1401/05/20

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

۴ ورزش مناسب برای مادران باردار

۴ ورزش مناسب برای مادران باردار

4 ورزش مناسب برای مادران باردار

تمرینات ورزشی در بارداری نقش بسیار مهمی در سلامت این دوران دارند. توصیه هایی که برای تمرینات ورزشی در دوران بارداری وجود دارند حاکی از آن هستند که زن باردار نیاز به ۳۰ دقیقه تمرین بدنی روزانه دارد. ورزش در این دوران فواید بسیاری دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش ناراحتی های فیزیکی

کاهش افزایش وزن بارداری

کاهش زمان در زایمان های معمولی

افزایش سرعت بهبودی پس از زایمان

کاهش وزن سریعتر پس از زایمان
 

با در نظر گرفتن این فواید، بسیاری از زنان باردار به انجام ورزش های بارداری علاقه نشان می دهند. مشکلی که وجود دارد این است که زنان باردار نمی دانند از کجا و چگونه شروع کنند. در اینجا برخی از تمرینات مناسب که برای بسیاری از زنان در این دوره مناسب هستند را به شما معرفی می کنیم:
 

پیاده روی

پیاده روی یکی از بهترین تمرینات ورزشی است و همه افراد در هر سطحی از تمرینات ورزشی که باشند می توانند این ورزش را انجام دهند. برای انجام این ورزش شما به غیر از یک جفت کفش پیاده روی مناسب به تجهیزات دیگری نیاز ندارید. پیاده روی یکی از بهترین تمرینات برای ماهیچه ها و تناسب هوازی است. بسیاری از مادران باردار به پیاده روی علاقه دارند زیرا میزان سختی این تمرین توسط خودشان تعیین می شود. پیاده روی می تواند بعد از زایمان هم ادامه پیدا کند.

یوگا

یوگا ورزشی است که به طور همزمان تمرینات بدنی و آرامش را در خود جای داده است و به همین علت یکی از ورزش هایی است که می توانید در دوران بارداری به برنامه تمرینات ورزشی خود اضافه کنید. بسیاری از وضعیت های قرارگیری یوگا در کلاس های مخصوص زایمان آموزش داده می شوند تا مادران بتوانند از انجام آنها لذت ببرند. به غیر از شرکت در این کلاس ها، شما می توانید با خرید دی وی دی های آموزش یوگای بارداری، این تمرینات را در خانه انجام دهید. یوگا به شما کمک می کند تا علاوه بر آمادگی و ارتجاع بدنی، تمرکز بیشتری در دوران بارداری داشته باشید.

پیلاتس

پیلاتس یکی از ورزش های شناخته شده است. برای زنانی که پیش از بارداری پیلاتس انجام می دهند، این سوال وجود دارد که آیا می توانند این تمرینات را در دوران بارداری ادامه دهند یا خیر. پیلاتس برای همه افراد مناسب است و خصوصا انجام آن بعد از زایمان بسیار عالی است. از آنجا که ماهیچه های دور شکم و کمر که در بارداری بسیار استفاده می شوند، در این ورزش مقدم هستند، حتما به دنبال مربی باشید که واجد شرایط کار با زنان باردار است.

شنا

بسیاری از مادران باردار در دوران بارداری از ورزش شنا لذت می برند. این ورزش نه تنها به شما کمک می کند تا در ماه های گرم سال خنک شوید، بلکه باعث از بین رفتن بسیاری از دردهای دوران بارداری می شود. آب به عنوان یک عامل آرامش بخش در بارداری شناخته شده است زیرا به از بین رفتن استرس و کاهش فشار بر ماهیچه هایی که در این دوران دچار کشیدگی و مشکل می شوند، کمک می کند. علاوه بر این، شنا کردن به مادران باردار کمک می کند تا در زمان شنا کردن اضافه وزن دوران بارداری را کمتر احساس کنند.

 

تحریریه بیا نی نی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *