخصی حائل احترام و اهمیت می باشد و ما به همین دلیل برخی از سخنان این شخص بزرگوار را که توانسته اند موثر و تاثیرگذار باشند را برای شما فراهم آورده ایم.

دکتر کاماروفسکی

جملات دکتر کاماروفسکی در مورد رازهای زندگی کودکان  

۱- تقریبا ۱۰۰% بزرگسالان می دانند که چگونه یک نوزاد ایجاد می شود اما ۹۹.۹% از این افراد چگونگی برخورد و تربیت کردن نوزاد را نمی دانند .

۲- اطمینان از صحت و سلامت مادر در نگهداری و حفظ کودک باید از جانب پدر انجام شود و برای اطلاع از چنین موردی به دوران قبل از ازدواج می رسد که باید با در نظر گرفتن تمام شرایط صورت گیرند .

۳- یک کودک شاد ، جدا از هر جنبه دیگر ، یک کودک سالم محسوب می شود و می تواند به راحتی حرف بزند ، بخواند و …

۴- نه کمیت و نه کیفیت متخصصان اطفال نمی توانند مشکل سلامتی کودکان بیمار را رفع و حل نمایند و سلامت کودک تنها وابسته به پدر و مادر می باشد و این نیز هم به دوران قبل از ازدواج و دوران بارداری مادر نوزاد وابسته و متصل است .

سلامت کودکان

۵- کودک هیچ چیزی را مرهون شخص دیگری نیست .

۶- شخصا زمانیکه والدین با فرزندشان به مطب من مراجعه می کنند ، اغلب توصیه می کنم که یک حیوان اهلی خانگی مانند سگ را خریداری نمایند و کودک شما می تواند ۲ بار در روز با حیوان اهلی به پیاده روی در خیابان برود .

۷- اگر فرزند شما به مدت چند وقت (خواه طولانی خواه کوتاه) بیمار باشد تنها یک کار می تواند موثر باشد و آن این است که کودکتان را به خارج از شهر به یک خانه روستایی ببرید . این کار کاملا متفاوت است و می تواند از گشت و گذار در هتل های گران قیمت موثرتر باشد .

۸- یکی از مشخصات یک کودک معمولی لاغر و فعال بودن آن می باشد .

۹- من مطمئنم که تمام کودکان سالم به دنیا می آیند اما ممکن است مشکل از پدر و مادر کودک یا تیم پزشکی که او را به دنیا آوردند باشد .

راز زندگی کودکان

۱۰- مهم ترین چیز برای خانواده خوشحالی و سلامت آن می باشد . خانواده نباید با خوشحالی کودک زندگی کند و این خوشحالی باید همه گیر باشد . برای مثال زمانیکه به کودک یک بسته شکلات می دهید ، به گونه ایی تربیت شده باشد که آنرا در بین خود و اعضای خانواده ایی که در بین آن زندگی می کند تقسیم نماید .

۱۱- مهم تر از همه این است که شما به تنهایی مرکز جهان و دنیای خود نیستید . ما و خانواده ما مرکز جهان و دنیای ما هستند .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code