1401/03/01

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

آیا تتو در دوران بارداری خطرناک است؟

آیا تتو در دوران بارداری خطرناک است؟

آیا تتو در دوران بارداری خطرناک است؟

نی‌نی سایت: تتو در دوران بارداری! تقریبا کمتر کارشناسانی پیدا می‌شود که موافق چنین اقدامی باشد. واقعیت این است که دلایل زیادی وجود دارد که نشان می‌دهند انجام عمل تتو در دوران حاملگی زمینه ساز بروز خطراتی برای سلامت مادر و فرزندش می‌شود.

 

اما چرا؟
هپاتیت B و ایدز دو بیماری بسیار خطرناکی محسوب می‌شوند که امکان انتقال آنها به بدن از طریق تزریق مایعات وجود دارد. این بدان معناست که امکان دارد چنین بیماری‌هایی از طریق سوزن‌هایی که پیشتر برای تتو بیماران ایدزی یا هپاتیتی به کار رفته، به شخص سالم دیگری منتقل شود. از آن گذشته اگر مادر بارداری به این بیماری‌ها مبتلا شود، به احتمال فراوان امکان سرایت آنها به جنین نیز وجود دارد.

تاکنون دلیل روشنی مبنی بر اینکه چه میزان رنگدانه (جوهر) مورد استفاده در تتو برای سلامتی جنین در حال رشد خطرناک است ارایه نشده اما یک نکته کاملا روشن است: اگرچه مقدار اندکی از مواد شیمیایی برای سلامت (پوست) افراد بزرگسال خطرناک نیست اما این میزان قطعا برای سلامت جنین خطرناک خواهد بود.

از آن گذشته از نظر زیبایی هم توصیه می‌شود که در دوران بارداری تتو انجام نشود زیرا در این دوران پوست همواره در معرض تغییر و کش آمدن است و به همین دلیل طرحی که بر روی پوست نقش می‌بندد به مرور تغییر فرم می‌دهد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *