1403/03/27

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

مراقبت‌های بعد از انتقال جنین فریز شده کدامند؟

مراقبت‌های بعد از انتقال جنین فریز شده کدامند؟

مراقبت‌های بعد از انتقال جنین فریز شده کدامند؟

برخی خانم‌ها بعد از انتقال جنین کار را متوقف می‌کنند و فقط استراحت می‌کنند. این ایده خوبی نیست. در واقع چند کارآزمایی تصادفی انجام شده نشان می‌دهد که استراحت کامل بعد از انتقال جنین واقعا مضر است. البته این استراحت طیفی بین دراز کشیدن به مدت ۱۰ دقیقه بعد از انتقال جنین تا ۲ هفته را شامل می‌شود. اگر می‌خواهید بدانید مراقبت‌های بعد از انتقال جنین فریز شده را بدانید بهتر است مقاله را تا انتها بخوانید.

استراحت بعد از انتقال جنین ضروری است؟

مطالعات اخیر نشان میدهد که استراحت بلافاصله بعد از انتقال جنین لازم نیست. البته تا سال ۱۹۹۸ توصیه میشد که بعد از انتقال جنین فرد چند ساعت استراحت کند اما امروز چنین توصیه ای وجود ندارد. بعد از انتقال ممکن است ترشحات یا حتی لکه بینی داشته باشید که جای نگرانی نیست چون جنین قرار نیست بیفتد. بعد از مراجعه به خانه نیز لازم نیست به رختخواب بروید. میتوانید بنشینید و تلویزیون تماشا کنید یا با لپ‌تاپتان مشغول کار شوید. وضعیت نشستن یا ایستادن یا خوابیدن شما در چنین وضعیتی اهمیت ندارد.

خوابیدن بعد از فریز کردن تخمک

از گرما دوری کنید

بعد از انتقال جنین فریز شده نباید سراغ حمام آب داغ، سونا، کیسه آب گرم یا هرچیز دیگری که دمای رحم را بالا ببرد، بروید. این کار نه تنها احتمال سقط جنین را بالا می‌برد بلکه باعث نقص لوله عصبی در جنین نیز می‌شود.

خندیدن ضرر ندارد

شاید به نظر عجیب بیاید اما برخی مطالعات نشان میدهد که زنانی که بعد از انتقال جنین فریز شده برنامه‌های طنز و سرگرم کننده تماشا می‌کنند، بارداری موفقیت آمیزی دارند. این به این معناست که بین بدن و ذهن ارتباط برقرار می‌شود. زمانی که شما می‌خندید استرس ندارید و به روند لانه گزینی تخم کمک بیشتری می‌کنید.

اسید فولیک بخورید

یک مطالعه نشان داده است که استفاده از اسید فولیک چه در رژیم غذایی و چه به صورت مکمل موفقیت در بارداری را بالا میبرد. اگر شما در گروه پرخطر قرار نباشید به عنوان مثال دچار اضافه وزن نبوده یا سابقه جنین با نقص لوله عصبی نداشته باشید شما باید ۴۰۰ تا ۱۰۰۰ میکروگرم اسید فولیک به صورت روزانه مصرف کنید.

مراقب رژیم غذایی‌تان باشید

رژیم غذایی شما در این دوران و بعد از اینکه تست بارداری شما مثبت شد، بسیار مهم است. استفاده از میوه و سبزیجات با فیبر بالا و خودداری از مصرف پنیر غیرپاستوریزه و برخی ماهی‌ها و دریافت کلسیم و سایر مواد معدنی بسیار مهم است. در این باره بهتر است از پزشکتان با توجه به سابقه پزشکی‌تان مشورت بگیرید.

مصرف اسید فولیک در بارداری

ورزش سنگین نکنید

از فعالیت‎های ورزشی مانند بلند کردن وزنه، خم شدن یا تمرین‌های سنگین خودداری کنید. اگر میخواهید جنین در رحم بماند و به داخل لوله‌های فالوپ وارد نشده و منجر به بارداری خارج رحمی نشود، بهتر است از انجام ورزش خودداری کنید.

مثبت فکر کنید

تلاش کنید که در طول دو هفته انتظار آرام باشید و مثبت بیندیشید. حدود ۱۰ تا ۱۲ روز زمان برای تست بارداری دارید. اما اگر جنین در رحم نماند این تقصیر شما نیست و نباید به دنبال دلایلی برای احساس گناه در خودتان باشید.

داروها را ادامه دهید

در صورت استفاده از دارو در دوران بعد از انتقال جنین نیز باید به مصرف دارو ادامه دهید و در اولین ملاقات پزشک در صورتی که نیاز به اضافه کردن دارو باشد، پزشک آن را تجویز خواهد کرد. اگر درد دارید پزشک فقط به شما استامینوفن تجویز خواهد کرد. توجه داشته باشید که این مسکن را نیز نباید طولانی مدت مصرف کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *