بیا نی نی/ با خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و تسلیم شدن ارتش این کشور، تنها سلاح‌های آن‌ها به دست طالبان نیفتاد. تصاویر منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد مقادیر قابل‌توجهی البسه و کفش نیز در اقامتگاه آمریکایی‌ها و ارتش افغانستان به‌جامانده که نیروهای طالبان با به غنیمت گرفتن آن‌ها ظاهری متفاوت از آنچه از آن‌ها می‌دیدیم، به خود گرفته‌اند.

  به نوشته ایندیپندنت، یکی از تصاویری که در چند روز گذشته در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود، یکی از اعضای طالبان را پس از اشغال کابل نشان می‌دهد که لباس‌هایش ترکیبی از ظاهر سنتی طالب‌ها و غنیمت‌های به‌دست‌آمده در کابل است.

این فرد که به او «طالب هیپی» هم می‌گویند، یک پیراهن نارنجی، جلیقه جیب‌دار به تن و کفش‌های ورزشی به پا دارد.

این تصویر را زکی دریابی در زمانی که همکارش سکینه امیری در حال مصاحبه با نیروهای طالبان در خیابان‌های کابل بود، گرفته است.

یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت در شوخی با این تصویر، سبک لباس پوشیدن او را مانند نمونه‌های مد و زیبایی که برای خریداران درست می‌کنند، مقایسه کرده و قیمت تقریبی پوشش او را درآورده است.

در این تصویر که هزاران بار در شبکه‌های اجتماعی بازنشر شده، جلیقه ۹۳۰ دلاری، پیراهن ۳۵۰۰ دلاری، شال، جوراب، حلقه و کفش او از نشان‌های تجاری مختلف فهرست شده است.

علاقه طالبان به کفش‌های ورزشی پیش‌ازاین هم عیان بود. یکی از نشان‌های تجاری مورد علاقه آن‌ها «نیم بوت‌های پاکستانی servis» است. نیویورک‌تایمز در گزارشی درباره این کفش‌ها نوشته بود اگر رد این کفش‌های “سرویس” را بگیرید آخرش به یک نیروی طالبان می‌رسید.