1401/05/20

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

۶ مزیت استفاده روزانه از عینک آفتابی

۶ مزیت استفاده روزانه از عینک آفتابی

6 مزیت استفاده روزانه از عینک آفتابی

استفاده از عینک آفتابی در تمام طول سال چه باران باشد و چه آفتاب مزایای زیادی دارد. اشعه ماوراء بنفش و مضرر خورشید هر روز در جو ما وجود دارد و بنابراین محافظت از چشمان شما در برابر این اشعه‌ها هر روز یک اولویت است. در اینجا ۶ دلیل برای استفاده بیشتر از عینک آفتابی آورده شده است:

 از چشم‌ها در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می‌کند:

شما چه در ساحل نشسته باشید و چه در کنار استخر و در حال ورزش به یک عینک آفتابی نیاز دارید. داشتن یک جفت عینک آفتابی باکیفیت که۱۰۰% اشعه مضر UV خورشید را مسدود می‌کند برای همه‌ی افراد مورد نیاز است. عینک آفتابی به عنوان یک مانع فیزیکی از باد، وزش گرد و غبار، شن و سایر ذرات معلق در هوا جلوگیری می‌کند تا به چشمان شما وارد نشوند و آسیبی به قرینه چشم‌ها نرسد.

 دید بهتری خواهید داشت:

اگر چشمان شما به نور حساس می‌باشد ممکن است لازم باشد برای جلوگیری از تابش نور خورشید دست خود را حالت سایه‌بان کنید تا آفتاب به چشم‌ها نخورد. هنگام رانندگی، دوچرخه‌سواری یا شرکت در هر فعالیتی در تابستان با استفاده از عینک آفتابی مسلماً راحت‌تر است. از عینک آفتابی استفاده کنید تا به شما کمک کند در تابستان و با وجود خورشید بهتر ببینید.

 دچار بیماری چشمی نخواهید شد:

قرار گرفتن روزانه در معرض اشعه‌های مضر UV خورشید در طی سال‌ها به طور قابل‌توجهی خطر ابتلا به آب مروارید، دژنراسیون ماکولا یا سایر چشم‌ها را افزایش می‌دهد. آب مروارید یک تیرگی مایل به زرد در عدسی طبیعی چشم است که می‌تواند باعث حساسیت به نور و تاری دید شود. همچنین می‌تواند باعث سرطان چشم و بیماری به نام ناخنک شود. در کل بهتر است هر بار که بیرون هستید از عینک آفتابی استفاده کنید تا به سلامت چشم‌هایتان کمک کند.

چشم‌ها را ایمن نگه می‌دارد:

لنز‌های پلاریزه با کاهش تابش نور خورشید که از سطوح افقی مانند اقیانوس، شن، پیاده رو‌ها یا برف منعکس می‌شود و بینایی را به طرز چشمگیری بهبود می‌بخشند. عینک آفتابی به شما این امکان را می‌دهد که از بیرون بودن بیشتر لذت ببرید و اگر ورزش می‌کنید عملکرد بهتری داشته باشید.

 بعد از جراحی لیزیک از چشم‌ها مراقبت کنید:

جراحی لیزیک چشم‌ها برای بهبود بینایی انجام می‌شوند. این روش‌ها نیاز به زمان مناسب برای بهبود چشم دارند. همانطور که چشم‌ها بهبود می‌یابند ضروری است که آن‌ها را از اشعه‌های مضر خورشید دور نگه دارید تا به طور کامل بهبود یابند. عینک آفتابی راه‌ایده‌آلی برای ایمن نگه داشتن بینایی شماست.

 سردرد و میگرن را کاهش می‌دهد:

هر کسی که از میگرن یا سردرد شدید رنج می‌برد می‌داند نور درخشان خورشید می‌تواند محرکی باشد که باعث بروز سردرد شود. استفاده از یک عینک آفتابی باکیفیت که نور خورشید را کم کرده و از چشمان شما محافظت می‌کند لازم است. ممکن است با استفاده بیشتر از عینک آفتابی از درد و ناراحتی ناشی از میگرن جلوگیری کنید. هنگام خرید عینک آفتابی اگر مستعد ابتلا به چنین سردرد‌هایی هستید از لنز‌های تیره استفاده کنید و مطمئن شوید که آن‌ها لنز‌های باکیفیتی هستند.

 

منبع:

www.wytheeyeassociates.com


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *