1403/05/03

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

والدین هلیکوپتری چه کسانی هستند؟

والدین هلیکوپتری چه کسانی هستند؟

والدین هلیکوپتری

والدین هلیکوپتری چیست؟

والدین هلیکوپتری، سبک والدینی هستند که بیش از اندازه بر روی فرزندانشان تمرکز می کنند و حتی در مورد چیزهای ساده. این نوع والدین مسئولیت تجربیات، موفقیت و شکست فرزند خود را بر عهده دارند.

عبارت پدر و مادر هلیکوپتری در سال ۱۹۶۹ در کتاب بین پدر و مادر و نوجوان توسط دکتر هیم گینوت ظاهر شد این اصطلاح به فرهنگ لغت در سال ۲۰۱۱ وارد شده است.

والدین هلیکوپتری

والدین هلیکوپتری چه کسانی هستند

چه کسانی والدین هلیکوپتری هستند؟

این اصطلاح اغلب می تواند به والدین دانش آموزان کالج یا دبیرستانی اعمال شود که بیش از آنچه لازم است در کار فرزندان خود دخالت میکنند که می تواند صحبت در مورد عملکرد ضعیف، مدیریت عادات ورزشی یا تصمیم گیری در مورد سرگرمی های کودک باشد.

پدر و مادر هلیکوپتری برای هر نوع سناریو اعمال می شود ، در دوران کودکی والدین رفتار کودک را هدایت می کنند و به کودک اجازه نمی دهند ،از طریق تجربیات یاد بگیرد.در مدرسه ابتدایی والدین مربی کودک، دوستان و فعالیت های او را انتخاب می کند.

اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که شما یک پدر و مادر هلیکوپتری نیستید، فرزندتان را تجزیه و تحلیل کنید و برخی از علائم را که در این بخش از بیا نی نی خواهیم گفت بررسی کنید.

نشانه های هشدار والدین هلیکوپتری

  • شما برای درگیری های فرزندتان مذاکره می کنید.
  •  تکالیف آنها را انجام می دهید.
  •  مربیان فرزندتان را آموزش می دهید.
  • در یک پیاده روی کوتاه به دنبال آنها می روید.
  •  مسئولیت تمام کارهای خانه فرزندتان را بر عهده دارید.
  •  آنها را از شکست محافظت میکنید.
  • به آنها حق انتخاب نمیدهید.

کنترل بیش از حد والدین

آموزش به مربیان فرزندتان از نشانه های والدین هلیکوپتری

چرا پدر و مادر اینگونه عمل می کنند؟

ممکن است از سبک هلیکوپتری آگاهانه یا ناخودآگاه از عشق و نگرانی جدی برای فرزندتان پیروی کنید. ممکن است بیش از یک دلیل برای انجام این کار داشته باشید.

چهار دلیل برای والدین هلیکوپتری وجود دارد

۱. ترس از نتایج وحشتناک

شما در مورد شکست های احتمالی فرزند خود نگران هستید. اعتقاد دارید که دخالت شما می تواند به کودکتان کمک کند.

با این حال، هنگامی که والدین رفتار کودک را هدایت می کنند و به هیچ وجه او را تنها نمی گذارند، می تواند منجر به عزت نفس پایین، استرس، فقدان مهارت های مقابله ای، و مبارزه در کودکان شود.

۲. اضطراب

اضطراب شما در مورد حرفه، اقتصاد و جهان به طور کلی می تواند شما را در کنترل کودک در تلاش برای محافظت از آنها سوق دهد. نگرانی می تواند پدر و مادر را به کنترل فرزندان خود هدایت کند تا آنها ناامید یا صدمه نبینند.

۳. بیش از حد عوارض

والدین که در دوران کودکی خود نادیده گرفته شده اند، بر فرزندان خود دقت بیشتری دارند. آنها توجه و نظارت بیشتری می کنند تا اطمینان حاصل شود که فرزندانشان حس کودکی آنها را ندارند.

۴. تأثیر سایر والدین

گاهی ممکن است والدین تحت تأثیر سایر والدین قرار گیرند. دیدن نوع رفتار والدین دیگر شاید تاثیر گذار باشد ؛ این، باعث می شود ما احساس کنیم که پدر و مادر بدی هستیم. گناه، البته، جزء بزرگ کار است.

استرس و اضطراب

استرس و اضطراب از دلایل رفتار والدین هلیکوپتری

تاثیرات والدین بیش از حد محافظ یا والدین هلیکوپتری روی کودکان چیست؟

پدر و مادر هلیکوپتری بیش از حد در زندگی فرزندان خود دخالت میکنند، و خواسته کودکان خود را نمی بینند اگرچه این والدین دارای مزیت هایی برای کودک مانند ایجاد اعتماد به نفس، افزایش احساس عشق و ایجاد فرصت برای پیشرفت هستند، اما این مشکلات خود را دارد.

۱. عزت نفس و اعتماد به نفس پایین

دخالت والدین باعث می شود کودک اعتقاد داشته باشد که والدین به آنها اعتماد ندارند تا به صورت مستقل کار کنند. بنابراین، منجر به عدم اعتماد به نفس می شود.

۲. کپی کردن رفتارهای نابالغ

وقتی والدین از کودکان خود در مقابل شکست محافظت می کنند، مانع آن می شوند که کودک احساس آن را درک کند. و در آینده در مقابل شکست و ناامیدی ناکام می مانند.

۳. بیش از حد دخالت

والدین هلیکوپتری سطح افسردگی و اضطراب کودک را افزایش می دهند.این موجب می شود کودک در تنهایی عصبی برخورد کند.

۴. احساس پیچیدگی حقوقی

وقتی والدین در زندگی آکادمیک، اجتماعی و ورزشی فرزندان خود دخالت می کنند، کودکان عادت می کنند که همیشه والدین خود را برای برآورده ساختن نیازهایشان مورد استفاده قرار دهند زیرا احساس می کنند که این حق آنهاست که آنچه را که می خواهند، داشته باشند.

۵. مهارت های زندگی کم توسعه یافته

بچه ها از یادگیری مهارت های زندگی پایه ای مانند اماده ناهار، بستن بند کفش، تمیز کردن ظروف سربازی یا مسافرتی، شستن لباس و پخت و پز غافل می مانند ، مطمئنا شما نمی خواهید تاثیر منفی در زندگی فرزند خود داشته باشید، نگران نباشید، شیوه های فرزندپروری فعلی خود را تغییر دهید.

عدم اعتماد به نفس

تاثیر رفتار والدین هلیکوپتری بر روی کودکان

چگونه از والدین هلیکوپتری اجتناب شود؟

تلاش های آگاهانه برای جلوگیری از انجام کارهای خاص انجام دهید. این یک راه طولانی در پرورش یک کودک مستقل خواهد بود:

۱. توقف دخالت بیش از حد

عادت نکنید که لباس و کفش کودک را خود بپوشانید در حالی که کار ساده ای برای انجام دادن است ؛ او را از انجام فعالیت هایی که مناسب سنش است منع نکنید.

ایده خوبی نیست که در فعالیت های فرزندتان دخالت داشته باشید، مانند پاسخ دادن به سوالاتی که از طرف او انجام شده و یا صحبت کردن با معلمان بطور مداوم در مورد عملکرد فرزندتان.

اگر او قادر به تصمیم گیری نیست، سعی نکنید به جای او تصمیم بگیرید. در عوض به او زمان بدهید، اجازه دهید درد و ناراحتی را احساس کند، زیرا این بخشی از رشد کودک است. او را از سختی ها و مبارزات محافظت نکنید.

۲. بیش از حد نگران فرزندتان نباشید

بر روی اتفاقات بد تمرکز نکنید. تمام افکار منفی از قبیل:وقتی که او بزرگ شود، چه کاره میشود؟ آیا او به دلیل عدم اعتماد به نفس خود، خجالت می کشد؟ 

آیا به نظر می رسد بی دست و پا است؟ ، آیا می تواند شرایط را مدیریت کند؟برای تأیید نگرانی های خود در رابطه با کودک ، شواهد را جستجو نکنید.

۳. از جدی بودن اجتناب کنید

با کودک خود خیلی جدی نباشید اگر شما بیش از حد مواظب او هستید در آینده ضرر آن را خواهید دید.

نگرانی بیش از حد والدین

از کنترل بیش از حد فرزندتان اجتناب کنید

۴. برچسب زدن بر فرزند خود را متوقف کنید

مثبت یا منفی بودن فرزندتان را برچسب نکنید. به او نگویید که او خنده دار و یا بسیار زیبا یا تنبل و یا به نظر می رسد. درست مثل پدرش است. همچنین از گفتن، همیشه … یا شما هرگز … اجتناب کنید. واژه ها دارای قدرت هستند.

۵. اگر فرزند شما یک مسیر متفاوت را انتخاب میکند، جبهه نگیرید

اگر سعی کنید به مغز کودکتان نفوذ کنید، او نمیتواند رویاها و افکارش را درک کند ، اگر احساس می کنید او متفاوت است، درباره آن بحث نکنید در عوض به او فرصتی برای کشف بدهید.

به طور خلاصه،همه چیز را شخصی نکنید زمانی که فرزندتان راه دیگری را برای خود برگزید.

۶. تمرکز کامل خود را روی کودک نگذارید و مشکلات خود را فراموش نکنید

این می تواند برای والدین سخت باشد. در زندگی فرزندتان نفوذ نکنید، زیرا زندگی خود را نادیده می گیرید دوستان، کار، و آرزوهای خود را فراموش نکنید.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *