1402/12/03

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

بیماری های مادر و نارسایی قلب جنین

بیماری های مادر و نارسایی قلب جنین

نارسایی قلب جنین

نارسایی قلب جنین به چه دلیل است؟

بیماری های مادر و مصرف دارو در دوران حاملگی از عوامل محیطی در نارسایی قلب جنین است، بیماری های زمینه ای مادر که اثر سوء در تکامل قلب جنین داشته باشد، دیابت است و شانس وقوع بیماری نارسایی قلب جنین را تا هشت برابر افزایش می دهد. مصرف داروهای مختلف از جمله داروهای اعصاب و ضد تشنج باعث نقایص قلبی در جنین و نارسایی قلب جنین می شود.

همچنین ممکن است عوامل عفونی در دوران بارداری به ایجاد نقایص مادرزادی در قلب و نارسایی قلب جنین منجر شود که سرخجه از مهم ترین آنهاست. همه خانم هایی که قصد بارداری دارند باید از نظر ایمنی در برابر سرخجه بررسی شوند و در صورت ایمن نبودن سه ماه قبل از بارداری واکسیناسیون انجام گیرد تا خطر ابتلای نارسایی قلب جنین در آینده را برای فرزند خود را بکاهند .

شایع ترین علل بیماری نارسایی قلبی در نوزادان نقایصی است که در هنگام بارداری و تشکیل قلب جنین ایجاد می شود.
 
نارسایی قلب جنین‬&lrm

دلایل نارسایی قلب جنین چیست؟

 
مهم ترین علل ایجاد این نقایص مادرزادی، بیماری های مادر مانند دیابت و داروهایی است که برای درمان در دوران بارداری مصرف می کند که سبب بروز مشکل در تکامل قلب جنین می شود.
 

علائم و نشانه های بیماری نارسایی قلب جنین

مهم ترین علائم نارسایی قلبی در نوزاد تعریق زیاد، تنفس پی در پی و مشکلات تغذیه ای وی، عفونت های تنفسی و مشکلات روده ای است و معمولا نوزادانی که دچار نارسایی قلبی هستند به خوبی وزن نمی گیرند.
 
علل ژنتیکی و اختلالاتی که در کروموزوم جنین وجود دارد نیز گاهی سبب بروز ایجاد نارسایی قلبی جنین می شود.
 

راه تشخیص و درمان نارسایی قلب جنین

بهترین راه تشخیص نارسایی قلبی جنین انجام اکوکاردیوگرافی جنین است که این نارسایی سبب تجمع مایع در نقط مختلف بدن جنین مشاهده می شود.
 
درمان نارسایی قلبی در نوزادان :پس از تحت نظر گیری نوزادان در بخش مراقبت های ویژه، ابتدا دارو درمانی را آغاز کرده و در برخی موارد عمل جراحی انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *