1403/04/23

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

استفاده از مام در دوران شیردهی مجاز است؟

استفاده از مام در دوران شیردهی مجاز است؟

استفاده از مام در دوران شیردهی مجاز است؟

هیچ کس دوست ندارد بوی بد بدهد و به همین دلیل ممکن است انواع مختلف مام، دئودورانت یا عطر را برای سرکوب بوی بدن انتخاب کند. ممکن است قبلا به این مسائل فکر نکرده باشید اما وقتی پای کودک به میان می‌آید مدام از خودتان سوال می‌کنید که آیا ممکن است استفاده از مام در شیردهی به کودک آسیبی بزند؟ بهتر است در این باره اطلاعات بیشتری به دست آوریم.

چرا دئودورانت برای زنان شیرده خطرناک است؟

ممکن است شما آگاهی نداشته باشید اما پوست زیر بغل شما یکی از ظریف‌ترین نواحی بدن شماست و پوست این ناحیه بسیار نازک است. دئودورانت‌هایی که در بازار هستند ممکن است بسیاری از مواد غیرقابل تایید داشته باشند. آلومینیوم یکی از اصلی‌ترین مواد تشکیل دهنده آن است. هر زمان که از دئودورانت‌ها با این مواد شیمیایی مضر استفاده کنید به راحتی توسط پوست زیر بغل جذب شده و وارد جریان خون می‌شود.  اگر در دوران شیردهی باشید ممکن است این مواد در شیر مادر نیز یافت شود و ناآگاهانه به نوزاد منتقل شود. جنبه دیگری که باعث نگرانی می‌شود این است که این دئودورانت‌ها اغلب به صورت اسپری هستند و ممکن است حین اسپری کردن به سایر قسمت‌های بدن مانند سینه و بازو نیز سرایت کند و نوزاد حین شیر خوردن مستقیما با آن در تماس باشد. به همین دلیل برای مادر شیرده بسیار مهم است که نسبت به زیبایی خود بسیار محتاط عمل کند.

دئودورانت

چرا باید در شیردهی دئودورانت مناسب استفاده کنید؟

بدون تردید شما عاشق بوی خوب هستید اما مطمئنا به قیمت آسیب رساندن به کوچولو این کار را نمی‌کنید. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید انتخاب گزینه‌های امن‌تر است به همین دلیل باید کارهای زیر را انجام دهید:

 • از شر سموم خلاص شوید:  هر وقت دئودورانت را روی بدن اسپری می‌کنید، سموم داخل بدن را به دام می‌اندازید. این امر به این دلیل است که منافذ پوست و غدد عرق با دئودورانت مسدود می‌شوند و این امر باعث می‌شود سموم به بیرون راه پیدا نکنند.
 • بوی طبیعی داشته باشید: وقتی دنیا به سمت استفاده از محصولات طبیعی و ارگانیک می‌رود چرا می‌خواهید مدام سراغ مواد شیمیایی بروید. بهتر است به جای دئودورانت‌های شیمیایی از گزینه‌های آلی و ارگانیک که ایمن‌تر هستند استفاده کنید.
 • خطر ابتلا به سرطان سینه را کم کنید: مواد شیمیایی مضر موجود در همه این دئودورانت‌ها، موادی هستند که ممکن است شما را در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه قرار دهد. از خود محافظت کنید و به محصولات طبیعی روی بیاورید.
 • تاثیر دئودورانت بر هورمون‌ها: برخی اوقات این دئودورانت‌ها حاوی ماده شیمیایی پارابن هستند که استروژنیک به حساب می‌آیند و داخل بدن رفته و با هورمون‌های فرد اختلال ایجاد کرده و باعث عدم تعادل هورمونی می‌شود.
 • از آلزایمر دور شوید: مشاهده شده است که قرار گرفتن در معرض آلومینیوم به طور مداوم ممکن است شما را در معرض خطر ابتلا به آلزایمر قرار دهد. بنابراین با استفاده از دئودورانت‌، آینده خود را به خطر نیندازید.
 • پوست شاداب داشته باشید: شاید متوجه نشده باشید اما مواد شیمیای ممکن است به پوست ظریف شما آسیب برساند و آن را کدر و بی‌جان کند. با متوقف کردن استفاده از دئودورانت ممکن است پوست شما احساس سالم و تازه کند.
 • سموم کمتر در بدن داشته باشید: شما حتی نمی‌دانید که راه‌های مختلفی برای ورود سموم به بدن وجود دارد و دئودورانت‌ها نیز یکی از آنهاست. خارج کردن آن از سبک زندگی‌تان ممکن است سموم بدن را کاهش دهد.
 • سایر مواد شیمیایی مضر: ممکن است مادری برای سلامت نوزاد سیگار را ترک کند اما به ندرت ممکن است در مورد استفاده نکردن از دئودورانت فکر کند. اما بهتر است برای سلامت نوزاد از این به بعد به آن فکر کنید. چگونه بوی عرق را کاهش دهیم؟

دئودرانت

ویژگی‌های یک دئودورانت ایمن و سالم

 • شما باید فکر کنید اگر نمی‌توانید از دئودورانت استفاده کنید چه گزینه‌های دیگری ممکن است داشته باشید. شاید تعجب کنید اما بسیاری از دئودورانت‌های طبیعی برای مادران شیردهی که ممکن است از بین آنها می‌توان انتخاب کرد، وجود دارد.
 • میتوانید از دئودورانت زغال فعال استفاده کنید. زغال ممکن است در کاهش احساس چسبندگی و رطوبت بعد از تعریق کمک کند و همچنین ممکن است به از بین بردن بوی بدن کمک کند.
 • می‌توانید در دوران شیردهی از دئودورانت‌ یا عطری استفاده کنید که ممکن است شامل اسانس‌های مختلفی مانند اسطوخودوس، درخت چای و سایر موارد باشد. روغن‌های اساسی نه تنها به نرمی و لطافت پوست زیر بغل کمک می‌کند بلکه ممکن است در از بین بردن لک‌های بدن نیز مفید است.
 • در حین شیردهی ممکن است از دئودورانت‌های معدنی یا ضد تعریق استفاده کنید که حاوی نمک معدنی است. آنتی اکسیدان‌های موجود در این مواد معدنی ممکن است در مقالبه با هرگونه سوزش پوستی کمک کند و همچنین می‌تواند مانع از رشد باکتری بدن شود.
 • یک مادر باهوش باشید و از همه چیزهایی که در هنگام شیردهی استفاده می‌کنید، اطلاع داشته باشید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *