1401/03/08

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

ترفند های کلیدی عکاسی از کودکان برای اینستاگرام

ترفند های کلیدی عکاسی از کودکان برای اینستاگرام

عکاسی کودکان

 چند ترفند ساده برای عکاسی کودکان

اکثر پدر مادرها دوست دارند از کودکان خود پیش از آنکه به سن بلوغ برسند، حتما عکس و یا عکس هایی داشته باشند تا با آن خاطرات گذشته را مرور کنند. حال چه باید کرد تا عکس هایی که از کودکان خود می گیریم، ارزش چاپ کردن را داشته باشد، به چه نکاتی در این مورد باید توجه کرد.

شاید جذاب ترین عکس هایی که از بچه ها گرفته می شود و معمولا در دنیای مجازی دست به دست می شود و طرفداران زیادی نیز پیدا می کند، عکس هایی هستند که کودک اصلا توجه ای به دروبین ندارد و کار خودش را انجام می دهد. عکس هایی پر طرفدار هستند که، قطعه ای از دنیای واقعی کودک را به تصویر کشیده باشد.

با این تفاسیر هیچ عکاس و یا پدر و مادری آنقدر وقت اضافه ندارند تا ساعت ها بنشینند تا حرکت بامزه ای از رفتار کودک را عکس بگیرند. پدر مادرها برای صرفه جویی در زمان و گرفتن عکس های جذاب از کودکان باید یک سری اصول را هنگام عکاسی رعایت کنند. در ادامه این مطلب شما را با چند تکنیک ساده اما مهم در عکاسی کودکان آشنا می کنیم.

۱. از پیش برنامه ریزی داشته باشید
هنگامی که خود را برای عکاسی از کودکان آماده می کنید. قبل از فکر کردن درباره موقعیت ها، زمینه ها، حواس پرتی کودک و نوع فعالیتش یک برنامه از پیش تعیین شده، داشته باشید. در چنین مواردی به حرکات های بعدی کودک توجه کنید، چرا که خردسالان هر آن ممکن است از حالی به حال دیگر تبدیل شوند و شما یک صحنه بی نظیر را از دست بدهید. نماهایی را برای عکاسی انتخاب کنید که تصویر بچه ها از دسترس شما خارج نشود.

عکاسی کودکان

ترفندهایی برای گرفتن عکس جذاب اینستاگرامی از کودکان

۲. بچه ای که می خواهید از او عکس بگیرید را انتخاب کنید
آیا می خواهید از یک بچه خجالتی عکس بگیرید و یا از یک بچه کاملا بازی گوش؟ معمولا عکس گرفتن از بچه های آرام کار آن چنان سختی نیست، اما شما باید خودتان را در مواجه با بچه هایی که بیش از حد از خودشان تحرک نشان می دهند، کاملا آماده کنید. این آمادگی پیش از انداختن عکس باعث می شود، صحنه های خیلی جذابی را بتوانید شکار کنید.

۳. ایجاد ارتباط و دوستی با کودک
قبل از اینکه بخواهید از کودکان عکس بگیرید، سعی کنید با آنها ارتباط برقرار کنید. چنین کاری باعث می شود تا کودک احساس بدی نسبت به شما و دوربین درون دستتان نداشته باشد و احساس راحتی بیشتری کند. چنین حسی باعث می شود تا کودک به کارهای عادی خود بپردازد و در چنین شرایطی می توانید عکس های ماندگار از کودک ثبت کنید.

۴. حالت های اتومات دوربین را در نظر داشته باشید
برخی از دوربین ها حالتی به عنوان حالت عکس برداری از کودک دارند. چنین امکانی برای این طراحی شده که کودکان در هنگام عکس گرفتن از خودشان حرکت های بدون هماهنگی انجام دهند، از این رو عکس هایشان تار و یا کشیده می شود. شما با فعال کردن این دکمه می توانید عکس هایی با کیفیت بالاتر ثبت کنید و دیگر نگران تار شدن و یا بد فرم شدن عکس های خود نباشید.

۵. به بچه ها اجازه دهید تا بچگی کنند
به هیچ عنوان بچه ها را برای گرفتن یک نوع عکس خاص مجبور به کاری نکنید. اجازه دهید کودک در حال خودش باشد. چرا که مجبور کردن کودک برای عکس گرفتن نمی تواند روش درستی برای گرفتن عکس های ماندگار باشد. در چنین شرایطی نماهایی که شما از بچه ها انتظار دارید، به وجود نمی آید. محیط را برای عکس انداختن از کودکان شاداب کنید و سعی کنید درخواست های خود را با لبخند اجرا کنید. به یاد داشته باشید، بچه هایی که سنشان خیلی کم است، در مقابل خواسته شما ممکن است، روی خوش نشان ندهند. بچه ها به ویژه آنهایی که سن و سال خیلی کمی دارند، به نشستن دراز مدت واکنش منفی نشان می دهند.

 

عکاسی کودکان

ترفندهایی برای گرفتن عکس جذاب اینستاگرامی از کودکان

 
۶. چهره کودکان هرچقدر خندان باشد، عکس شان جذابتر می شود
شما می توانید با یکسری رفتارها و یا کلمات کودکان را بخندانید. در چنین شرایطی بچه ها چهره واقعی و جذاب خود را رو می کنند، این درست همان زمانی است که باید از آن ها عکس برداری کنید تا خاطرات بسیار جذابی برای آینده شما باقی بماند. کودکان لبخند والدین را در هنگام عکس گرفتن دنبال می کنند. در چنین شرایطی مادر می تواند بچه را بخنداند و پدر از او عکاسی کند و یا بلعکس.

۷. مشغول کردن بچه در هنگام عکاسی
کودکان وقتی با اسباب بازی و یا هر چیز دیگر مشغول شوند، حواسشان نسبت به محیط پرت می شود. در چنین شرایطی صدا زدن کودک می تواند توجه اش را سمت شما جلب کند. این همان لحظه ای است که می توانید یک عکس جذاب از کودک بگیرید.

۸. از رنگ های ملایم استفاده کنید
استفاده از چراغ های آبی و سفید در عکاسی می تواند تصویر را خشن به نظر برساند. در چنین عکس هایی بچه ها عجیب غریب و بد فرم می افتند. سعی کنید در هنگام عکاسی بچه های یتان را زیر نور ملایم قرار دهید تا جذابیت تصویر بالا برود البته در هنگام عکاسی نور صحنه باید به اندازه کافی روشن باشد.
شما حتی می توانید از فضای طبیعی حیاط منزل خود برای عکاسی کودکان نیز استفاده کنید چنین فضا هایی هم نور کافی دارند و هم کودکان میل زیادی برای بازی کردن پیدا می کنند و روحیه شادتری از خود نشان می دهند.

۹. تشویق کردن و جایزه دادن
تشویق کردن و جایزه دادن به کودکان یک روش موثر برای عکاسی کردن از آن ها است. شما می توانید با استفاده از آب نبات و یا هر تنقلاتی دیگری که کودکان دوست دارند آنها را ترغیب کنید تا در هنگام عکس گرفتن با شما همکاری کنند. عکس گرفتن بدون هماهنگی کودکان نیز می تواند بسیار جالب باشد اگر شما کمی ذوق هنری داشته باشید می توانید از زوایای مختلف عکس های بسیار جذابی از کودکان بگیرید.

 

عکاسی کودکان

ترفندهایی برای گرفتن عکس جذاب اینستاگرامی از کودکان

۱۰. برخورد با بچه های خیلی خجالتی
معمولا برای عکس انداختن با بچه های که خیلی خجالت می کشند دچار مشکل خواهید شد در چنین شرایطی صبر کنید تا کودک به محیط عادت کند سپس در اولین فرصتی که سرش را بالا گرفت اقدام به عکس گرفتن کنید. در چنین شرایطی باید کمی سرعت عمل داشته باشید تا بتوانید بهترین عکس ها را ثبت کنید.

۱۱. عکس ها آنی
از مزایای دوربین های دیجیتال این است که شما می توانید در یک لحظه چندین عکس بگیرید این خود یک مزیت است که شما از یک صحنه چندین عکس داشته باشید با این تفاسیر می توانید بی عیب ترین عکس را برای چاپ انتخاب کنید در عکاسی کودکان منتظر ننشینید تا آنها خود را با دوربین شما وفق دهند بلکه این شمایید که باید خود را با حالت های آنها وفق دهید در چنین شرایطی انگشت خود را روی شاطر قرار دهید و به محض اینکه موقعیت مناسب به وجود آمد شروع به عکس برداری کنید.

۱۲. از عکس گرفتن لذت ببرید
روش های بسیار زیادی برای سرگرم کردن کودکان وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آنها کودکان را مشغول کرده و سپس اقدام به عکس برداری کنید. پوشیدن لباس دایناسور و یا یکسری دیگر از شخصیت های کارتونی برای کودکان می تواند جذاب باشد. نگران عکس های با صورت احمقانه نباشید در پاره ای از اوقات همین عکس ها جذابیت بسیار زیادی پیدا می کنند. لذت عکاسی را از یاد نبرید تا با روحیه بیشتر از صحنه های جذاب کودکان عکس برداری کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *