1403/05/03

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

سیسمونی پسرانه چه رنگی باید باشد؟

سیسمونی پسرانه چه رنگی باید باشد؟

سیسمونی پسرانه چه رنگی باید باشد؟

سیسمونی پسر شامل چه وسایلی است؟ چه رنگ‌هایی برای سیسمونی پسر مناسب‌تر است؟ اگر به دنبال خرید سیسمونی برای نوزاد پسر هستید بهتر است به این نکات دقت داشته باشید تا بتوانید سیسمونی پسرانه زیبایی داشته باشید. رنگ‌های مناسبی را برای سیسمونی پسر در نظر بگیرید و در مورد انتخاب رنگ مناسب به سیسمونی پسر به چند نکته مهم و اساسی توجه داشته باشید. 

سیسمونی پسر شامل چه چیزهایی است؟

پس از مشخص شدن جنسیت لازم است که در مورد سیسمونی نوزاد تصمیم‌گیری کنید. بطور معمول سیسمونی پسر با سیسمونی دختر تفاوت چندانی دارد. شاید مهم‌ترین تفاوت سیسمونی پسر و سیسمونی دختر به انتخاب رنگ سیسمونی نوزاد مربوط شود. بسیاری از وسایل سیسمونی دخترانه و پسرانه مشترک هستند و جنسیت نوزاد در خریدشان نقشی ندارد. پس کافی است رنگ مناسبی را انتخاب کرده و بعد برای خرید سیسمونی نوزاد پسر راهی مراکز خرید شوید. علاوه بر این در خرید پوشاک هم اختلافاتی وجود دارد که سیسمونی پسر را متفاوت می‌کند.

سیسمونی نوزاد پسرانه

رنگ سیسمونی پسر مهم است

رنگ‌های مختلفی برای سیسمونی پسر کاربرد دارند. بعضی از آنها پر طرفدار تر بوده و گروهی دیگر از رنگ‌ها کمتر در سیسمونی نوزاد پسر استفاده می‌شوند. انتخاب هر کدام از این رنگ‌ها مزایا و معایبی دارد که بهتر است قبل از خرید آنها را بدانید. رنگ‌هایی مانند کرم و قهوه‌ای، قهوه‌ای و آبی، آبی و سفید و.. از جمله رنگ‌هایی هستند که به‌طور معمول به‌عنوان رنگ سیسمونی پسر شناخته می‌شوند. علاوه بر اینها می‌توانید از رنگ‌های مشترک سیسمونی دختر و پسر هم رنگی را برای سیسمونی نوزاد درنظر بگیرید. به‌این‌ترتیب دایره انتخاب شما برای رنگ سیسمونی پسرانه بیشتر می‌شود.

محبوبترین رنگ سیسمونی پسرانه

یکی از رنگ‌های رایجی که مادران برای سیسمونی پسر انتخاب می‌کنند، آبی است. آبی طیف‌های مختلفی دارد و جزو رنگ‌های آرامش‌بخش طبقه‌بندی می‌شود. از این رو در روزهای بعد از زایمان که احتمال دارد افسردگی و ناراحتی به سراغ مادر بیاید، حس آرامش بخشی زیادی را القا می‌کند.

 • اگر می‌خواهید که اتاق نوزاد پسر شما انرژی بیشتری داشته باشد می‌توانید در کنار آبی از رنگ مکمل آن یعنی نارنجی هم برای سیسمونی نوزاد پسر استفاده کنید.
 • رنگ آبی آسمانی با سفید هم ترکیب آرامش بخشی از رنگ سیسمونی پسرانه است و ترکیب لطیفی را برای نوزاد نورسیده ایجاد می‌کند.
 • اگر می‌خواهید در تزئین دیوار اتاق نوزاد از رنگ آبی استفاده کنید توصیه طراحان داخلی این است که دیوار پشت تخت اتاق نوزاد را آبی در نظر گرفته و بقیه دیوارها را سفید بگذارید.

سیسمونی پسرانه

مزایا و معایب آبی برای سیسمونی پسر

 • ست کردن این رنگ نسبت به سایر رنگ‌ها ساده‌تر است و می‌توانید لوازم فراوانی را به رنگ آبی پیدا کنید.
 • رنگ آبی برای سیسمونی پسرکمی تکراری است اما همچنان پرطرفدار است.
 • آبی در گروه رنگ‌های سرد طبقه‌بندی می‌شود و ممکن است در طولانی‌مدت خسته‌کننده شود. از این رو ا گر می‌خواهید که با افزایش سن نوزاد محیط گرم و شادتری برایش فراهم کنید چند وسیله تزئینی با رنگ گرم را در اتاقش به کار ببرید. زرد، قرمز و نارنجی در دسته رنگ‌های گرم قرار می‌گیرند که می‌توانند انرژی بیشتری را به دکوراسیون اتاق نوزاد ببخشند.
 • آبی رنگی آرامش‌بخش است که می‌تواند آسایش بیشتری را برای مادر و نوزاد به همراه داشته باشد. اگر کودک شما ناآرام است و در طول روز خوب نمی‌خوابد برای آسایش بیشتر او چند رنگ آبی به دکوراسیون اتاقش راه دهید.

قهوه‌ای، رنگ مناسب سیسمونی پسر

کرم و قهوه‌ای رنگ رایجی در دکوراسیون خانه ما ایرانی‌ها محسوب می‌شود. بسیاری از خانم‌ها از این رنگ در چیدمان اتاق نشیمن و پذیرایی استفاده می‌کنند و حتی پرده‌های کرم و قهوه‌ای جزو انتخاب‌های رایج محسوب می‌شوند. به همین دلیل عجیب نیست که خانم‌های باردار تصمیم بگیرند این رنگ را به دکوراسیون اتاق نوزاد پسر هم راه دهند و رنگ سیسمونی پسر را کرم و قهوه‌ای انتخاب کنند.

 • اگر کرم و قهوه‌ای را انتخاب می‌کنید برای تنوع رنگی بیشتر از رنگ‌های آبی هم در سیسمونی نوزاد پسر استفاده کنید.
 •  در کنار این دو رنگ استفاده از قرمز، زرد یا نارنجی گرمای بیشتری را به اتاق نوزاد شما می‌بخشد.

دکوراسیون سیسمونی نوزاد به رنگ قهوه ای

رنگ مشترک سیسمونی پسر و دختر

اگر قبل از مشخص شدن جنسیت نوزاد تصمیم گرفته‌اید وسایل نوزاد را تهیه کنید، می‌توانید برای انتخاب رنگ سیسمونی پسر از رنگ سیسمونی مشترک بین دختر و پسر استفاده کنید. بعضی از رنگ‌ها مانند سبز، نارنجی، بنفش، زرد، سبز مغز پسته‌ای، آبی فیروزه‌ای، لیمویی و… برای سیسمونی دختر و پسر مشترک هستند. علاوه بر این ممکن است بعضی از مادر و پدرها دلشان بخواهد جنسیت نوزاد را در بدو تولد متوجه شوند و به‌این‌ترتیب این هیجان را تا ماه نهم بارداری حفظ کنند. درنتیجه این افراد هم می‌توانند یکی از این رنگ‌ها را برای خرید و تهیه لیست کامل سیسمونی نوزاد انتخاب کنند. بهتر است این رنگ‌ها را با یکرنگ خنثی مانند سفید یا طوسی ترکیب کنید تا سیسمونی شیک و زیباتری داشته باشید.

برای سیسمونی پسر سراغ رنگ قرمز نروید

شاید فکر کنید که استفاده از رنگ قرمز سیسمونی نوزاد پسر را شاد و سرزنده می‌کند اما بهتر است بدانید که متخصصان به شما می‌گویند که برای انتخاب رنگ سیسمونی پسرانه به سراغ قرمز نروید. البته قرمز در ترکیب با چند رنگ خنثی می‌تواند تا حدودی تعدیل شود اما درمجموع از آن جهت که گرمای زیادی دارد ممکن است برای نوزاد آزاردهنده باشند و احساسات آرامش بخشی را انتقال ندهد.
زمانی که نوزاد به دنیا می‌آید سلول‌های چشمش آن‌قدر رشد یافته نیست که بتواند همه رنگ‌ها را تشخیص دهد. در ابتدا نوزاد فقط می‌تواند سه رنگ سیاه، سفید و خاکستری را تشخیص دهد و بعد به‌مرورزمان می‌تواند رنگ‌های دیگر را هم تفکیک کند. به همین دلیل توصیه می‌شود که در بدو تولد به سراغ رنگ‌های خنثی و ملایم بروید و به‌تدریج با رشد کودک، رنگ‌های دیگر را به دکوراسیون اتاق کودک اضافه کنید. ضمن اینکه طراحان داخلی به مادران باردار توصیه می‌کنند از کاربرد رنگ قرمز در دکوراسیون سیسمونی خودداری کنند. استفاده از رنگ‌های ملایم‌تر مانند آبی آسمانی، سبز کمرنگ و صورتی انتخاب‌های مناسبی برای دکوراسیون اتاق کودک هستند و با چشم‌های کودک سازگاری بیشتری دارند.

خوشحالترین رنگ برای سیسمونی پسر

اگر می‌خواهید سیسمونی پسر شما رنگی سرزنده و شاد داشته باشد و نمی‌خواهید به سراغ یک رنگ تکراری مانند آبی بروید، می‌توانید سبز را انتخاب کنید. سبز نشاط و سرزندگی زیادی را به اتاق نوزاد شما القا می‌کند. بهتر است از سبزهای روشن و شاداب‌تر استفاده کنید. سبز سیبی یکی از این سبزهاست که در کنار رنگ مکمل نارنجی و البته یک رنگ خنثی مانند کرم، ترکیب لطیف و زیبایی برای سیسمونی نوزاد پسر ایجاد می‌کند. سبز طیف‌های گوناگونی دارد، آرامش‌بخش و درعین‌حال نشاط‌آور است، طبیعت و زیبایی‌هایش را به شما یادآوری می‌کند و می‌تواند تا سال‌ها رنگ ماندگاری باشد.
سبز یکی از رنگ‌هایی است که به دلیل یادآوری طبیعت تسکین‌دهنده است و اگر این رنگ را برای اتاق کودک به کار ببرید، توانایی یادگیری و تمرکز او از همان دوران کودکی افزایش می‌یابد. مطالعات پژوهشگران نشان می‌دهد که این رنگ توانی خواندن و نوشتن کودکان را تقویت می‌کند. به همین دلیل گفته می‌شود که رنگ سبز یکی از بهترین رنگ‌ها برای فضاهایی است که قرار است کودکان در این فضا به مطالعه و یادگیری مشغول باشند. درست که نوزاد شما قرار نیست از همان ابتدا خواندن و نوشتن یاد بگیرد اما اگر بودجه شما برای تغییر دکوراسیون محدود است و نمی‌خواهید هر چند وقت یکبار به فکر تغییر دکوراسیون باشید بهتر است به سراغ این رنگ بروید.
 

رنگ متفاوت سیسمونی پسر4

یک رنگ متفاوت برای سیسمونی پسر

یکی از رنگ‌هایی که می‌توانید برای تزئین سیسمونی پسر از آن کمک بگیرید، رنگ زرد است. این رنگ هم می‌تواند با رنگ‌های خنثی مانند سفید یا خاکستری به‌خوبی هماهنگ شود. زرد در دسته رنگ‌های گرم قرار می‌گیرد و می‌تواند سیسمونی نوزاد پسر را متفاوت و سرزنده نشان دهد. اگر می‌خواهید سیسمونی نوزاد پسر شما بیش از پیش به چشم بیاید.
رنگ‌های زرد و سبز هم برای دکوراسیون اتاق نوزاد پسر باهم هم‌خوانی دارند. ترکیب رنگ زرد با سبز روشن که کمی خنثی‌تر است، فضایی زیبا، سرزنده و دل‌نشین برای کودک پسر شما می‌سازد و چشم را در طولانی‌مدت خسته نمی‌کند.
همچنین می‌توانید از ایده های سیسمونی پسر به رنگ زرد برای تزئین سیسمونی کامل نوزاد استفاده کنید.

تأثیر نور در سیسمونی پسر

هنگام خرید سیسمونی پسر و قبل از انتخاب رنگ سیسمونی پسر، باید به میزان نور اتاق نوزاد هم توجه داشته باشید و قبل از تعیین رنگ، این نکته را در نظر بگیرید. به این فکر کنید که آیا در اتاقی که قرار است برای نوزاد در نظر بگیرید نور کافی وجود دارد؟ اگر می‌بینید که نور اتاق کم یا بسیار کم است به هیچ وجه رنگ تیره‌ای را برای دیوارها و وسایل نوزاد درنظر نگیرید. اگر نور اتاق کم است و اتاق وسعت کمی دارد شک نکنید که باید به سراغ انتخاب رنگ‌های روشن مانند سفید و کرم بروید و رنگ اصلی دیوارها و وسایل چوبی نوزاد را روشن در نظر بگیرید. البته می‌توانید برای یک دیوار رنگ دیگری در نظر بگیرید ولی بهتر است که بازهم به سراغ رنگ‌های روشن از خانواده آبی، یاسی، گلبهی یا سبز روشن بروید.
در صورتیکه اتاق پر نور است و در روز آقتاب زیادی به داخل اتاق نوزاد شما می‌تابد لازم نیست که حتماً در و دیوارها سفید و روشن باشند. برای تعدیل گرمای اتاق می‌توانید از رنگ‌های سرد مانند بنفش و آبی کمک بگیرید تا حس خنکی بیشتری را القا کند. توجه به این نکته برای نوزادانی که تابستان به دنیا می‌آیند بیشتر اهمیت دارد.

سیسمونی نوزاد پسر
لیست سیسمونی پسر شامل چه چیزهایی است؟

بعد از انتخاب رنگ سیسمونی لازم است که لیست سیسمونی پسر را تهیه کنید. فهرست کامل سیسمونی نوزاد شامل همه اقلام ریز و درشتی است که بعد از تولد نوزاد به کارتان می‌آید. با این وجود می‌توانید از میان این لیست اقلام غیرضروری را حذف کرده و فقط لیستی شامل وسایل ضروری نوزاد پسر داشته باشید تا هنگام خرید سیسمونی پسر دچار مشکل نشوید. بعد از پایان خرید فهرست وسایل ضروری سیسمونی اگر پول اضافه‌ای برایتان باقی ماند می‌توانید از بین لیست سیسمونی لاکچری نمونه‌هایی را انتخاب کنید.

لیست ضروری سیسمونی پسر

هنگام تهیه لیست ضروری سیسمونی پسر این بخش‌ها را حتماً در فهرست تان داشته باشید:

 •  لیست پوشاک سیسمونی نوزاد
 •  لیست لوازم تغذیه در سیسمونی نوزاد
 • لیست لوازم بهداشتی در سیسمونی
 •  لیست وسایل خواب در سیسمونی نوزاد
پوشاک سیسمونی پسر

یکی از ضروری‌ترین وسایل در سیسمونی پسر، پوشاک نوزاد است. توصیه می‌شود در انتخاب طرح و رنگ لباس‌های نوزاد کمی حساس باشید و پوشاک صد در صد نخی را بویژه برای زیرپوش و لباس‌های زیر نوزاد پسر انتخاب کنید. پوست نوزادان حساس است و باید از لباس‌هایی برای آن‌ها استفاده کرد که حساسیت‌زا نباشند. بعد از تهیه لباس نوزاد می‌توانید برای جشن سیسمونی لباس‌ها را در کمدی مناسب بچینید. رنگ پوشاک را مناسب با رنگ سیسمونی در نظر بگیرید تا سیسمونی زیباتری داشته باشید.

سیسمونی پسر را چطور بچینید؟

علاوه بر لباس نوزاد باید وسایلی مانند دسته خواب و شوینده‌های بهداشتی، ست حوله و وسایل بهداشتی و پوشک و شیشه شیر و دسته غذاخوری و ست کالسکه و …. را برای نوزاد تهیه کنید. توانید این وسایل را با تزیینات خاص و به‌صورت مرتب در کمد نوزاد بچینید تا سیسمونی پسر شما زیباتر شود. توجه داشته باشید که چیدمان صحیح و مرتب این وسایل در مکان‌های مخصوص از کمد نوزاد از اهمیت زیادی برخوردار است.
حواستان باشد که هر کدام از وسایل و لباس‌های نوزاد را در کدام بخش از اتاق نوزاد یا کمد نوزاد قرار می‌دهید تا بعد از تولد نوزاد برای پیدا کردن این وسایل کمتر به دردسر بیفتید.
ضمن اینکه توصیه می شود به نکاتی در مورد چیدمان سیسمونی نوزاد توجه داشته باشید. 

سیسمونی پسر
تزئین سیسمونی پسر

تزیین سیسمونی پسر برای مادرانی که به دنبال برگزاری مراسمی مانند جشن سیسمونی هستند، بیشتر اهمیت دارد. می‌توانید وسایلی را که برای جشن سیسمونی آماده کرده‌اید با کمک ایده‌های خلاقانه به زیبایی تزیین کنید. سپس هر کدام از این وسایل را در اتاق نوزاد بچینید. بهتر است چیدمان اتاق نوزاد برای جشن سیسمونی به صورتی انجام شود که همه وسایل برای مهمان‌ها قابل مشاهده باشند. بعد از پایان این مراسم می‌توانید چیدمان را تغییر داده و آن را برای بعد از تولد نوزاد کاربردی‌تر کنید. علاوه بر این برای تزئین سیسمونی نوزاد می‌توانید از روبان‌هایی همرنگ با سایر وسایل اتاق استفاده کنید یا استیکر های کارتونی را روی وسایل و دیوارها بچسبانید تا سیسمونی پسرانه شما زیبا و جذاب‌تر دیده شود.

رنگ‌های مکمل برای تزئین اتاق نوزاد پسر

یکی از راه هایی که به شیک و مدرن دیده شدن اتاق نوزاد شما کمک می کند، استفاده از رنگ های مکمل در دکوراسیون اتاق نوزاد است. بهتر است رنگ وسایل اتاق نوزاد را به این صورت در نظر بگیرید، مثلا از ترکیب زرد و بنفش، نارنجی و آبی و قرمز و سبز استفاده کنید. اگر از رنگ های تند خوشتان نمی آید بهتر است برای آرامش بهتر نوزاد، رنگ اتاق نوزاد را ملایم تر انتخاب کرده و به جای زرد، لیمویی و به جای بنفش، یاسی را در نظر بگیرید. به این ترتیب چیدمان اتاق جلوه بیشتری پیدا می کند. 

این رنگ‌ها را برای اتاق پسرتان انتخاب نکنید

بهتر است برای نوزاد اتاق پسر به دنبال رنگ های تیره ای مانند سیاه نباشید چون بدترین انتخاب برای اتاق نوزاد پسر است. همینور بهتر است به سراغ رنگ های تندی مانند قرمز نروید. نوزاد پسر هم مانند نوزاد دختر به آرامش نیاز دارد. پس رنگ های ملایمی را برای اتاقش در نظر بگیرید. 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *