1400/11/07

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

۴ راه برای مدیریت دیابت بارداری

۴ راه برای مدیریت دیابت بارداری

4 راه برای مدیریت دیابت بارداری

وقتی زنان متوجه می‌شوند که باردار هستند احتمالاً بسیار هیجان‌زده می‌شوند که می‌توانند تمام غذا‌های خوشمزه را امتحان کنند و از وعده‌های غذایی لذت ببرند. تشخیص دیابت بارداری در حدود هفته ۲۴ تا ۲۸ بارداری انجام می‌شود. به این ترتیب زنان باردار باید راه‌هایی برای مدیریت دیابت بارداری خود در طول بارداری پیدا کنند و آن را رعایت کنند تا دچار مشکل نشوند.

 از بشقاب کوچک برای غذا خوردن استفاده کنید:

به زنان مبتلا به دیابت بارداری گفته می‌شود که برای کمک به ثابت نگه داشتن قند خون در طول روز به طور مکرر غذا بخورند. به این ترتیب برای انجام این کار انتخاب کنید که در طول مهمانی‌ها از یک بشقاب کوچک غذا بخورید. زمانی که افراد وعده‌های غذایی خود را در بشقاب‌های کوچکتر می‌خورند، مغز آن‌ها فریب خورده و فکر می‌کند که بیشتر از آنچه واقعاً هستند می‌خورند. به این ترتیب در حالی که بخش‌های کوچک‌تری مصرف می‌شود چون غذا در بشقاب کوچک بزرگ‌تر به نظر می‌رسد، مغز به بدن می‌گوید که سیر است.

مانند روز‌های دیگر غذا بخورید:

زنان باردار مبتلا به دیابت بارداری باید به طور مکرر در طول روز وعده‌های غذایی کوچک بخورند تا سطح قند خون خود را ثابت نگه دارند. وقتی یک وعده غذایی از دست می‌رود، می‌تواند باعث ایجاد سطوح نامنظم قند خون شود که می‌تواند بدن را خراب کند و باعث شود مادران در این فرآیند احساس وحشتناکی کنند.

 ورزش مداوم داشته باشید:

وسوسه خوردن بیشتر و در نتیجه افزایش وزن وجود دارد. برای مبارزه با این مشکل ورزش مداوم برای زنان باردار توصیه می‌شود. به این ترتیب، ورزش کردن یا نکردن ممکن است به معنای تفاوت بین مصرف دارو برای مدیریت این بیماری یا کنترل آن تنها با رژیم غذایی و ورزش باشد.

 مقاومت در برابر وسوسه:

داشتن هوس مداوم در دوران بارداری پایبندی به برنامه غذایی را بسیار دشوارتر می‌کند. به این ترتیب ممکن است افکاری در مورد تمایل به خوردن غذا‌هایی وجود داشته باشد که برای افراد مبتلا به دیابت بارداری تأیید نشده است. اجتناب از وسوسه چیزی است که به حفظ ایمنی مادر و کودک در دوران بارداری کمک می‌کند. به این ترتیب هنگام بیرون رفتن به دنبال سالم‌ترین غذا‌ها باشید. از قبل با رستوران‌ها تماس بگیرید تا بدانید هنگام صرف غذا در آنجا چه چیزی می‌توان خورد.

 

منبع:

www.babygaga.com


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *