دلتا/ خنده یکی از نشانه‌هایی است که به‌وسیله آن متوجه می‌شویم که آیا فردی خوشحال و سرحال است یا خیر.
 تحقیقات علمی ثابت کرده‌ است که خنده به ما کمک کند تا حقایق جالبی را در مورد خودمان و دیگران کشف کنیم. این موضوع توسط محققان ثابت شده که برای مدتی طولانی در مورد خنده مطالعه کرده‌اند. در این مطلب از مجله دلتا به بیان حقایقی جالب در مورد خندیدن می‌پردازیم.
حقایقی جالب در مورد خندیدن
تحقیقات نشان داده‌ که خنده یک فرد نشانه حقایق بیشتری به‌جز شاد بودن او است. در این مطلب، به شما می‌گوییم که چگونه می‌توانیم با نگاهی دقیق‌تر به خنده افراد آن‌ها را بهتر بشناسیم.
لبخند دوستی
این لبخند یکی از معروف‌ترین انواع لبخندی است که شما آن را در تابلوی مونالیزای لئوناردو داوئینچی دیده‌اید. لبخند دوستی بیشتر برای اینکه مردم بخواهند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، استفاده می‌شود.
لبخند احساسی
این لبخند را به سادگی می‌توانید تشخیص دهید. در لبخند احساسی عضلات صورت به صورت قابل توجهی منقبض می‌شود و احساس مثبت فرد به‌طور کامل به ما منتقل می‌شود. در این خنده عضلات بالای صورت درگیر شده و هیچ عضله‌ای در قسمت پایینی صورت به‌جز آن‌هایی که در راستای چشم‌ها هستند، درگیر نمی‌شود. این نوع خنده چین و چروکی را در صورت فرد ایجاد می‌کند که به‌راحتی قابل تشخیص است.
لبخند تحقیرآمیز از حقایقی جالب در مورد خندیدن
این لبخند از آن نوع خنده‌هایی است که بار مثبتی در خود ندارد. این لبخند نشانه‌هایی از رنجش را برای دیگران نشان می‌دهد. در این نوع لبخند فردی که می‌خندد گوشه‌ای از لب خود را بالا برده و نگاه تحقیر آمیزی به فرد مورد نظر می‌اندازد. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب نرم کردن دل شوهر با ترفندهای آسان سر بزنید.
لبخند شرم‌آور
این لبخند به‌صورت خفیف بوده و لب‌ها را به شکل نامتقارنی درمی‌آورد. این خنده معمولا نوعی حفاظت از خود و تلاشی برای پنهان کردن بدبختی محسوب می‌شود. شما می‌توانید اندوه عمیقی را در چشمان کسی که این لبخند را می‌زند ببینید. مانند وقتی که با همسر خود در حال تماشای فیلمی هستید که از آن متنفر هستید، این لبخند مربوط به شخصی است که وانمود می‌کند مشکلی با چیزی ندارد، اما در واقع اینطور نیست.
لبخند نرم
این خنده سعی می‌کند تا لبخند از روی شادی بسیار را کنترل کند. در این لبخند گونه‌ها بالاتر رفته و گوشه لب پایین می‌آید. لبخند مذکور زمانی اتفاق می‌افتد که ما باید مودب باشیم و لبخند نزنیم حتی اگر موردی را دیدیم که بسیار خنده‌دار به‌نظر می‌آمد.
لبخند ناگهانی
لبخند ناگهانی اغلب در زمانی رخ می‌دهد که به شما یک خبر بد می‌دهند. آن را می‌توانید با یک مثال بیشتر درک کنید. فرض کنید به یک رستوران رفته‌اید و تمام میزها رزرو و پر شده‌اند. لبخندی که به‌صورت ناگهانی می‌زنید دقیقا همان چیزی است که منظورمان است. لب پایین کمی تکان می‌خورد و متوجه کج شدن سر خود می‌شوید.
لبخند ساختگی از حقایقی جالب در مورد خندیدن
لبخند زورکی یا ساختگی به راحتی قابل تشخیص است. در خنده طبیعی و معمولی عضلات چشم‌ها درگیر می‌شود، اما در لبخند ساختگی ما درگیری عضلات چشم و چین و چروکی را نمی‌بینیم.
لبخند از روی ترس
لبخند از روی ترس زمانی رخ می‌دهد که شما نگران چیزی هستید، اما در عین حال لبخند نیز به لب دارید. ابروها در این لبخند حالت شگفت‌زده شده را دارند. در این نوع لبخند دندان‌ها به‌صورت مشخصی دیده می‌شوند و چشم‌ها نیز به بالا می‌روند.