1400/11/05

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

نکاتی درباره از بین بردن مو‌های زائد در بارداری

نکاتی درباره از بین بردن مو‌های زائد در بارداری

نکاتی درباره از بین بردن مو‌های زائد در بارداری

بیا نی نی: بارداری زمان تغییر بدن یک زن است و این شامل پوست و مو‌هم می‌شود. خبر‌های خوب درباره موی سرتان این است که به لطف تغییراتی در چرخه رشد مو، اغلب آنها در دوران بارداری ضخیم‌تر می‌شوند. با این وجود، تغییرات هورمونی می‌توانند باعث بیشتر شدن رویش مو در جا‌هایی که نمی‌خواهیم بشوند.
روش‌های قدیمی برای از بین بردن مو‌های زائد مانند کندن مو (با موچین)، اصلاح، اپیلاسیون و بند انداختن به طرز موثری در دوران بارداری کاربرد دارند درست مثل وقتی که باردار نبودید و آن روش‌ها برای شما و کود‌کتان خطری ندارد. اما امکان دارد بعضی از آنها در دوران بارداری که پوستتان متورم است، باعث تیره شدن پوستتان شوند. این تیره‌شدن پوست در ماه‌های بعد کم‌کم محو می‌شود.

 

اگر این روش‌های از بین بردن مو زمانی که باردار نبودید شما را آزار می‌داده، حالا که باردار هستید باید در استفاده از آنها بیشتر دقت کنید. شاید شما انتخاب کنید که کمتر از حالت عادی از این روش‌ها استفاده کنید و یا برای قسمت‌های کوچکی آنها را به کار ببرید. وقتی باردار نیستید، لیزر درمانی هم یک روش عالی برای از بین بردن مو‌های زائد است. بر اساس تحقیقات، لیزر‌ها باید در زمان بارداری ایمن باشند و هنوز اطلاعاتی بر خلاف این پیدا نشده است. با این حال بسیاری از پزشکان هنوز در انجام اعمال زیبایی در دوران بارداری مانند لیزر کردن شک دارند آن هم به دلیل تغییرات ناخوشایند رنگدانه‌های پوست (تیره شدن پوست).
برای زنان پُرمویی که باردار نیستند، دکتر ممکن است قرص اسپیرونولاکتون برای تاثیر بر هورمون مردانه‌شان (آنتی آندروژن) تجویز کند. اما این دارو برای دوران بارداری ایمن نیست و نباید توسط زن باردار مصرف شود. شاید بهترین روش از بین بردن مو‌های زائد در دوران بارداری، صبر کردن برای گذراندن این دوران است.
بسیاری از مو‌های اضافی که در دوران بارداری رشد می‌کنند،‌ظرف ۶ ماه بعد از تولد فرزندتان، خودشان از بین می‌روند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *