1403/05/02

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

فواید خوردن به در بارداری و موارد احتیاط

فواید خوردن به در بارداری و موارد احتیاط

خوردن به در بارداری فواید بسیاری همچون جلوگیری از سقط جنین و تقویت اعصاب جنین دارد. با این حال بهتر است درباره موارد احتیاطی و نحوه صحیح مصرف آن در این دوران حساس بیشتر بدانید.

تمام چیزهایی که باید از خوردن به در بارداری بدانید (در حال بررسی)

بیا نی نی | دسته مادر و کودک – مصرف میوه به، به همراه برگ و دانه‌اش برای هر کس می‌تواند بسیار مفید باشد اما ما در این مطلب قصد داریم به بررسی فواید خوردن به در بارداری و البته موارد احتیاطی مصرف آن بپردازیم. با ما همراه باشید.


در این مطلب می خوانید:

  • خوردن به در بارداری؛ مفید یا مضر؟
  • فواید خوردن به در بارداری
  • عوارض خوردن به در بارداری و نحوه صحیح مصرف 

خوردن به در بارداری؛ مفید یا مضر؟

میوه به جزء آن دسته از میوه‌های پر خاصیت و مغذی است که خوردن آن به شکل‌های مختلف تازه و پخته رایج است و به واسطه خواصی که دارد، در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها موثر خواهد بود. اما شرایط خوردن به در بارداری چگونه است؟

فواید و خواص میوه به در بارداری به قدری زیاد است که رد پای توصیه برای استفاده از آن در دوره حاملگی را حتی در احادیث و روایت‌های دینی نیز مشاهده می‌کنیم.
پیامبر اسلام (ص) در حدیثی می‌فرمایند: «به، قوه بینایی را زیاد کرده و محبت در قلب ایجاد می کند و اگر زن آبستن به بخورد فرزندانش نیکو متولد می‌شوند.»

البته تحقیقات علمی نیز ، فواید خوردن این میوه در بارداری را به اثبات رسانده است. در ادامه به برخی از این فواید اشاره می‌کنیم.

اشکال مصرفی میوه به

 

فواید خوردن به در بارداری

۱. کاهش فشار خون

از آنجایی که به سرشار از پتاسیم است و این ماده معدنی نیز نقش قابل اعتنایی در کاهش فشار خون بازی می‌کند، لذا مصرف این میوه سبب جلوگیری از افزایش فشار خون در بارداری خواهد شد.

۲. افزایش هوش جنین

پژوهش‌های مختلفی که در خصوص فواید و خواص میوه به صورت گرفته، حاکی از آن است که خوردن به در دوران حاملگی به دلیل مواد مغذی بسیار تاثیر چشمگیری در روند تقویت هوش و ذکاوت جنین دارد.

۳. بوی خوش بدن جنین

از آنجا که مصرف به بر غدد عرق اثرگذار است، در نتیجه باعث تاثیر بر تعرق شده و بدن و پوست جنین را خوشبو می‌کند.

۴. تعادل شدت ویار و ایجاد اثرات مثبت در روند آن

بدیهی است که در طول دوره حاملگی، مادر باردار دوران قاعدگی را تجربه نخواهد کرد و به همین علت خروج سموم و موادی که تا قبل، از طریق این خونریری از بدن او انجام می‌شد، متوقف خواهد شد. ماندگاری این مواد در بدن مادر سبب تاثیرات منفی و مستقیم بر سیستم گوارشی او می‌شوند. به همین جهت خوردن به در بارداری به نحوی این اثرات منفی را خنثی می‌کند و معده و روده و به طور کلی دستگاه گوارش را در وضعیت مطلوبی قرار می‌دهد و همچنین باعث می‌شود که روند ویار در حاملگی با تعادل همراه باشد.

۵. تقویت نظام اعصاب جنین

ویتامین‌های B موجود در میوه به اثرات مطلوبی را در سیستم عصبی جنین اعمال می‌کنند. همچنین خوردن میوه به در بارداری، سبب تسکین و تعادل اعصاب مادر باردار خواهد شد، اضطراب و تنش را در او از بین می‌برد و از بروز افسردگی‌های مختلف در حین بارداری، جلوگیری می‌کند.

۶. سلامت جنین و ممانعت از سقط

میوه به قابض است. از طرفی باعث تقویت سلول های جداره رحم می‌گردد. بنابراین مصرف آن می‌تواند نقش محافظت کننده از جنین داخل رحم را ایفا کند و از سقط شدن جنین پیشگیری خواهد کرد.

 

علاوه بر تمام مواردی که در بالا گفته شد، اگر بخواهیم به احادیث و روایت‌های ذکر شده از جانب ائمه نیز استناد کنیم، باید بگوییم که میوه به سبب زیبایی بخشیدن به چهره جنین، سلامت و پرورش بهتر قلب او و همچنین ایجاد اثرات مثبت در اعصاب مادر و آرامش وی می‌شود.

میوه به

 

عوارض خوردن به در بارداری و نحوه صحیح مصرف 

اگر میوه به را به شیوه درست در بارداری مصرف نکنید، ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد. ممکن است بپرسید آیا در دوران بارداری بهتر است به را به شکل پخته مصرف کنیم یا خام؟

در این باره باید بگوییم که مصرف میوه به، به صورت پخته بیشتر توصیه می‌شود؛ چرا که بنا بر پژوهش‌های صورت گرفته:

  • خوردن به خام، ممکن است سبب انسداد رگ‌های خونی شده و سلامت مادر را به مخاطره بیندازد.
  • همچنین خوردن به خام برای مادری که مزاج گرم دارد نیز مضر خواهد بود.
  • علاوه بر این‌ها هضم به خام برای معده دشوار است و می‌تواند روند گوارش مادر را با مشکل مواجه سازد.

پس بهترین راه مصرف و خوردن به در بارداری این است که آن را پخته و به شکل کمپوت مصرف نمایید.

بهترین راه مصرف و خوردن به در بارداری این است که آن را پخته و به شکل کمپوت مصرف نمایید.

نحوه صحیح خوردن به در بارداری

 

سخن پایانی

همان‌طور که دریافتید، میوه به یکی از بهترین و پرخاصیت‌ترین میوه‌هایی است که در زمان بارداری توصیه می‌شود. پس خوردن به در بارداری را از یاد نبرده تا بتوانید خود و جنینتان را از فواید بسیاری بهره‌مند سازید. تجربیات خود را از خوردن به در بارداری، با ما و خوانندگان‌، به اشتراک بگذارید. شما می‌توانید درباره طبع به و مصلحات آن، همچنین میزان کالری به نیز در بیا نی نی اطلاعات کسب کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *