1400/10/28

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

رازهایی درمورد نوزاد تازه متولد شده که مادرها نمیدانند

رازهایی درمورد نوزاد تازه متولد شده که مادرها نمیدانند

نوزادان تازه متولد شده

واقعیت های عجیب در مورد نوزادان تازه متولد شده که پزشکان به شما نمی گویند 

نوزادان نمیتوانند نمک را بخورند، اشک واقعی نمیریزند و کشکک زانو ندارند! آیا می دانستید ؟ اینها تنها رازهای جالب و شاید باورنکردنی در مورد نوزادان تازه متولد نیست در اینجا، واقعیت های عجیب و غریبتری درباره این انسانهای کوچک وجود دارد.

آنها نمیتوانند مزه نمک را بفهمند 

نوزادان تازه متولد شده با سیستم مزه ای خوبی از طعم و مزه به دنیا میایند، به جز برای طعم نمک.
 
نوزادان
حقایق عجیب درباره نوزادان تازه متولد شده 

آنها گریه می کنند، اما اشک نمی ریزند

نوزادان زیادی گریهو میکنند، اما نمیتوانند اشک بریزند ،مجاری و غدد اشکی آنها تا وقتی به سن بین سه تا دوازده هفته برسند، کامل نیست و فعالیتی ندارند.
 
نوزادان تازه متولد شده
نوزادان تازه متولد شده اشک نمیریزند اما گریه می کنند

آنها کشکک زانو ندارند 

واقعا !خب … به نوعی .اگر شما از پاهای کودک اشعه ایکس بگیرید، احتمالا هیچ چیزی را در جایی که کشکک زانو قرار دارد، نمیبینید، یا اگر شما چیزی میبینید، آن ها فقط نقاط کوچک و ریزی هستند.
دلیل:تمام استخوان ها به عنوان غضروف شروع به تشکیل شدن، میکنند و در طول زمان سخت می شوند و تبدیل به استخوان می شوند. کشکک زانوها زمان زیادی طول میکشد تا درست شوند (از سه تا پنج سالگی) و به دلیل اینکه غضروف بر روی اشعه ایکس نشان داده نمیشود، نوزادان به نظر می رسد هیچ زانویی ندارند.
نبودن کشکک زانو چیز خوبی است، زیرا بافت اسفنجی آنها برای جذب بعضی از کودکان نوپایی که در طول ماه هایی روی زمین چهار دست و پا میروند و می خزند، از خراب شدن و کشیده شدن آنها می کاهد.
 
کشکک زانو
نوزادان تازه متولد شده کشکک زانو ندارند

آنها استخوان های بیشتری نسبت به بزرگسالان دارند 

راه بیشتر:حدود ۳۰۰، در مقایسه با ۲۰۶ ما. دلیل این به اینکه چرا آنها کشک زانو ندارند، مرتبط است :
بعضی از استخوان های جدا شده کودک، به هم می پیوندند و استخوان های آنها در ماه ها و سال ها پس از تولد کامل میشوند.
به عنوان مثال: جمجمه به عنوان چندین استخوان جداگانه، تولید و شروع می شود که در حدود دو سالگی به یک استخوان بزرگ تبدیل می شوند.
 
استخوان ها
استخوان های نوزادان تازه متولد شده از بزرگسالان شده بیشتر است

آنها قاعدگی دارند 

در حالی که هنوز در رحم هستند، نوزادان در معرض سطوح بالای هورمون استروژن زن قرار می گیرند ،در هنگام تولد، هنگامی که کودک از مادر جدا می شود، به همان میزان، استروژن او به سرعت در حال پایین آمدن است و در دختران نوعی حالت شبیه به قاعدگی در زنان جوان و بزرگسال برایشان اتفاق می افتد.کاهش میزان هورمون که سبب ایجاد عوارض جانبی می شود ،نیز می تواند باعث ایجاد گالاکتوره ، (پدیده ای که در آن نوزادان جوانه های کوچک پستان را در خود تولید می کنند و در واقع لاکتات مقدار کمی شیر در نوک پستان را در آنها به وجود می آورد.) میشود.
این اتفاق می تواند هم در پسران و هم در دختران رخ دهد. این اتفاق، خطرناک و غیر معمول نیست و برای حدود ۵ درصد نوزادان رخ می دهد و می تواند تا دو ماه ادامه یابد.
(در فولکلور قدیمی اروپایی، شیر از سینه نوزادان به عنوان “شی جادوگر”نامیده می شد و به نظر می رسد که یک قدرت جادویی دارد)
 
نوزادان
نوزادان تازه متولد شده قاعدگی دارند

آنها خود، مدفوع خود را میخورند 

نوزادان فقط چند ماه پس از تخمک ، شروع به ادرار کردن در رحم می کنند. ادرارشان کجا می رود؟ آن را می نوشند!

به طور دقیق تر، ادرار با مایع آمنیوتیک اطراف نوزاد در رحم مخلوط می شود و در سه ماهه سوم بارداری، یک جنین روزانه حدود یک لیتر مایع آمنیوتیک مینوشد.کارشناسان می گویند:که این عمل عمدتا به عنوان تمرین برای بلعیدن و هضم کردن انجام می شود زیرا جنین نیازی به هیدراتاسیون یا تغذیه در رحم ندارد (که از طریق مادر و از طریق بند ناف می آید).این به این معنی است که هرکدام از ما چند ماه زندگی خود را صرف نوشیدن مدفوع خود کرده ایم.

 

نوزاد

آنها می توانند چیزهایی که زمانی که در رحم بوده اند و خورده اند را به یاد بیاورند

همان طور که قبلا گفتیم، نوزادان تازه متولد شده نمیتوانند طعم نمک را بفهمند، اما می توانند طعم های دیگری را متوجه شوند، و آنها طعم های مزه هایی که در زمانی که در رحم خوردند را میفهمند، که از از ماه پنجم بارداری شروع میشود. اعتقاد بر این است که مایع آمنیوتیک تحت تاثیر چیزی است که مادر میخورد. که به نوبه خود، پس از تولد اثرش را می گذارد.

برای مثال، اگر مادر باردار غذاهای زیادی مثلا از سیب زمینی بخورد، کودک طعم آن را در مایع آمنیوتیک خود در رحم میفهمد و شانس خوبی برای خوردن غذاهای سیی زمینی دار پس از تولد دارد.

آنها پشمالو و مودار هستند 

گاهی اوقات نوزادان تنها با مقداری مو در بالای سرشان به دنیا می آیند و یا با “حالت هلویی” در سراسر بدن کوچکشان متولد می شوند.این چیزی نیست که ما در مورد آن صحبت می کنیم همانطور که در رحم رشد می کنند، تمام بدن نوزاد در لایه نازکی از مو پوشیده شده است. کارشناسان رشد کودک می گویند که مو باعث تنظیم دمای بدن در رحم می شود بنابراین، اگر کودک شما مانند یک گربه به نظر می رسد، نگران نباشید:کاملا طبیعی است و در طی چند هفته اول زندگی نوزاد، موها به آرامی از بین می روند.اگر نوزاد شما در لایه ای از مو پوشیده نشد، خب، نوزاد در پایان دوران بارداری است و تمام آن را خورده است.
 
نوزادان تازه متولد
پشمالو بودن نوزادان تازه متولد
 
حقایق جالب و باورنکردنی دیگر درمورد نوزادان تازه متولد – شماره گذاری کنید
روانشناسان در آمریکا شگفت زده شدند وقتی متوجه شوند نوزادان دارای یک دانش ابتدایی فیزیک و ریاضی هستند.
یک کودک می تواند تفاوت بین یک، دو و سه اشیا را بگوید.
نوزادان همیشه در حال گوش دادن هستند – حتی قبل از اینکه آنها متولد شوند ؛یک کودک ۲ ساله، صدای مادرش را می شناسد، حتی اگر تنها یک هجایی را بشنود.
کودک شما گریه خاصی دارند که فقط سه روز پس از تولد می توانید تشخیص دهید. .محققان متوجه شده اند که مادر جدید می تواند گریه کودک خود را در میان گریه دیگر کودکانی که در اتاق وجود دارد را تشخیص دهند.

کودکان قادر به شنیدن صداها هستند

کودکان میتوانند صداها را بشنوند و به آنها پاسخ دهند پس اگر با کودک با صدای شاد صحبت می کنید ، اما با تن ترسناک و یا با صدای ترسناک ولب همراه با لبخند صحبت کنید، کودک شما به احتمال زیاد نشانه هایی از آشفتگی را خود نشان می دهد.
اگر کودکتان رشد خود را در سال اول ادامه داد، تا زمانی که به یک بزرگسال تبدیل شود دارای قد ۱۷۰ پا بلندتر خواهد شد!
مغز کودک شما در سال اول زندگی دو برابر خواهد شد ، مغز کودک یک ساله نصف اندازه مغز بزرگسال است و در عرض ۱۰ دقیقه پس از تولد، حس شنوایی کودک شما به اندازه کافی پیچیده ای میشود که می تواند تعیین کند که صدا از کجا می آید.
یک نوزاد دارای مکانیزمی است که کمک به اینکه زمانی که او سرد یا خیلی گرمش میشود، می کند ؛ اگر یک کودک سردش شود، او بیشتر به اطراف خود حرکت خواهد کرد تا خود را گرم کند و اگر گرمش است، او بازوها و پاهای خود را از خودش دور خواهد کرد، انگار در حال آفتاب گرفتن است. اگر این رفتارها را در کودک خود مشاهده کردید، دمایش را بررسی کنید!
 
حقایق نوزادان
حقایق باورنکردنی و جذاب درباره نوزادان تازه متولد شده
 
کودک عایق صدای صحبت های انسان هاست و این بخشی از دلیل این است که چرا زبان اولیه او شامل تقلید از کلمات است و نه تقلید از زنگ یک تلفن. درست بعد از تولد، نوزادان دانش آموزانی تازه متولد شده هستند و بلافاصله پس از تولد، پنج تا ۱۰ دقیقه طول میکشد تا کودک شما چیز جدیدی که در اطرافش است استفاده کند.
با گذشت زمان سه ماهه، کودک شما قادر خواهد بود که در عرض ۳۰ ثانیه تا دو دقیقه با اطراف خود منطبق شود و با گذشت زمان شش ماهه، او فقط ۳۰ ثانیه زمان بدای این انطباق نیاز دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *