1400/07/05

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

افتتاح ۵۰۰ تخت VIP زایمان

افتتاح ۵۰۰ تخت VIP زایمان

افتتاح ۵۰۰ تخت VIP زایمان

بیا نی نی: محمد آقاجانی در افتتاح بخش‌های جدید نوزادان و بزرگترین «PICU» کشور در بیمارستان مفید تهران با اشاره به اینکه سال گذشته یک هزار و ۱۰۰ تخت ICU در بیمارستان‌های دولتی کشور افتتاح شد که شمار این تخت‌ها در کشور به ۶ هزار و ۲۰۰ تخت رسید، اظهار داشت: امسال هم ۱۳۶ تخت دیگر تاکنون اضافه شده است و تا پایان امسال ۹۰۰ تخت ICU دیگر به این بیمارستان‌ها افزوده می‌شود. وی ادامه داد: تعداد تخت‌های آی سی یو کودکان در کشور تا سال ۹۳ حدود ۳۰۷ تخت بود که در سال ۹۴ حدود ۱۳۶ تخت به آنها اضافه شد و امسال نیز ۹۰ تخت دیگر اضافه می‌شود که بیشترین آن با تعداد ۱۹ تخت در بیمارستان مفید است که امروز افتتاح شد.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه  با این اقدام تا پایان امسال تعداد تخت‌های PICU یا  ICU کودکان در کشور ۷۰ درصد افزایش می‌یابد، افزود: تخت‌های ICU کودکان برای بیماران بالاتر از یکماه که نیاز به مراقبت‌های ویژه دارند،استفاده می‌شود. آقاجانی عنوان کرد: از نظر تخت‌های ICU نوزادان هم تا سال گذشته ۲ هزار و ۲۷ تخت در کشور داشتیم که سال گذشته ۵۲۰ تخت به این تعداد اضافه شد و امسال نیز ۱۸۰ تخت دیگر به آنها اضافه می‌شود.

وی همچنین از افتتاح ۵۰۰ تخت VIP زایمان زنان در کشور در ۱۰۰ بیمارستان خبر داد که به زودی با حضور وزیر بهداشت افتتاح می‌شود و فضای مناسبی برای زایمان مادران در بیمارستان‌ها ایجاد می‌شود به طوریکه شوهر نیز می‌تواند در کنار همسر در بیمارستان حضور داشته باشند. آقاجانی اظهار کرد: مسیر افزایش سزارین بعد از طرح تحول سلامت در کشور معکوس شد و طی دو سال و نیم گذشته شاهد کاهش ۶.۵ درصدی موارد سزارین را در کشور شاهد هستیم.

وی همچنین از تدوین پروتکل‌های درمان بیماران در بیمارستان‌ها و نیز پروتکل‌های ترخیص بیماران خبر داد که به گفته وی با ابلاغ آن نظم بیشتر بر خدمات بیمارستانی کشور حاکم و خدمات بیمارستانی هزینه – اثربخش می‌شود. نامه وزیر اسبق بهداشت به وزیر بهداشت کنونی برای دو واکسن مهم نوزادان، همچنین در این مراسم علیرضا مرندی – وزیر اسبق بهداشت با اشاره به اینکه واکسن‌های جدیدی برای نوزادان در کشورهای دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد که هنوز در کشور ما وارد نشده است، عنوان کرد: البته می‌دانیم که وزارت بهداشت با مشکلات اقتصادی و مالی زیادی مواجه است ولی سلامت نسل آینده بسیار اهمیت دارد و باید نظام واکسیناسیون نوزادان در کشور تکمیل شود.

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی اظهار کرد: حداقل ۲ واکسن جدید وجود دارد که وزارت بهداشت نیز ورود آن را به سیستم واکسیناسیون نوزادان تصویب کرده است ولی هنوز اجرا نشده است که براین اساس بنده نامه ای را به وزیر بهداشت نوشتم و از او خواستم که این مصوبه زودتر اجرایی شود.


منبع: خبرگزاری تسنیم


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code