بیا نی نی/ خصوصیات متولدین فصل های سال با هم متفاوت است زیرا فصل بارداری مادر و فصلی که نوزاد به دنیا می آید تاثیر زیادی روی شخصیت و خلق و خوی او خواهد گذاشت. در ادامه این بخش از به شخصیت شناسی با توجه به فصل تولد پرداخته ایم .

متولدان بهار
افرراد متولد بهار ، دوران جنینی سختی را می گذرانند . مادران بارداری که فرزند خود را در بهار به دنیا می آورند در تابستان ویار و تهوع شدیدی دارند و در پاییز به علت عدم نور کافی خورشید و کم تحرکی در زمستان بعضی از مواد لازم به جنین آنها نمی رسد اما با وجود این بعد از تولد، این نوزادان بیشتر از دیگران می توانند از نور خورشید و گرمای هوا استفاده کنند.

متولدین بهار در گفتن سن خود به دیگران راحت ترند زیرا لازم نیست مانند نیمه دومی ها توضیح بدهند که هنوز به آن سن نرسیده اند و کوچک تر از آنی هستند که به نظر می آیند. پسران متولد بهاربرخلاف متولدین اسفند فرصت بیشتری برای اعزام به سربازی دارند.

مادران نوزادان متولد بهار تا رسیدن پاییز و زمستان می توانند راحت به کودکشان لباس سبک بپوشانند و لازم نیست لباس گرم به کودک بپوشانند . بعد از اینکه متولدین فصل بهار ۶ ماهه شدند و توانستند غذای کمکی میل نمایند به این دلیل که ۶ ماهگی تا یک سالگی آنها در پاییز و زمستان می گذرد، تنوع غذایی کمتری را نسبت به متولدان پاییز دارند و به همین علت ممکن است این کودکان ذائقه محدود داشته و در آینده بدغذا باشند.

این افراد در همه امور تعادل را رعایت کنند و از گرمای تابستان وسرمای زمستان فراری اند. انرژی زیادی دارند و دارای شغل هایی در رابطه با روانشناسی هستند. دوست ندارند به تنهایی کاری را شروع کنندو از تک گرایی متنفرند.دوست دارند به عنوان هدیه گل دریافت کنند. بسیار مثبت اندیش و خیال پرداز هستند.

متولدان بهار تنبل تر از دیگران هستند و بی تحرکی در ذات آنهاست. چنانچه بیا نی نی اشاره کرده ایت براساس بررسی های آنها بچه هایی که در نیمه دوم سال یعنی فصل های پاییز و زمستان به دنیا می آیند، پرتحرک تر از متولدان نیمه اول سال هستند. بهاری ها بیشتر از متولدان ماه های دیگر دچار بی اشتهایی عصبی می شوند و البته احتمال کم تحرکی متولدان این فصل هم زیاد است بنابراین این گروه بیشتر نیاز به تحرک و پرداختن به ورزش های روزانه دارند.

تابستانی ها
متولدین فصل تابستان به این دلیل که اواخر بارداری مادرشان با این فصل همراه بوده و خودشان نیز در این فصل به دنیا می آیند ، هوای خوب و نور کافی دریافت می کنند و این یک نکته مثبت برای این افراد است اما چون در فصل تابستان فصل ، آلودگی های میکروبی و گوارشی بسیار است ، خطر ابتلا به این بیماری ها متولدین این ماه را تهدید می کند.

متولدین تابستان به دلیل اینکه در ابتدای تولد در معرض نور و آفتاب زیاد قرار می گیرند و سیستم عصبی شان در این شرایط تکمیل شده است ، به گرما عادت می کنند و به همین علت در آینده با فصل های سرد مشکل خواهند داشت و بیشتر به افسردگی فصلی در پاییز و زمستان دچار می شوند.

تابستانی ها به علت گذراندن ۳ ماه آخر بارداری مادرشان در بهارو تولدشان در تابستان نور و گرمای کافی دریافت نموده اند بنابراین استخوان بندی بهتری نسبت به متولدین سایر فصل ها دارند و احتمال بیشتری دارد که به قد بلندتر و تن سالم تری برسند.

در تابستان اختلالات گوارشی بسیار شایع است بنابراین کودکان متولد تابستان که سه ماهه اول زندگی خود را در این فصل می گذرانند بیشتر در معرض بیماری ها و آلودگی های گوارشی به علت گرمی هوا هستند.

همچنین یک سالگی این کودکان نیز مصادف با تابستان است . در یک سالگی که کودک تازه به سن غذا خوردن رسیده، احتمال ابتلا به بیماری های شایع تابستان مثل اسهال بسیار است و ابتلا به این بیماری ها در کودکی سیستم گوارشی را ضعیف کند.

تابستانی ها آخرین شانس نیمه اول شدن و استفاده از مزایای آن هستند و معمولا بیشترین طول عمر را دارند. افرادی مهربان ورئوف و بسیار پر جنب و جوش و دارای انرژی پایان ناپذیر هستند. تفریحات آبی را بسیار دوست دارند . در فصل سرما نیز خوردن هندوانه را دوست دارند.اگر می خواهید با هدیه ای آنها را خوشحال کنید باید به فکر ایده ای ناب باشید چیزی که تابه حال هدیه نگرفته باشد. ماه تولد نه تنها بر خلق و خو و سلامت افراد، بلکه بر شغلی که انتخاب می کنند هم می تواند تاثیر بگذارد. تحقیقات نشان داده که تیرماهی ها بیشتر در گروه روسای شرکت ها جا می گیرند.

پاییزی ها
متولدان پاییز به علت دریافت نور کم در ابتدای تولد و تنوع غذایی کم برای دوران شیردهی مادر، در ۴ ماه اول زندگی وزن گیری کمتری نسبت به متولدان فصل های دیگر دارند. متولدین پاییز به این دلیل که تا ۶ ماه اول زندگی با شرایط سخت هماهنگ می شوند ، مقاوم تر از متولدان دیگر فصل ها هستند و در بزرگسالی آدم های شادتری هستند و کمتر دچار افسردگی می شوند.

متولدان پاییز اولین دوره نیمه دومی ها هستند و در کلاس از باقی دوستانشان بزرگترند به همین دلیل اعتماد به نفس بیشتری دارند و اغلب در فعالیت های گروهی سرگروه بچه های دیگر می باشند اما ممکن است متولدان این ماه به دلیل بی انگیزگی ناشی از اختلاف سنی با دیگران دچار افت درسی شوند. از نظر طول عمرنیز متولدان پاییز بعد از تابستانی ها بیشترین طول عمر را دارند.

عاشق خوردن چایی وقهوه در کنار شومینه هستند و همانطور که در بخش شخصیت شناسی بیا نی نی گفته ایم تنهایی را دوست دارند در تنهایی به خیال پردازی درباره آینده می پردازند .

دارای شخصیت بی شیله پیله ای هستند وحس ششم قوی ای دارند و سریع پایان یک ماجرا را حدس می زنند. اگر چیزی را بخواهند برای به دست اوردن آن همه تلاششان را می کنند. هدیه های ساده وکوچک آنها را خیلی خوشحال می کند.

کسانی که در شش ماه دوم سال متولد می شوند، به نسبت آنهایی که در ماه های بهار و تابستان به دنیا می آیند باهوش ترند و حافظه بیشتری هم دارند.

زمستانی ها
متولدان زمستان به این دلیل که اواخر دوران بارداری مادرشان در فصل سرد سال بوده ، نور کافی دریافت نمی کنند و بیش از دیگران به بیماری هایی مانند آسم، اوتیسم و حتی ام اس دچار می شوند .
متولدین این ماه کوچکترین افراد از لحاظ سنی می باشند و با تحویل سال، آن ها یک سال بزرگ نمی شوند و باید به همه افراد توضیح دهند که باید تا آخر سال صبر کنند تا سنشان افزایش یابد .

متولدان زمستان، استعدادهای تحصیلی کمتری از خودشان بروز می دهند و درآمد کمتری در آینده خواهند داشت. هنگام خرید برای کودکان متولد زمستان در نظر داشته باشید که چون قرار نیست شما کودکتان را در ماه های اول تولد به بیرون ببرید پس کاپشن برای او نگیرید و فقط کافی است یک ساک حمل گرم یا کریر برای او تهیه کنید و روی آن پتو بیندازید. به جای خرید کاپشن ، برای عید او لباس های خوبی بخرید. متولدین زمستان اغلب به عنوان کادوی تولد لباس های گرم هدیه می گیرند و احتمالا حسابی گرمایی می شوند.

سردی زمستان به آنها شخصیتی سخت گیر داده اما قلب لطیفی دارند . آنها به خوردنی و نوشیدنی های گرم و لباسهای زمستانی علاقه دارند . دوست دارند هدیه مجسمه های کوچک و لباسهای بافتنی بگیرند . به میوه های سیب ،انار وکیوی علاقه دارند .