سیمرغ/  گرد و خاک و پرزهای موجود در لباس‌‌ها، مواد شوینده و همچنین ناخالصی‌‌های آب می‌‌توانند به بخش‌‌هایی از لباس شویی بچسبند. در این مطلب بعضی از روش‌‌های تمیز کردن و ضدعفونی کردن لباس شویی را مرور می‌‌کنیم
چگونه ماشین‌ لباس شویی را ضدعفونی کنیم؟!
اگر ماشین‌ لباس شویی شما بوی نامطبوعی می‌‌دهد، وقت آن است که آن را تمیز کنید. بله، ماشین لباس‌شویی نیز نیاز به تمیز شدن و ضدعفونی کردن دارد. گرد و خاک و پرزهای موجود در لباس‌‌ها، مواد شوینده و همچنین ناخالصی‌‌های آب می‌‌توانند به بخش‌‌هایی از لباس شویی بچسبند. در این مطلب بعضی از روش‌‌های تمیز و ضدعفونی کردن لباس شویی را مرور می‌‌کنیم.

مواد مورد نیاز برای ضدعفونی کردن لباس‌ شویی
سرکه سفید، اسپری خالی، ‌دستمال تمیز، جوش‌ شیرین و مسواک کهنه.
 اگر در لباس شویی از جلو باز می‌‌شود
سرکه را به قسمت‌‌های داخل مخزن و همچنین لاستیکی که دور در آن قرار دارد، اسپری می‌‌کنیم و سپس آن را با یک دستمال کاملا تمیز می‌‌کنیم. لاستیک دور در محل مناسبی برای جمع شدن پرز، مو و مواد آلوده است.
لباس شویی را در طولانی ترین  برنامه شست‌‌وشو همراه با بالاترین دمای آب تنظیم و مخزن آن را با دو پیمانه سرکه پر می‌‌کنیم.
بعد از تمام شدن شست و شوی مرحله اول این بار مخزن مواد شوینده را با یک پیمانه جوش شیرین پر می‌‌کنیم و مجدد طولانی ترین برنامه شست‌‌وشو همراه با بالاترین دمای آب را انتخاب می‌‌کنیم.
بعد از پایان کار داخل مخزن و اطراف بدنه لباس‌شویی را به خوبی با یک دستمال تمیز می‌‌کنیم.

اگر در لباس شویی از بالا باز می‌‌ شود
لباس شویی را در طولانی‌ترین برنامه شست‌‌وشو همراه با بالاترین دمای آب تنظیم می‌‌کنیم و چهار پیمانه سرکه داخل مخزن می‌‌ریزیم.
بعد از این‌‌که لباس شویی چند دقیقه‌‌ای کار کرد آن را متوقف می‌‌کنیم و اجازه می‌‌دهیم یک ساعت به همین شکل باقی بماند و بعد از گذشت یک ساعت داخل مخزن را با یک مسواک قدیمی تمیز می‌‌کنیم و سپس ادامه شست‌‌وشو را انجام می‌‌دهیم.
بعد از اتمام شست و شو مجدد همین مراحل را با یک لیوان جوش شیرین انجام می‌‌دهیم.
بعد از پایان کار داخل مخزن و بدنه لباس شویی را به خوبی با یک دستمال تمیز می‌‌کنیم.