1402/12/10

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

لیست سیسمونی نوزاد دختر و راهنمای خرید

لیست سیسمونی نوزاد دختر و راهنمای خرید

در این مطلب لیست کاملی از وسایل سیسمونی نوزاد دختر آورده شده است. شما می‌توانید ابتدا دسته خواب کودک خود را انتخاب و بر اساس رنگ آن سایر وسایل مورد نیاز را خریداری کنید.

 

عکس سیسمونی نوزاد دختر

بیا نی نی |
دسته ماد و کودک – آماده کردن و تهیه وسایل برای نوزادی که قرار است تا چند ماه دیگر مهمان خانه شما باشد، یکی از خاطره انگیزترین کار‌های یک زوج قبل از به دنیا آمدن کودکشان است و ما قصد داریم در این مقاله راهنمای جامع و کاملی برای خرید سیسمونی نوزاد دختر ارائه دهیم.

لیست سیسمونی نوزاد دختر

در تهیه سیسمونی نوزاد دختر شاید مهمترین مسئله انتخاب یک رنگ دخترانه و شیک باشد. طبیعی است که رنگ صورتی برای دختر‌ها گزینه اول است، ولی شما با انتخاب رنگ‌هایی مانند آبی روشن، بنفش، یاسی، سبز و زرد نیز میتوانید یک سیسمونی شیک تهیه کنید. با لیست سیسمونی نوزاد دختر و راهنمای خرید با ما همراه باشید.

۱) دسته خواب نوزاد

اولین و شاید بتوان گفت مهمترین و پر هزینه‌ترین بخش سیسمونی دسته چوبی است که شامل تخت و کمد می‌شود. البته به تازگی مبل کودک هم به این لیست اضافه شده است! با این حال اگر شما فضای کافی ندارید بهتر است از خرید مبل صرفنظر کنید، چون زودتر از آنکه فکرش را بکنید کودک شما بزرگ شده و مبل به وسیله اضافی در اتاقش تبدیل می‌شود.

گهواره یا تخت پارک

در ماه‌های اول تولد یک گهواره کوچک یا تخت پارک کمک زیادی به شما خواهد کرد، زیرا در این دوران لازم است کودک شما همواره در کنارتان باشد.

تشک، ملافه و روتختی

با توجه به اندازه تخت، تشک مناسب برای او را تهیه کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم یک تشک پنبه‌ای نیز برای دوران نوزادی او تهیه کنید تا زمان‌هایی که قرار است کنار شما بخوابد از آن کمک بگیرید. برای خرید ملافه و روتختی نیز بهترین پارچه مناسب برای کودکان را انتخاب کنید و غیر آلرژی‌زا بودن و ثابت ماندن رنگ آن هنگام شستشو را در نظر داشته باشید.

پتوی نوزادی، لحاف و پشتی

هر چند نوزادان در بدو تولد تا حدود یک سالگی بدون بالشت می‌خوابند، ولی بهتر است از همین حالا به فکر یک بالشت و لحاف متناسب با رنگ اتاق و سایر وسایل برای او باشید. پتوی نوزادی سبک و قابل حمل نیز به شما کمک می‌کند تا در صورت مسافرت و بیرون رفتن آن را همراه خود ببرید.

تشک تعویض

تشک تعویض نیز برای عوض کردن پوشک از وسایل مهم در سیسمونی است و بهتر است از آن دو تا خریداری کنید.

۲) وسایل حمل و نقل نوزاد

کالسکه

یک کالسکه خوب از مهمترین وسایل در لیست سیسمونی نوزاد دخترتان خواهد بود. به طور کلی کالسکه بچه یک وسیله بسیار کاربردی در سال‌های ابتدایی زندگی کودک حتی تا ۵ سالگی خواهد بود که بنابر بودجه می‌توانید یکی از انواع آن را انتخاب کنید. کالسکه‌های عصایی و تاشو شاید بهترین گزینه‌ها برای انتخاب کالسکه باشند، زیرا سبک بوده و به راحتی می‌توانید آن‌ها را جابجا کرده و یا جمع کنید. البته کالسکه‌های جدید چند کاره نیز آمده است که به عنوان صندلی ماشین و همچنین حمل کننده کریری هم کاربرد دارند.

راهنمای خرید و لیست سیسمونی نوزاد دختر

کریر یا ساک حمل نوزاد

کریر یا ساک حمل نوزاد به بهتر خوابیدن نوزاد شما و داشتن امینت در بیرون از منزل و مواقعی که مهمانی و .. می‌روید کمک زیادی می‌کند. همچنین اگر اهل سفر باشید کریر به شما کمک می‌کند تا بدون این‌که او را روی زمین قرار دهید، خیالتان را بابت امن بودن جایی که قرارگرفته است، راحت کنید. بعد از ۶ ماهگی نیز می‌توانید از کریر به عنوان صندلی برای غذا دادن به نوزاد استفاده کنید.

صندلی ماشین

هر چند صندلی ماشین یک وسیله ضروری در لیست سیسمونی نوزادان نیست، ولی مطمئن باشید بعد‌ها خیلی به کارتان می‌آید. بنابراین پیشنهاد می‌کنم از همین حالا به فکر خرید آن باشید.

۳) انواع لباس دخترانه برای سیسمونی

هر چند لباس‌های نوزدای دختران با آن پیراهن چین‌دار و جوراب‌های گل گلی بسیار زیباست، ولی برای خرید لباس، چندان وسواس به خرج ندهید. دختر شما آنقدر زود بزرگ می‌شود که شاید قادر به پوشیدن هر دست لباس برای چند مرتبه بیشتر نباشد.
مهترین لباس‌های نوزادی که لازم است برای فرزندتان تهیه کنید انواع لباس نوزادی چند تکه (از هر سایز دو تا سه دست) است. نوزاد در هر دو تا سه ماه اول تولدش به سه دست لباس نیاز دارد و خرید بیش از اندازه آن فقط به ضرر شما خواهد بود. در تهیه لباس به فصل و جنس آن توجه داشته باشید. (بهترین پارچه برای لباس نوزاد چه ویژگی‌ هایی دارد؟) شلوار راحتی، کلاه نخی، جوراب، سرهمی، شرت عینکی، بلوز آستین بلند، پیراهن مهمانی از وسایل مورد نیاز در سیسمونی نوزاد دختر است.

 لیست سیسمونی نوزاد دختر

۴) وسایل حمام نوزاد

وسایل حمام شامل شامپوی بچه، لگن نوزاد، لیف نرم اسفنجی، عروسک حمام، شامپو بدن، حوله نوزادی و حوله تن می‌شود. فهرست وسایل مورد نیاز استحمام نوزاد را به طور کامل در بیا بی‌بی بخوانید.

۵) وسایل غذا خوردن کودک

بشقاب، قاشق و چنگال معمولی و قاشق حرارتی، غذاساز، بخارپز و پوره کن، شیشه شیر با دو تا سه سری اضافی برای شش ماهه اول و شش ماهه دوم و سایر ملزومات آن، لیوان و آبمیوه خوری کودک، پستانک، بند پستانک، شیر خشک، فلاسک، قمقمه کودک، پیشبند، سرلاک خوری و میوه خوری و قابلمه‌ها کوچک از وسایل مورد نیاز برای کامل شدن سیسمونی نوزاد دختر است.

۶) وسایل مورد نیاز مادر نوزاد

پد سینه، سوتین شیردهی، ساک حمل وسایل نوزاد، شیردوش و نوار بهداشتی نیز از وسایل مورد نیاز مادر به خصوص در ماه اول است.

۷) لوازم ایمنی و بهداشتی

تهیه لوازم بهداشتی و پزشکی را نیز به لیست سیسمونی نوزاد دختر اضافه کنید که شامل پوشک، تب گیر دیجیتال، دماسنج، دستمال مرطوب کودکان، وازلین، کرم سوختگی پا، پودر بچه، برس کودک، ست ناخن‌گیر و قیچی کوتاهی ناخن، مسواک انگشتی، فین گیر، گوش پاک کن میشود.

۸) وسایل بازی و عروسک نوزاد دختر

سایر وسایلی که در سیسمونی نوزاد دختر به کار شما خواهید انواع اسباب بازی و عروسک‌های مختلف است که بیش از هر چیز دختر کوچولوی شما از آن‌ها لذت خواهد برد و چیدمان زیبایی به اتاقش خواهد داد. در انتخاب عروسک و سایر اسباب بازی‌ها به جنس آن‌ها توجه داشته باشید و دقت کنید تا اسباب بازی استاندارد خریداری کنید. کودکان در سنین کم همه وسایل را به دهان می‌برند بنابراین انتخاب اسباب بازی استاندارد یک اصل مهم است.

تشک بازی نوزاد
۹) سایر وسایل مورد نیاز برای سیسمونی نوزاد

صندلی غذا، ماشین لباسشویی نوزاد (کهنه شور)، سطل بسته بندی پوشک، دستگاه بخور، فرش، پرده دخترانه، آغوشی، انوع آویز و تشک بازی، آلبوم عکس، کتابچه یادداشت خاطرات ماهانه و کتاب‌های تربیت فرزند نیز از دیگر وسایلی است که می‌توانید برای تکمیل شدن به لیستتان اضافه کنید.

 لیست سیسمونی نوزاد

سخن پایانی

آنچه که در خرید سیسمونی مهم خواهد بود خرید وسایل ضروری برای ماه‌های اول تولد نوزاد است و شما فرصت کافی برای خرید‌های بعدی را در آینده خواهید داشت. پیشنهاد می‌کنیم وسایل مورد نیاز برای تولد نوزاد در بیمارستان و زمان بستن ساک نوزاد را نیز مطالعه کنید.
نظر شما در مورد وسایلی که باید در سیسمونی نوزاد دختر باشد چیست؟ چه وسایلی دیگری باید به این لیست اضافه شود؟ فراموش نکنید نظرات و پیشنهادات خود را با ما و سایر همراهان بیا بی‌بی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *