1401/11/18

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

۷مکانی که فراموش می‌کنیم تمیز کنیم

۷مکانی که فراموش می‌کنیم تمیز کنیم

7مکانی که فراموش می‌کنیم تمیز کنیم

قسمت‌های زیرین مبلمان:

وقتی به زیر تخت یا مبل نگاه می‌کنید معمولاً چند لکه  و گرد و غبار در اطراف می‌چرخند که می‌توان به سرعت با جاروبرقی یا گرد و غبار جمع‌آوری کرد. اما برخی مواقع این گرد وغبار به دیوار، مبل و کناره‌های در می‌چسبند. حداقل دو بار در سال از جاروبرقی یا عصای گردگیری استفاده کنید تا از شر تار عنکبوت و گرد و غبار و کثیفی خلاص شوید.

 دیوارها و قرنیزها:

گرد و غبار و خاک می توانند به سطوح عمودی و همچنین سطوح افقی بچسبند. پرده‌ها را باز کنید و همه چراغ‌ها را روشن کنید تا آلودگی مشاهده شود. اگر کاغذ دیواری طرح دار دارید گرد و غبار بیشتری ایجاد می‌شود. از بالای دیوار شروع کنید و با استفاده از جارو گرد و غبار را تمیز کنید. کار را با پاک کردن هر گونه لکه سرگردان یا خاک بدن که ممکن است در اطراف کلیدهای چراغ و دستگیره در باشد به پایان برسانید.احتمالاً باید قرنیزها را با یک پارچه مرطوب پاک کنید زیرا رطوبت گرد و غبار را به خاکی تبدیل کرده است که به سطح می چسبد.

رویه کابینت، در و قاب عکس:

هنگامی که در حال تمیز کردن هستید زمانی را برای نگاه کردن به بالا اختصاص دهید. به طور معمول بالای قاب درها، آشپزخانه و کابینت های بلند، قاب عکس و گوشه های سقف را تمیز کنید. از یک پارچه میکروفایبر تمیز استفاده کنید و آن را با یک کش لاستیکی روی دسته جارو یا جارویی محکم کنید.

فیلترها و دریچه‌های هوا:

اگر خانه شما دارای گرمایش مرکزی یا هوا است کانالی وجود دارد که سیستم را به فضاهای نشیمن خانه شما متصل می‌کند. هوای سرد یا گرم تصفیه شده از طریق دریچه‌ها خارج می‌شود و سپس به سیستم انتقال هوا باز می‌گردد. اگر هوای برگشتی به سیستم برای به دام انداختن گرد و غبار و ذرات گرده فیلتر نشود آنها به سادگی وارد فضای محیط می‌شوند. همه نوع فیلتر وجود دارد از فیلترهای هپا بسیار گران قیمت گرفته تا توری ارزان قیمت. از هر نوع که استفاده می‌کنید باید تمیز شوند. در حالی که فیلتر را عوض می‌کنید برای تمیز کردن توری‌های هواکش نیز وقت بگذارید. با این کار گرد و غبار کمی فضا را می‌گیرد. همچنین مطمئن شوید که فیلترها و دریچه‌های تک پنجره را نیز به طور کامل تمیز کنید.

طبقات کمد:

همه چیز را از کمد بیرون بکشید و فضا را کاملا تمیز کنید. همچنین زمان مناسبی برای پاک کردن و اهدای همه چیزهایی است که واقعاً به آنها نیاز ندارید و بقیه را به درستی بچینید.

جاروبرقی و ابزار تمیز کردن:

اگر همه ابزارهای تمیز کردن شما کثیف هستند هر بار که از آنها استفاده می‌کنید بهتر است آنها را بشویید. احتمالا فیلترهایی وجود دارند که باید شسته یا تعویض شوند. میله‌های چرخشی و برس‌ها را بررسی کنید و رشته‌ها یا موهای درهم‌رفته را بردارید. تمام سرهای برس‌های شستشو باید پس از هر بار استفاده با آب داغ و یک پاک کننده ضد عفونی کننده تمیز شوند. اطمینان حاصل کنید که اسفنج ها بین استفاده خشک می‌شوند. 

– گل و گیاه داخل خانه:

گیاهان داخلی شما چه طبیعی باشند چه مصنوعی می‌توانند مقدار بسیاری از گرد و غبار را جمع کنند. بیشتر گیاهان برای جابجایی خیلی بزرگ هستند و شما می‌توانید از یک پارچه میکروفیبر یا گردگیر یکبار مصرف برای پاک کردن هر برگ استفاده کنید. برای درخشان کردن ساقه های سبز یا شکوفه‌های ابریشمی آنها را در یک کیسه کاغذی با مقدار زیادی نمک خوراکی یا جوش شیرین قرار دهید. کیسه را به خوبی تکان دهید تا مقدار زیادی خاک در نمک یا جوش شیرین باقی بماند و با یک سشوار آن‌ها را خشک کنید. 

 

منبع:

www.thespruce.com


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *