1401/03/07

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

بیماری پنهان زنان پس از زایمان

بیماری پنهان زنان پس از زایمان

پس از زایمان

مشکل سلامتی پنهان پس از زایمان

یکی از مشکلات جدی برخی از زنان پس از زایمان نوسان فشار خون است که متاسفانه تقریبا همه ی آنها از این مسئله بی اطلاع هستند و توجهی برای مراقبت و درمان از خود در این رابطه انجام نمی دهند.
تحقیقات جدید هشدارهایی در رابطه باپره اکلامپسی و فشارخون بالای تشخیص داده نشده می دهد ، پره اکلامپسی که روی ۳.۴ درصد از حاملگی ها در ایالات متحده تاثیر می گذارد، یک عارضه بالقوه مرگبار است که با فشار خون بالا و سطح بالایی از پروتئین در ادرار همراه است. محققان علت فشارخون بالا در زنان تازه زایمان کرده را پره اکلامپسی دانسته اند که می تواند پس از حداقل یک سال وضع حمل همراه بیمارباشد و دکتر بدون انجام آزمایشات دقیق تشخیص ندهد.
این یافته ها توسط خانم هایی که دچار عوارض بارداری بوده اند و تا مدتها بعد از تولد  فشارخون را چک می کرده اند منتشر شده است.
 پس از زایمان

فشار خون بالا بیماری پنهان زنان پس از زایمان

براساس گزارش دیلی میل فشارخون بالا یکی از بیماری های خطرناک و رایج در آمریکا است که حدود ۷۵میلیون نفر با آن دست وپنجه نرم می کنند، فشار خون بالا خطر ابتلا به بیماری های قلبی ،سکته مغزی را افزایش می دهد و از علل اصلی مرگ در آمریکا بشمارمی رود؛ علائم پره اکلامپسی خفیف فشارخون بالا ،احتباس آب ،سطح بالای پروتئین درآب است که در این زنان تحت بررسی دیده شده است.
نشانه های پره اکلامپسی شدید سردرد، تاری دید، تنگی نفس  درد شکم است ، علائمی که زنان بعد از زایمان اگر مدام با آن درگیر بودند بایستی به پزشک متخصص مراجعه کرده و تحت آزمایشات دقیق قرار گیرند.
دکتر “لورا” گفت زنان با پره اکلامپسی ۷ برابر احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی را درمقایسه با زنان با فشار خون طبیعی در دوران بارداری دارند. همچنین دکتر “بنچاپ” گفت :مشکل فشارخون بالا پس از بارداری اغلب نادیده گرفته می شود چون خیلی از این  زنان در مطب پزشک فشار نرمال دارند و علامت واضحی از این مشکل در آنان دیده نمی شود.
مطالعاتی که دکتربنچاپ و همکارانش بین ۲۰۰ زن مبتلا به پره کلامپسی شدید انجام داده اند نشان می دهد:
  • فشارخون سیستولیک ۱۶۰میلی متر جیوه یا بالاتر
  • فشارخون دیاستولیک ۱۱۰میلی متر جیوه یا بالاتر است.
بیماری پس از زایمان
آنهاحدود یک سال پس از بارداری فشارخون خود را هر روز و شب در درمانگاه اندازه می گرفتند ، محققان کشف کردند که بیش از ۴۱ درصد از زنان در این مطالعه یک سال پس از بارداری فشارخون بالا داشتند به طوریکه حدود ۱۷/۵درصد از افراد فشارخون بالای مخفی داشتند درحالیکه آنها در مطب پزشک فشارخون نرمال داشتند.
این فشار خون بالا پایدار (۱۴.۵ درصد) و فشار خون بالا سفید (۹.۵ درصد)، هنگامی رخ میدهد که مردم فشار خون بالاتر در مطب دکتر نسبت به بیرون دارند. پژوهشگران همچنین دریافتند ۴۲.۵ درصد از زنان در طول شب فشارخون داشته اند، که خطر ابتلا به بیماری های قلبی، سکته و مرگ را افزایش می دهد.
پزشکان به خانم های بارداری که فشارخون دارند توصیه می کنند فشارخود را تا یکسال و حتی بیشتر پس از زایمان کنترل کنند چرا که مسئله ای جدی است و باید تحت کنترل باشد. فشار خون بالا بیماری است که درمان ندارد و بسیاری از کارشناسان متوجه نشده اند چرا این بیماری در وهله ی اول توسعه میابد با این حال کارشناسان می گویند هر چقدر زودتر تشخیص داده شود بهتر است همچنین بیان می کنند کنترل فشار نه تنها در مطب پزشک بلکه در منزل در هر ساعت اهمیت زیادی دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *