1402/12/08

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

ماساژ سینه برای سفت شدن آن موثر است؟

ماساژ سینه برای سفت شدن آن موثر است؟

ماساژ سینه برای سفت شدن آن موثر است؟

سینه های زنان در دوران بارداری و شیردهی بزرگتر و حجیم تر از قبل می‌شود، اما بعد از این دوران با کاهش وزن و پایان شیردهی کوچک و شل می‌شود. سینه‌ها نقش مهمی در زیبایی اندام زنان دارند. داشتن سینه های شل می‌تواند باعث کاهش اعتماد به نفس و عدم رضایت از خود شود.  ماساژ برای سفت شدن یکی از روش‌های طبیعی اما موقت برای سفت کردن و استحکام بافت و ماهیچه‌های سینه است.

چه دلایلی باعث شل شدن سینه زنان می‌شود؟

 • بالا رفتن سن

سن عامل مهمی در کاهش استحکام بافت سینه است. مطالعات نشان داده وقتی زنان به اواخر دهه‌ سی زندگی می‌رسند، پیری زودرس را با شل شدن پوست بدن خود به خصوص سینه ها تجربه می کنند.

 • بارداری و شیردهی

بافت سینه و به خصوص در زنانی که سابقه بارداری و شیردهی داشته‌اند، زودتر شل می شود. پس از دوران شیردهی، سینه ثبات و استحکام و شکل زیبای خود را از دست می دهد.

ماساژ دادن سینه ها
 • بیماری های مختلف

بعضی از بیماری‌ها باعث تضعیف، شلی و افتادگی سینه می‌شود. سرطان پستان یا مشکلات تنفسی مثل سل می‌توانند با تضعیف قابل توجهی از سلول‌ها و ساختار ارگان‌های داخلی با کاهش پشتیبانی سینه منجر به تغییر شکل آن شوند.

 • سیگار و قلیان

مصرف بیش از حد نیکوتین، الکل و نوشابه‌های گازدار نیز با پیری زودرس پوست و تضعیف ساختار سلولی و شل شدن سینه ها همراه است.

 • وضعیت بدن

وضعیت غلط قرارگیری بدن از جمله در حالت نشسته، راه رفتن، دویدن و حتی خواب فشار بیش از حد به سینه‌ها وارد می‌کند و باعث از بین رفتن استحکام عضلانی آن و شل شدن بافت سینه می‌شود.

ماساژ سینه چه فوایدی دارد؟

بافت چربی ماده اصلی تشکیل دهنده سینه است. وقتی سینه را ماساژ بدهید این بافت تا اندازه بسیاری تحریک می‌شود. ماساژ سینه باعث القای گردش خون بیشتر به بافت‌های سینه و همچنین رسیدن مواد غذایی و اکسیژن به سلول‌های آن و در نتیجه سفت شدن آن می شود. همچنین ماساژ سینه با تسریع انتشار اکسی توسین، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و از ابتلا به انواع بیماری‌ها و به خصوص سرطان سینه، پیدایش علائم سندرم قبل از قاعدگی و کیست‌ها کمک می‌کند. ماساژ مرتب سینه‌ها سینه‌ها را شفاف، قوی و پرحجم می‌کند. ماساژ دادن مرتب سینه‌ها باعث رسیدن اکسیژن بیشتر به سلول‌ها و در نتیجه آن افزایش قدرت و سرعت سم زدایی از بافت‌های آن می‌شود.

چند روش ماساژ سینه برای سفت شدن

 • روش اول:  ابتدا دستها را با آب و صابون بشویید. بعد ا‌ز خشک کردن دستها، آنها را چند ثانیه به هم بمالید تا گرم شود. برای شروع ماساژ را با حرکت به بیرون انجام بدهید. دست‌ها را به آرامی از نوک سینه‌ها به قسمت بیرونی حرکت بدهید. با نوک انگشتان خود در مرکز سینه آغاز کنید و به آرامی دست را به سمت زیر بغل حرکت بدهید و سینه‌ها را ماساژ بدهید.
 • روش دوم:  دست‌ها را زیر سینه‌ها قرار بدهید و آن‌ها را به حالت چرخشی ماساژ دهید. حرکت اول به صورت ماساژ دایره وار دست‌ها از بیرون به طرف داخل باشد و سپس جهت حرکت را برعکس کنید. یادتان باشد قبل از ماساژ دستهایتان را گرم کنید و از کمی روغن زیتون برای ماساژ استفاده کنید. این روش به سفت شدن گره‌های لنفاوی این ناحیه از بدن کمک می‌کند. وجود گره‌های لنفاوی سالم‌تر باعث افزایش سفتی، سلامت و بهبود اندازه سینه‌ها می‌شود.
 • روش سوم:  با کف دست‌ها قسمت بیرونی و زیرین سینه‌ها را ماساژ بدهید. حرکات دایره وار کوچکی را به طرف مرکز سینه‌ها ایجاد کنید و در نهایت به طرف بین سینه‌ها برگردانید. در این روش فقط بر نیمه پایینی سینه‌ها تمرکز کنید ، نباید به قسمت بالای نوک سینه بروید .
روغن برای ماساژ سینه

قبل از ماساژ سینه ها به این نکات توجه کنید

 • اگر پوست حساسی دارید بهتر است از ماساژ سینه‌های خود پرهیز کنید.
 • برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید چند هفته صبر کنید.اما فراموش نکنید ماساژ سینه برای سفت شدن یک روش موقتی است و خیلی دوام ندارد.
 • زمان ماساژ دادن سینه‌ها مراقب نوک پستان‌ها باشد . این ناحیه بسیار حساس است.
 • در دوران بارداری بهتر است به ماساژ سینه فکر نکنید.
 • ماساژ را باید از پایه سینه‌ها و از بیرون به سمت داخل با حرکت دایره‌ای انجام داد. فشار دست حین ماساژ باید متوسط و نرم باشد.
 • استفاده از روغن یا کرم می‌تواند به سهولت ماساژ کمک کند.

چه روغنهایی برای ماساژ سینه کاربرد دارند؟

 • روغن زیتون

روغن زیتون به عنوان یکی از بهترین روغن‌ها برای استفاده طولانی‌مدت در ماساژ سینه پیشنهاد شده است. روغن زیتون می‌تواند سفتی پوست بافت سینه را بالا ببرد.

 • دانه شنبلیله

دانه شنبلیله به رشد و سفتی بافت پستان کمک می‌کند.

 • روغن بادام

این روغن مفید باعث بهبود گردش خون می‌شود و از این طریق منجربه رشد عضلانی بافت سینه می‌شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *