1402/03/20

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

۶ موقعیت تماشای تلویزیون در دوران بارداری

۶ موقعیت تماشای تلویزیون در دوران بارداری

6 موقعیت تماشای تلویزیون در دوران بارداری

صاف بنشینید:

بهترین حالت برای تماشای تلویزیون در دوران بارداری حفظ وضعیت بدنی مناسب است. هنگامی که می‌نشینید مطمئن شوید که پشت خود را صاف و شانه‌های خود را به عقب فشار داده اید. باسن شما باید به پشت هر صندلی که روی آن نشسته اید برسد. شروع با داشتن حالت بدنی خوب به شما کمک می‌کند احساس خستگی و کمر درد نکنید. 

 روی صندلی میز ناهارخوری بنشینید:

بهترین راه برای انجام این کار این است که صندلی را طوری بچرخانید که قسمت پشت شما در جلو باشد. از آنجا می‌توانید بازوهای خود را روی پشتی صندلی قرار دهید. اگر صندلی شما سفت است از یک کوسن برای راحتی بیشتر استفاده کنید. این کار همچنین به شما کمک می‌کند بیشتر عمودی بنشینید و تماشای تلویزیون را راحت‌تر می‌کند. برای راحتی بیشتر مطمئن شوید که تلویزیون شما در ارتفاع خوبی قرار دارد. شما می‌توانید با خرید یک پایه تلویزیون صفحه تخت با کیفیت خوب که به طور بهینه با سطح چشم شما هماهنگ باشد فیلم‌های مورد علاقه خود را مشاهده کنید. 

 چهارپا بنشینید:

وقتی برای تماشای برنامه مورد علاقه‌تان آماده می‌شوید با پای ضربدری روی زمین در فاصله مناسبی از تلویزیون و پایه تلویزیون بنشینید. نشستن با پاهای روی هم قرار گرفته در دوران بارداری خوب عمل می‌کند زیرا باعث کاهش فضای قسمت جلویی لگن می‌شود. انجام این کار ممکن است منجر به خوابیدن کودک به سمت پشت لگن شود که باعث کاهش مقداری فشار در هنگام نشستن می‌شود.

 تکیه دهید:

تا جایی که می‌توانید روی زمین بنشینید و به لبه مبل خود نزدیک شوید. شما می‌خواهید مطمئن شوید که باسن و ستون فقرات شما در برابر آن قرار دارند. صاف و بلند بنشینید و به مبل پشت خود (یا اگر ترجیح می‌دهید به دیوار) تکیه دهید. این وضعیت نشستن تضمین می‌کند که ستون فقرات شما صاف و قابل حمایت است.

 از صندلی ارگونومی استفاده کنید:

برای اینکه یک قدم جلوتر بروید می‌توانید اقلام سفارشی مانند راکر بارداری (که به عنوان صندلی ارگونومیک نیز شناخته می‌شود) یا توپ خریداری کنید. وقتی برای تماشای تلویزیون می‌نشینید روی یکی از اینها بنشینید یا بین این دو به طور متناوب بنشینید. اینها بهترین گزینه هنگام نشستن برای شما هستند.

 حالت یوگا بنشینید:

یکی دیگر از ژست‌های محبوب یوگا برای نشستن این است که روی مبل روی شکم خود دراز بکشید و یک پای خود را بلند کنید و اجازه دهید زانوی دیگر از مبل آویزان شود. این همچنین کشش خوبی در هنگام تماشای تلویزیون ایجاد می‌کند. مهم نیست در چه وضعیتی بنشینید اما همیشه شکم خود را پایین تر از ستون فقرات و همچنین زانوها را پایین تر از باسن نگه دارید. همچنین مهم است که بیش از ۳۰ دقیقه در همان حالت نشسته نمانید. اگر کمر درد شما شدید است زمان نشستن خود را فقط به ۱۰-۱۵ دقیقه کاهش دهید. وضعیت نشستن خود را تغییر دهید یا برخیزید و کمی راه بروید. انجام برخی حرکات کششی نیز می‌تواند در دوران بارداری معجزه کند.

 

منبع:

www.themommabird.com


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *